Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:08 pm

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:08 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Wt maja 20, 2014 7:12 am 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 12:04 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Irek Działkowski napisał(a):
Bez przesady z tym zużyciem kubków...
Ja swoje (tylko tylne) wymieniłem po 10 miesiącach intensywnej jazdy - nic nie jest wieczne :).


Aaaa, to OK :) Już miałem wizję wymiany co 10-20 pakietów ;)
Ja jednak sporo jeżdżę, minimum 2 godziny tygodniowo, więc zależy mi na niezłej trwałości.
Czyli nadal mały Losi jest na mojej liście zakupowej ;)

Proszę jeszcze linka do kół jakich używacie. Np. do tych oponek HPI Pirelli, faktycznie mają ciekawy bieżnik, taki uniwersalny i raczej trwały.
Chcę się zorientować czy nie będzie problemu z dostępem do kół w normalnych cenach, zanim kupię modelik. No i jaką maksymalnie średnicę koła brać pod uwagę - za dużych nie chcę, żeby kubki nie cierpiały (znowu złe wspomnienia ze starego modelu).

_________________
Team Associated SC10, SC10.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
HUBertPL napisał(a):
Proszę jeszcze linka do kół jakich używacie. Np. do tych oponek HPI Pirelli, faktycznie mają ciekawy bieżnik, taki uniwersalny i raczej trwały.
Chcę się zorientować czy nie będzie problemu z dostępem do kół w normalnych cenach, zanim kupię modelik. No i jaką maksymalnie średnicę koła brać pod uwagę - za dużych nie chcę, żeby kubki nie cierpiały (znowu złe wspomnienia ze starego modelu).


Nie no, teraz to już się wysil, wystarczy wpisać HPI pirelli 1:10.
Wszystkie koła od 1:10 on-road, niektórzy stosują opony od buggy 1:10 ale to raczej nie w Polsce.
A koła do 1:10 sa najtańszymi kołami na rynku i jest tego multum - od slicków, po przez treaded (opony uliczne) do opon rally (przykłady do Pirelki - nie tylko od HPI, Raaly Block - Tamiya, Apex, Ripmaxy, i jeszcze parę innych)

A co do zużywających się elementów - one są relatywnie tanie, nie znam bardziej ekonomicznego w użytkowaniu modelu.
Części relatywnie tanie, opony tanie, pakiety śmieszne tanie, a do tego model, który jest prawie niezniszczalny.

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 22, 2014 7:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn cze 24, 2013 12:04 pm
Posty: 216
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ok, ale wcześniej mi napisano że pirelli wklejacie na opony 1:10. Co okazuje się prawdą, tylko że chodzi o on-road ;)
Czyli te Pirelli wklejacie na szosowe/rajdowe koła 1:10, i to się zgadza.
W takim razie nadal biorę ten model pod uwagę :)

_________________
Team Associated SC10, SC10.2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 31, 2014 9:13 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
opony pirellki to 1/10 onroad,
felgi to tez 1/10 26mm, minimalny offset 3mm
w trudniejszy teren opony typu rallyblock

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 9:03 am 
Offline

Dołączył(a): So cze 30, 2012 7:14 pm
Posty: 16
Przykleję się do wątku... A co sądzicie o Losi Mini 8ight-T ? Mogę kupić wersję RTR za 800 zł - chodzi o zabawę pod blokiem, w parku, na boisku itp. a nie na torze, dlatego też baggusa wykluczyłem. No i po cichu zakładam, że może najmłodszy w rodzinie też złapie bakcyla :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 02, 2015 6:08 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Jak już było parokrotnie opisywane - świetny model do wszystkiego - niezawodny, tani w utrzymaniu itd.
Jak chcesz wydać 800zł to zastanów sie nad LC Racing - tez 1:14, jednak lepszy silnik, regiel i podwozie tez daje bardziej rade ;)

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 06, 2015 11:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 05, 2015 10:13 am
Posty: 3
Witam :) Planuję zakup modelu 1:14 (najchętniej SCT, mniej chętnei buggy) i mam tutaj spory problem. Modelem chcę pojeździć zarówno rekreacyjne jak i wykorzystać dość aktywną pod kątem wyścigów okolicę Wrocławia - z podejściem zupełnie lużnym i raczej jako zabawę niż poważną rywalizację. Na razie mam model 1:10 (BSD Dune Racer + BL) do jazdy czysto rekreacyjnej, ale wolę coś w mniejszej skali do zabawy na torach off-roadowych.
Rozglądając się - praktycznie zero modeli 1:14 używanych na Allegro/OLXie, mało i drogo na ebuy'u, w sklepach też mało:
1. Vaterra Kalahari wygląda bardzo dobrze w kontekście cen historycznych (niewiele ponad 100$ ponad rok-dwa temu). Niestety dostępność w Polsce / Europie słaba a i cena nie zachwyca - w Polsce za nową sztukę ~900 zł . W kontekście częśći fakt że jest to model wycofany z produkcji nie zachęca - na osłodę fakt że Losi (w ramach grupy Horizon) wprowadza w tym miesiącu, za 200$ zastępcę w postaci Mini Desert Truck-a, który wygłada na czysty rebrand tego modelu (dywersyfikacja mini 8ight)
2. Losi mini 8ight - w wersji bugggy/truggy to koszt 1050-1200zł, trochę części jest w Polsce, w sklepach sporo tego także. Średnio z częściami w kraju, więcej w reszcie EU i Stanach. Obawiam sie nieco kruchości modelu...
3. LC Racing - wygłada najciekawiej - w amazon.de KIT za <130 EUR, RTR <190 EUR, ale bez wysyłki do Polski. Nie znalazłem żadnego sensownego sklepu gdzie można to kupić...

Najbardziej dziwi mnie fakt ze praktycznie nie ma tynku wtórnego 1:14 - albo że jest on głęboko zakamufowany :)
Z góy dziękuję za sugestie co do tego wyboru i wskazówki gdzie można nabyć LC Racing :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2016 2:51 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 04, 2016 12:51 am
Posty: 32
https://www.facebook.com/zabawa-modelam ... 0466587537
memberlist.php?mode=viewprofile&u=8354
Wlaściciel współpracuje z dystrybutorem w czechach i ma brushless lc racing w cenie 930zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 01, 2016 10:35 pm 
Offline

Dołączył(a): So lip 17, 2004 11:49 am
Posty: 448
Lokalizacja: Zabrze
Jeszcze chwila, jeszcze momencik, wszystko będzie dostępne.

www.lcracing.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:08 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL