Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:31 pm

Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:31 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor
PostNapisane: Śr lis 25, 2015 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 25, 2015 10:53 am
Posty: 11
Witam,
Posiadam Quanum Vandal XL. Esc to Trackstar Superstock 45A. Bateria Zippy 6000 50c 2S2P 7,4V.

Link do silniczka i ecs:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... v_45A.html

Jeździłem nim kilka razy i wszystko było ok niekiedy tylko chwile ale i nieraz wylądowałem baterie.
Dzisiaj byłem pojeździć i po około 15-20 minutach autko przestało jechać tylko troche pod koniec jak by resztka sił przejechał ze 2 metry.

Ściągałem obudowę i wydawało mi sie, że z silnika leci mały dym ale mógł być to tez dym z esc bo po chwili esc zaczęło sie mocno dymić i palić. Szybko odpiolem i wyciągałem baterie i ogień ustał ale został upalony plusowy kabel przy esc.

Dzień wczesniej trochę w nim grzebałem ale wydaje mi się że nic z tego nie powinno spowodować spalena esc a dokładnie przepalenia kabla plus.

Ustawiałem odległość drążka który łączy serwo z układem skrętnym bo autko troche ściągało, niby jest na aparaturze ustawienie tego ale chciałem mieć to ustawione w aucie.

Wczesniej zmieniłem zębatkę która zamówiłem w Hobbyking i mimo to że był to taki sam rozmiar i ta sama ilość zębów to po przejażdżce i spawdzeniu ręcznie ją obracając wydawało mi że chodzi troche za cieżko i ustawiłem odległość przy pomocy karteczki papieru jak gdzieś tutaj na forum wyczytałem i teraz lepiej to działa ładnie sie wszystko obraca.

Żadnych kabli nie przepinalem no i jak ustawiałem długość dróżka z serwa do układu kierowniczego mielem podpiętą baterie bo sprawdzałem jak ustawiają sie koła po puszczeniu skrętu. Nic wtedy nie wskazywało na przegrzewanie sie.

Co to moze być? Jakaś wada tego esc, jak tak to czy jest możliwość oddanie tego na gwarancje.
Czy silnik też może być uszkodzony? Da sie to jakoś sprawdzić.

--------------------------------
Nikt nic nie odpisał ale dla zainteresowanych napisze co z tym esc i silnikiem:

Zgłosiłem zepsuty esc i silnik na stronie HobbyKing (jest specjalny formularz online do zwrotów i gwarancji)
Dodałem zdjęcia do formularza i po kilku dniach dostałem maila, że zgłoszenie zostało rozpatrzone i dostanę nowe części.
Po kilku następnych dniach w zakładce zamówień zostało dodane nowe zamowienie z esc i silnikiem, a po kilku godzinach zamowienie zostało wysłane.

Co ciekawe ecs jest troche mocniejsze bo zamiast 45A jest 80A, a wartość tych części to £47 nie licząc przesyłki.
Chcieli żebym wysłał im stare części ale jakoś się nie spieszyłem z tym i teraz to już chyba nie ma sensu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest Pn maja 13, 2024 10:31 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL