Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:57 am

Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:57 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 8:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 30, 2013 11:44 am
Posty: 361
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Witam
część wentylatorów jest na 12V a część 5V. W jakich modelach czy sytuacjach można stosować wentylator na 12V a kiedy na 5V ? W odbiornikach chyba jest 5V ? Pytam bo potrzebuje wentylator na Sidewindera i nie wiem jaki ...

_________________
Pozdrawiam
Michał Simiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 9:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
w odbiornikach jest tyle ile je zasilasz

przeważnie od 5 do 6V więc musisz kupić taki wentylator by działał przy takim napięciu

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 9:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 30, 2013 11:44 am
Posty: 361
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Czyli zależy od pakietu jaki podłącze ? Jeśli używam 2S i 3S to wentylator na 12V musi być - dobrze rozumuję ?

_________________
Pozdrawiam
Michał Simiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 9:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Nie, odbiornik jest zasilany z BEC regla, a tam jest ok 5-6V bez znaczenia jaki pakiet podepniesz.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 10:27 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 30, 2013 11:44 am
Posty: 361
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
No dobra, czyli to jest jasne. Dziękuje za odpowiedź.

To teraz drugie pytanie: czy wentylatory "modelarskie" różnią się czymś istotnym od tych instalowanych w sprzęcie komputerowym ? Bo cena czasem jest bardzo różna

_________________
Pozdrawiam
Michał Simiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 10:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Głównie zasilaniem. Komputerowe są na 12V, a modelarskie na 6V. Różnice są też w jakości, ale to już bardziej kwestia ceny niż przeznaczenia.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 10:56 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 30, 2013 11:44 am
Posty: 361
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Ale są też komputerowe na 5V i pytanie czy się nadają ?

_________________
Pozdrawiam
Michał Simiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 11:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 8:30 pm
Posty: 334
Nie ma modelarskich wentylatorów, wszystkie to wentylatory komputerowe na 5V użyte do zastosowań modelarskich, jakość zależy od ceny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 05, 2013 11:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N cze 30, 2013 11:44 am
Posty: 361
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
OK, to teraz jak nazywa się złącze którym podłącza się wentylatorek do odbiornika. Mam kilka wentylatorów i powiedzmy że pasują wielkością, ale nie mam do nich wtyczek.

_________________
Pozdrawiam
Michał Simiński


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 06, 2013 7:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
JR, Hitec, Futaba, Airtronics Z i Airtronics old.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 29, 2013 4:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 26, 2013 9:13 am
Posty: 103
Tak się podlacze do tematu. Może to zabrzmi idiotycznie, ale czy zasilanie BEC trzeb włączyć? Podłączyłem LEDy i panuje ciemność.

Wysłał S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 29, 2013 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Do jakiego gniazda podłączyłeś? Inne rzeczy działają (silnik/serwo gazu , serwo skrętu)?

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 29, 2013 8:46 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 26, 2013 9:13 am
Posty: 103
Wszystko inne działa. Mam jedno wprowadzone złącze BEC w VXL3S.

Wysłał S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 29, 2013 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Gdzie podłączyłeś ledy? Jak pod gniazdo wolnego kanału np ch3 to powinno działać.

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N gru 29, 2013 10:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 26, 2013 9:13 am
Posty: 103
Bezpośrednio do wtyczki
[img]http://img.tapatalk.com/d/13/12/30/2y3edaqe.jpg[/img]

Wysłał S4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 11:57 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL