Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So kwi 20, 2024 1:43 am

Teraz jest So kwi 20, 2024 1:43 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
PostNapisane: Śr wrz 17, 2014 8:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 09, 2004 12:14 am
Posty: 43
Lokalizacja: MATRIX
Postanowiłem kupić Baję. Z różnych względów chciałem kupić używkę.
Znalazłem "wspaniałe" ogłoszenie 8)

Cytuj:
Sprzedaje z powodu braku czasu oraz jestem studentem i nie mam gdzie trzymać tak dużego modelu nie wspominając o czyszczeniu.
Stan modelu oceniam na bardzo dobry + jedyne do czego można się przyczepić to popękane plastiki (żółta obudowa na zdjęciu) lecz jest to normalne w modelach tych gabarytów.
MODEL JEST DOINWESTOWANY!!!!!
W modelu zmieniłem dyferencjał na: http://www.rctrax.pl/kompletny-dyferenc ... kowy/3877/
ponieważ w seryjnym modelu moim zdaniem nie był przemyślany ponieważ korpus był wykonany z polimeru.
Aparatura została zmieniona na 2.4 GHz CR2S.V2 trzy kanałowa.
Dodaje również pakiet akumulatorów do aparatury/ładowarke do nich/ładowarke do pakietów nikolowo kadmowych/oleje do amortyzatowrów/filtrów powietrza/after run itd./zapasowe serwo skrętu oraz parę zakupionych prze zemnie zapasowych części na wypadek mocnego dachowania lub innych kraks/komplet opon na tył.
Czyli wszystko co na zdjęciach
Model jest naprawdę fajnym , duży w skali 1:5 wazy około 10 kg
PALIWO DO MODELU TO PETROL CZYLI BENZYNA ZE STACJI BENZYNOWEJ. 1 litr to godzina jazdy(niecała) + olej do dwusuwów w skali 1:25 czyli godzina jazdy wychodzi kolo 6zł!!
Nie trzeba go co chwile ustawiać! wystarczy ze starannie będziesz dobierać mieszankę! czyli tak jak wspomniałem 1 : 25 (pomogę wejść w ten świat osobie która zakupi model ponieważ pierwsze ustawienie gaźnika może kosztować wiele nerwów osobie która nigdy tego nie robiła.


Nie była to pierwsza Baja, którą oglądałem, a pierwsza, której nie obejrzałem. Kupiłem na portalu aukcyjnym...
Kilka usterek które zastałem i efekt...

- Brakowało jakichkolwiek kluczy... kupiłem zestaw
- Silnik przejeździł na mieszance, którą dostałem z modelem. Kiedy zrobiłem świeżą - przestał jeździć. Chłopaki od Wróblika też próbowali odpalić, kilka podstawowych sprawdzeń i.. dupa. Mail z komentarzem sprzedającego wstawię na końcu... efektem tego maila było to, że postanowiłem kupić nowy silnik.
- Pęknięty "Intake insulator" - silnik przyszedł z nowym.
- Uszczelki przy silniku / gaźniku / wydechu - robione domowym sposobem - z nowym silnikiem przyszły nowe.
- Chłopaki od Wróblika ocenili "luźne śruby w gaźniku" - być może jeden z powodów, dla których modelu nie można było ustawić (nawet na mieszance sprzedającego). Nowy silnik przyszedł z nowymi.
- Cięgna sterujące przepustnicą / hamulcem - dopóki nie przeanalizowałem ich działania... nie wiedziałem że źle ustawione. Cięgno przez przekręcony plastik blokowało się na gazie, źle ustawione odległości na cięgnach, efekt - wolne obroty były tylko po naciśnięciu hamulca (wtedy cięgno przepustnicy było cofane do zerowego położenia). Po wymianie silnika ustawiłem zgodnie z instrukcją.
- Sprzęgło - po rozebraniu samochodu okazało się, że sprzęgło już praktycznie nie istniało. Z nowym silnikiem przyszło nowe.
- Brakująca obudowa filtra powietrza - okrągły plastik fabryczny zastąpiony wyciętym z folii - kupiony oryginał.
- Brakujące łączenie wydechu i uszczelka - kupione nowe.
- Failsafe ustawiony na gaz - po utracie łączności, model powinien hamować. Ustawienie było błędne. Teraz jest ustawiony poprawnie.
- Popękane dolne tylne wahacze (mocowanie amorków). Według sprzedającego - drobna usterka nie wpływająca na działanie modelu. Wymienione na nowe - mocniejsze (plastikowe, bo nie ufam aluminium w zawieszeniu).
- Brakująca śruba w tyle zawieszenia - wkręcona nowa.
- Brakująca B075 - podkładka, która "centruje" ośkę dociskającą klocki hamulcowe. Problemem jest kiepsko działający hamulec z powodu małej siły ścisku. Zorientowałem się dopiero jak składałem model, myślałem że gdzieś zgubiłem. Szukałem z godzinę, aż wreszcie odpaliłem zdjęcia samochodu sprzed rozbiórki - wtedy się zorientowałem, że wcale jej nie było. W PL niedostępna, zamówiona i idzie...
- No i kilka problemów z zewnątrz - brakujące klipy do skrzydła, brak przedniej części nadwozia, połamane oba dolne boki (montaż niemożliwy), brak wewnętrznych plastikowych osłon po bokach samochodu, nakrętki na koła z różnych kolekcji...
- Aparatura jest... dwukanałowa.
Wczoraj zorientowałem się, że bateria (oryginalna - 2000) już ledwo zipie (kupiłem więc nową 4300).
Pytanie, co mnie jeszcze czeka... Amorki? Dyfer?....

Czy warto było kupować używkę?
Prawie kupiłem nowego 5ive'a. Zwyciężył rozsądek - kupię używkę (Baję), jak się nie spodoba to sprzedam dalej i niewiele stracę. Z nowym Losi pewnie w takim wypadku miałbym w ogóle problem ze sprzedażą. Ale jeździłbym od momentu odebrania samochodu i nie (edit:) denerowałbym się, że model stoi, a części płyną. A tak... rozebrałem, przejrzałem, nauczyłem się modelu. Swoją drogą - jak ktoś składał klocki lego to bez problemu powinien złożyć kit. A po dwukrotnym złożeniu to już się chyba budowę zna na pamięć :)

No i teraz mail, po którym zdecydowałem się kupić nowy silnik. Remont tego może skończyłby się na pierścieniu, ale po sprawdzeniu gaźnika, dolotu... niewiele bym na samym remoncie zyskał... Sam bym go nie zrobił, bo mechanikiem nie jestem...

Cytuj:
może w komorze jest za dużo paliwa napompowanego pompką i go dławi
dlatego nigdy nie zmieniałem mieszanko robiłem 2 litry odrazu i jezdziłem
jest jeszcze jedna opcja ale to juz desperacka i nie polecam bo szkoda pierścieni
skutery jesli nie palą a chce sie je ustawić a tam tez jest na dwusuwie ściąga się filtr powietrza przytyka ręką (tak jakby na ssaniu ) i pare razy odpala jestli to nie działa to bierze sie placa srodek do tapicerek w samochodzie on ma bardzo niską temperature spalania i wpsiuje sie w komore i szarpie wtedy odpala na 100% i sie ustawia na najlepsze obroty ale nie polecam teog w Baji bo niewiadomo z czego są pierścienie zrobione
najlepiej to odkręcić świece i poczekać az mieszanka zalana odparuje bo rozkręcać tego nie polecam bo pewnie jak Pan zakreci nim i odkreci swiece to jest mokra (wtedy lekko ją opalić zapalniczką)

pompowanie trzeba wyczuć bo łatwo przesadzić albo za mało przypompiwać Gaźnik jest zysty w 100% bo czysiciłem go Panu przed sprzedażą chyba że go pan rozkręcał bo naprawde treba go czyścićw sterylnych pomieszczaniach poniewaz dobny pyłek i juz wsyzstko leci ponieważ wteyski mają naprawde małą średnice .


Po co popełniłem tego posta?
Żeby potencjalni kupujący dokładnie sprawdzili stan samochodu, najlepiej z kimś znającym się na modelach. Ja byłem przygotowany na poprawki (włącznie z wymianą silnika), więc nie bolało, ale jeśli ktoś szuka taniej używki do bezproblemowej i bezinwestycyjnej jazdy... może być ciężko.
Powodzenia!

PS. Dziękuję chłopakom z Wróblika za pomoc w ocenie stanu. W sumie większość zakupów zrobiłem za jednym zamachem w DDM więc sklep nie zarobił, ale już pierwszy zakup u nich dokonałem, a będzie więcej...

_________________
Gierma

Schumacher Fusion .21
HPI Baja 5B - w trakcie poprawek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 10:41 am 
Offline

Dołączył(a): So lip 27, 2013 3:03 pm
Posty: 171
Niestety nie kazde ogloszenie jest szczere i prawdziwe. Dlatego w przypadku baji i ceny ponizej 2k trzeba sie jej bacznie przygladnac przed zakupem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

_________________
OFF-ROAD Baja 5sc SS /26 Fuelline / RPM / Savox / Kraken Class1TSK / DIY mods


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 12:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
W sumie to normalna sprawa w naszym kraju... Kupujesz cokolwiek uzywanego - trzeba sprawdzic dokladnie. Najlepszy przyklad wsrod handlarzy samochodami (normalnymi), ktorzy sprzedaja tanie, zadbane, z malym przebiegiem auta od niemca, ktory plakal jak sprzedawal...

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2014 1:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 09, 2004 12:14 am
Posty: 43
Lokalizacja: MATRIX
I jeszcze pod kocem trzymał ;)

_________________
Gierma

Schumacher Fusion .21
HPI Baja 5B - w trakcie poprawek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 19, 2014 11:00 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 23, 2013 1:34 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gdynia
No niestety czasem tak bywa:cry:
Ja juz kilka rzeczy kupilem uzywanych (nie tylko rc) w tym baje 5b ss i jakos albo mialem farta, albo trafialem na uczciwych sprzedajacych.
Tylko ze jak cos, cokolwiek co chce kupic, jest drozsze niz 500zl, to szukam tak blisko aby moc podjechac i obejzec!
Pamietam po baje jechalem okolo 170km w jedna strone, a po samochod kiedys 340 ;-)
Btw - jakby ktos chcial kupic baje 5b ss to rozwazam sprzedaz, tylko nie moge sie zdecydowac zeby wstawic ogloszenie. Sentyment chyba czy cos;)
Foty sa w "wasze modele 2014" na stronie glownej rcauto.


Tapniete z Galaxy S3

_________________
Park maszynowy:
Baja 5B SS -na sprzedaz
Losi Micro SCT 1:24 BL
Sakura D3 BL
Vaterra Ascender - żółw błotny

chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 28, 2015 11:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lis 29, 2006 12:16 pm
Posty: 50
Lokalizacja: częstochowa
no to ja powiem w drugą strone kupiłem za polowe ceny [2600] nowego podwozia [4400 bez silnika i elektroniki] kompletny model mcd i jest nie do zabicia .............zadne hpi ;] zadne chinczyki :)

poprostu nim sie cos kupi trzeba wiedziec co sie chce kupic i miec pojecie czy bedzie sie mialo dostep do spare parts i jakiegos know how odnosnie napraw

kilka h na dopracowanie zaniedban poprzednich wlascicieli i jest bdb :)

_________________
RWD 1/6 Carson GasBlaster 26cc+mielke pipe+hi flo intake
AWD 1/5 Mcd Proline Blackseries Prodrive Subaru Impreza ;D wkrótce w odsłonie BAJA 1000 ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest So kwi 20, 2024 1:43 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL