Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:27 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:27 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 9:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 28, 2007 7:34 pm
Posty: 26
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Witam
Wczoraj zmieniłem olej w amortyzatorach na 50WT i okazał się miększy niż poprzedni :?
Model przy pełnej prędkości przejeżdżając przez policjanta nawet nie odrywa kół od ziemi. Każdy skok z 10cm to pewne dobicie.
I tutaj moje pytanie. Jaką gęstość mogę maksymalnie wlać żeby w razie czego nie uszkodzić amortyzatorów?

Dziękuję i pozdrawiam

_________________
Adam

Align T-REX 700E ; JR Vibe 90 Electro ; Align T-REX 600CF 12S ; Hexacopter XL ; Align T-rex 500 ; E-REVO ; SUMMIT ;
Hitec Aurora 9


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:22 pm
Posty: 591
Lokalizacja: Zawadzkie
według mnie nic nie uszkodzisz jak wlejesz bardzo gęsty. Jeśli te od amorków są za rzadkie to te do dyfrów są gęściejsze.

_________________
e10 Speed Passion SP1
e10 4wd Xray XB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 3:43 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:55 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Kraków
Orginalnie mały E-revo ma amartyzatory zalane 40WT, więc 50WT napewno nie jest rzadszy (może tylko Ci się tylko wydaje). Amortyzatorów nie uszkodzisz nawet wlewając tam 1000WT, tylko amortyzator przestanie działać i będziesz miał model bez amortyzacji :wink:. Myslę, Ze dając tam olej 70-80 Wt powinno go dość mocno utwardzić. Na jazdę po asfalcie powinno być ok ale niestety pogorszy to jazdę w terenie, amortyzator nie będzie wyłapywał płynnie nierowności. Co do skoków to może być jeszcze gorzej, po wysokim skoku może Ci model dobić, a spreżyny mogą być za słabe aby go z powrotem szybko wyciągnąć. Więc wymieniając olej wypadało by tez wymienić sprężyny na twardsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 23, 2011 3:53 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Skoro przejechał przez policjanta i nie oderwał kół to masz super olej, bo tu chodzi o to by wybierał i nie podskakiwał jak piłka. Zazwyczaj w off-roadzie stosuje się oleje z przedziału max 60WT gdy jedziemy na wykładzinie i to głównie z przodu jest twardziej. Najpierw sprawdź jakie masz tłoczki i czy nie masz zapowietrzonych amortyzatorów. Potem naucz się poprawnie lądować. W RC idealne lądowanie to takie gdy przód modelu dotyka ziemi wcześniej niż tył, wtedy lądując już powinieneś mieć wciśnięty gaz i model pójdzie pełnym ogniem za hopką nie dobijając. Choćbyś wlał olej do dyfrów w amortyzatory i lądował tyłem to dobije- taki urok skakania. Jeśli chodzi o szaleństwa w terenie to możesz podnieść jak wysoko się da skręcając sprężyny i ustawić odpowiednią pozycję amorytzatorów zapewniającą maksymalny możliwy prześwit. Ważny też jest profil hopki- dobra hopka powinna zapewnić szybki lot w kierunku poziomym, by wektor prędkości modelu lądującego nie był skierowany prostopadle do podłoża, albo mieć odpowiednio profilowane miejsce lądowania.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 21, 2017 9:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 9:53 pm
Posty: 32
Lokalizacja: lublin
Witam, posiadam e revo vxl . I zakupilem podwozie ochronne tbone chasis model straznie osiadl pod wplywem ciezaru a jak podkrecilem sprezyny to teraz jest maly skok amortyzacji i nie pracuje tak ladnie jak wczesniej i jeszcze mam 2 pakiety 2200 jeszcze doszedl dodatkowy ciezar. Wiesz moze jakie najlepiej dac sprezyny moze lepiej dluzsze , i czy olej tez musze wymienic? Prosze o pomoc Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:27 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL