Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:37 pm

Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:37 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: Wt maja 19, 2015 9:50 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 01, 2013 9:59 pm
Posty: 13
Wybór jest pomiędzy losi 5ive, baja 5sc ss a baja 5b ss. Wiem ze większość jest za baja na tym forum ale zależy mi na obiektywnej opini i pokazaniu różnicy pomiędzy nimi. Na ta chwile pomijam koszt transmitera czy ładowarki i skupiam sie na samym modelu. Chciałbym model do którego nie muszę na dzień dobry wymieniać polowe części żeby był przyzwoity i nie został ekspozycja w garażu. Jeżeli coś trzeba wymienić w jakims modelu to oczywiście chciałbym to tez wiedzieć od razu żeby być przygotowanym a nie obudzić sie z ręka w nocniku :). Z góry dziękuje za obiektywne odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 22, 2015 9:45 am 
Offline

Dołączył(a): N cze 15, 2014 11:17 am
Posty: 37
Witam, ja się pozbywam swojego , dla tego , że już kończe z modelami , na ten sezon nic szczególnego byś nie dokładał , teraz mam na nowym silniku przepalone max 14 litrów , czyli za 3-4 litry wymiana sprzęgła , i masz model do jazdy a nie grzebania , zobacz ten link , może ci przypadnie do gustu .
http://allegro.pl/hpi-baja-z-klatka-kra ... 44456.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 23, 2015 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 24, 2011 7:08 pm
Posty: 123
Witam,
zdecydowanie polecam losi 5ive t, bardzo dobra trakcja/kontrola modelu i hamowanie 4 kołami (w baji tylko tylnia oś). Łatwiejsze i pewniejsze pokonywanie ciasnych zakrętów (w pełni kontrolowany drift) i jazda na sporo mniejszej powierzchni, bez ryzyka że przy gwałtownym dodaniu gazu model w pewnym momencie ściągnie w którąś stronę i w coś walniesz. Na pewno jeszcze lcg w losim, baja częściej się przewraca. Reasumując model lepiej się zbiera i idzie go ogarnąć nawet na średnim bieżniku bieżniku i jakości opon. Po prostu bają trzeba się nauczyć jeździć i delikatniej obchodzić się z gazem a żeby była przyzwoita trakcja potrzebujesz wypasionych opon z agresywnym bieżnikiem (np. takie jak kolega wyżej ma w swojej bajce hostile MXT) i szybkiego serwa aby wyjść w poślizgu. Serwisowanie i ogólnie dojście do niektórych elementów w modelu również na korzyść losi (nie musisz rozbierać 1/3 modelu żeby coś wymienić np. łożyska w przekładni). Posiadam hpi baje 5t i losi5 ze sporo większą mocą i silnikami niż w podstawie i oba są bardzo wytrzymałe. Bajką lubię jeździć w lżejszym terenie np. po asfalcie, kostce, gumowym boisku, sztucznej trawie czyli tam gdzie jest dobra przyczepność. Losi to model bardziej do ścigania się i rywalizacji na torze a baja do bashu w lżejszym terenie. Do obu modeli jest sporo części tuningowych cnc alu z chin dobrej jakości. Ja kupiłem losi5t rollera i dołożyłem mu lepsze bebechy. Poszukaj opinii na temat klona losi King Motor X2 http://www.kingmotorrc.com/4-wheel-driv ... rtr-black/ sam planuję kupić jak tylko pojawi się w wersji roller i przerobic na bagusa.
Pozdrawiam
Daniel


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 27, 2015 8:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 15, 2014 8:28 pm
Posty: 61
Pod uwagę można też wziąć LOSI Desert Buggy XL. Cena zakupu RTR jest przystępna, części są tanie jak na 1:5 (w stanach nie u nas). Jest stały napęd na cztery koła. Wygląda cool. Model po wyjęciu z pudełka wymaga wymiany wydechu na rezonansowy, odrobinę pracy z amortyzatorami i mocowaniem pinów w dogbone'ach. Jest bardzo wytrzymały. Jeździłem swoim po torze motocrossowym i lądowanie z 10-metrowej hopki na koła czy na dach nie powodowały awarii modelu.
Tuning jest dostępny od wielu dostawców. Ma też swojego klona, którego zrobiła azjatycka firma RCMK. Klonowanie polegało na udoskonaleniu absolutnie wszystkiego co można w tym modelu poprawić. Cena zakupu modelu jest proporcjonalnie wyższa, tym bardziej że nie jest dostępny w PL (+przesyłka i vat). http://www.davesmotors.com/RCMK-XCR-1000-1-5-Buggy.html

PS. Jeżeli Cię stać na Losi 5ive-t to nie ma nad czym debatować


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:37 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL