Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:57 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:57 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:00 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 9:27 pm
Posty: 4
Witam wszystkich serdecznie, jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch sztuk tamiya df-02, oczywiście zacząłem od kupna używki żeby sprawdzić czy to jest zabawa która pochłonie mnie do reszty :-) a teraz do rzeczy
Podstawowy problem mam z zasięgiem jeden zestaw traci zasięg po 20m a drugi już w ogóle niszczy zabawę bo "odjezdza"po 7/8m. Obydwa zestawy mają apki na 27mhz i wszystko to co było montowane w oryginale. Baterie w nadajnikach są nowe, w autach testowałem 3 pakiety i na każdym jest identycznie. Zasięg sprawdzałem na wiosce wiec zakłóceń nie powinno być. Do tego jak nadajnik jest blisko odbiornika to model szaleje (drga serwo i silnik jak by chciał sam jezdzic) i tak samo się dzieje jak zasięg po mało zanika i później rura :-) wiem ze serwo napewno jest do wymiany bo nie ma siły wrócić do neutrala, ale przeswietlilem fora i od razu powiem ze po odłączeniu serwa (bo może sieje zaklocenia) sam silnik tez dostaje glupawki i na odwrót jak odłączenie silnik a serwo zostawię to tez drga jak nadajnik jest blisko. Domyślam się ze aparatura do wymiany i nastawia się na spektruma ale wole skonsultowac z doświadczonymi kolegami zanim wydam kolejna kasę :-) kolejne pytanie czy warto kupować używane serwo? Wiadomo ze nejlepiej byloby jeszcze wymienić regiel i silnik na bezszczotke ale nie wszystko na raz :-) chciałbym zacząć od rzeczy która pozwoli mi nie biega za modelem :-) proszę o radę :-)
Pozdrawiam

_________________
Tamiya df-02


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Pytasz ,Czy warto kupić używane serwo .
Z używkami jest zawsze jednakowo co by to nie było .
Kupiłem kilka używanych serw na all.... i się nie zawiodłem .
Co do apki to ze Spektrum nie jest aż tak kolorowo jak się mogło by wydawać , te tańsze modele są dość awaryjne a i niewiele "dają z siebie " .
Osobiście z budżetowych apek wolę już
Sanwa MX-V ~ 260 złoty .pl sporo możliwości ustawień , mam dwie, polecam ,dość drogie odpiorniki.
Radiolink RC3S - 169 złoty .pl zaawansowane ustawienia, mam kilka nigdy mnie nie zawiodły , tanie odbiorniki , niezbyt ładny wygląd .
Jest też wersja z wbudowanym żyroskopem + ~ 50 zł.

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 9:54 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 9:27 pm
Posty: 4
Szczerze powiem ze nie nastawialem się na all.. tylko na szkopskiego eBay'a bo z tego co widziałem to mają tam ceny conajmniej 30%niższe niż u nas a mam tam brata wiec nie ma problemu z zakupami :-) myślałem nad spektrum dx3* a jakie konkretnie apki byś polecał? No i oczywiście domyślam się ze jak wymienię aparaturę to będę miał święty spokój z zasięgiem?

_________________
Tamiya df-02


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 10:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Apki które lubię za to że spełniają swoją rolę w 100% i do tego nie są drogie podałem wyżej .
DX3 masz kilka modeli więc nie wiele to mówi .
"S" powinna być lepiej wykonana bo "E" trzy sztuki miałem i się posypały bardzo szybko .
Zasięg się poprawi i model powinien przestać wariować .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 10:15 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 9:27 pm
Posty: 4
Dziękuję Ci serdecznie za garść bardzo przydatnych informacji, ale mam jeszcze jedno pytanie :-) a mianowicie czytałem że serwa cyfrowe zżerają duuzo więcej prądu i lepiej kupić dobrego analoga. Czy zgadzaszczęśliwego się z tą opinią? Pytam bo na niemieckim portalu mało można spotkać juz analogów i nie wiem czy jest faktycznie taka duża różnica i czy warto polować oraz ewentualnie jakie byś polecał?

_________________
Tamiya df-02


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 10:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Nie jest tak źle z tym poborem prądu przez cyfrowe , już chyba nie mam żadnego serwa analogowego w moich modelach .
A co polecam , Savox , Hitec model zależny od potrzeby , wymagań no i oczywiście przeznaczonego budżetu , rozpiętość cenowa jest ogromna i im drożej tym lepiej , tak to już jest z serwami ;) .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 11:07 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 03, 2017 9:27 pm
Posty: 4
Jeszcze raz wielkie dzięki, dla mnie jako świerka jest to nieoceniona pomoc wiec jeszcze raz dziękuję.
Teraz pozostanie mi tylko polować na coś ciekawego :-)

_________________
Tamiya df-02


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:57 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL