Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr maja 22, 2024 10:17 am

Teraz jest Śr maja 22, 2024 10:17 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 6:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
Mam pytanie,czy ktoś wie jakie koła będą pasowały do mojego mikrusa, teraz jeżdżę na tych od atoma

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 26, 2012 11:19 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
jak jest na taki mały pin to przypasi wszystko od rc18T/B/MT.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 1:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
Dzięki za pomoc.Mam nadzieję że nie długo będzie większy wybór części tunningowych do recona,bo do rc18 jest ich mnóstwo.Do recona nawet nie ma aluminiowych zamienników,to jest duży minus tego modelu

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 1:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 9:41 pm
Posty: 96
Ale aluminium nie jest takie fajne jak by się wydawało bo się gnie.I np ,wahacz jak ci się zegnie , to reszta zawieszenia razem z nim ( i jest cała do wymiany ) , a plastikowy wahacz ci tylko pęknie sam i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 2:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
Masz racje,ale nie ma np aluminiowych zębatek,zdarła mi się odbierająca i nie ma w aluminium,tylko kompozyt.Nie wiem ile będzie na tym jeździć

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 6:09 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Zobacz czy od asso nie pasuje, te odbiory są bardzo wytrzymałe jak ustawisz dobry luz. Jak chcesz to mogę jakąś używkę podesłać za przysłowiową złotówkę, albo obfotografować. Asso są montowane na sześciokąt 5mm na wale.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 27, 2012 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
Patrzyłem właśnie na stronach sklepów na takie zębatki,ale u mnie niestety jest zębatka nałożona na wal,a za trzymanie się do wału służy taki pręcik jak przy piaście kół.Ale dzięki za dobre chęci.Problem też jest taki że dostaje się brud który niszczy tryby,wziąłem delikatnie uszczelniłem obudowę na łączeniu silikonem,zobaczymy co to da

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 30, 2012 7:48 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
:D we wtorek będę miał nowy pakiet nosram 1600mah,większa pojemność to dłuższa zabawa :D

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 05, 2012 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 7:56 am
Posty: 757
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Witam,

Na naszej stronie www.rc.dzialkowski.pl są opisane wrażenia z pierwszych chwil z RECON-em. Test nie dobiegł jeszcze końca, dlatego na bieżąco będę dodawał kolejne wrażenia a zakończę całość po starcie tym modelem (w wersji RTR) na IX i X eliminacji PMMS RC w Ścinawce Średniej w klasie E-18 Micro truck. Jak przetrwa te zawody to będzie już sygnał, że można nim się bawić dłużej :D .

_________________
pozdrawiam
Irek Działkowski
http://www.facebook.com/pages/zabawa-mo ... 0466587537


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 09, 2012 2:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 23, 2012 11:49 am
Posty: 12
Lokalizacja: Wroclaw
ja muszę przyznać ostatnio mi się udało przypadkiem przejechać dwa razy przez małą kałużę i na szczęście nic się nie stało :) Skatowałem model tak że opony się zdarły prawie do zera,karoseria jest obdarta od skakania,ale śmiga nadal bez problemów.Musiałem tylko zabezpieczyć zębatkę atakującą i odbierającą przed kurzem.Ale dla większej frajdy zakupiłem sobie HSP Brontosaurus i czekam na dostawę :D

_________________
RC-Dream


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 23, 2012 3:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 22, 2012 10:05 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Witam forumowiczów - dołożę kilka zdań w temacie Mini Recona - od 2 miesięcy jestem posiadaczem tego małego autka, ale dopiero teraz, kiedy pogoda pozwoliła na wyście z nim na dwór pokazał różki :D Jasne się stało, że jazda po domu to po prostu żadna zabawa ...

Wyjeździłem po parku na razie 3 pakiety LiPo 2s (wziąłem dodatkowy pakiet 2050 z Traxxasa 1/16 od razu przy zakupie auta – rozmiar idealny). Głównie udeptana trawa, trochę ubitej ziemi i asfaltowe uliczki. Nie mam porównania do większych aut, ale jak dla mnie wymiata! Szczerze mówiąc jest jeszcze trochę ograniczony trymerem na pilocie, bo wydaje się nie do opanowania przy pełnym gazie. Z pewnością chodzi o umiejętności (lub ich brak póki co), ale autko ma wg mnie po prostu trochę za małe koła, bieżnik niby jest, ale w praktyce nie ma przyczepności, jest bardzo lekkie (wybija się kręci fikołki w powietrzu na niewidocznych z daleka wertepach) i wciąż próbuje uciekać na boki, zwłaszcza na bardziej przyczepnych nawierzchniach typu asfalt, bo na trawie nie ma to większego znaczenia.

Tak czy inaczej frajda z jazdy jest niesamowita. Maluch jest zaskakująco szybki i wytrzymały mimo wielu już koziołków. Z przeniesieniem napędu też wydaje się OK na razie i nic niepojącego nie słychać ze środka.

Jakieś uszkodzenia? Mimo że pisałem, że wytrzymały, to niestety już były, ale mam wrażenie, że to normalne i można było się ich spodziewać ... Stockowe amortyzatory wyciekły chyba od razu i wszystko zabrudziły, zgubiłem jeden dolny kapsel trzymający sprężynę na przednim kole – zastąpiłem „byle-czym” na razie, żeby tylko spełniało swoją funkcję i trzymało sprężynę na miejscu. Serwo zaczęło trochę warczeć przy centrowaniu - zamówione nowe TowerPro na metalowych zębatkach - zobaczymy jak się sprawdzi. Radzicie zatrzymać oryginalne serwo-saver, czy skoro to metalowe, to można bezpośrednio podłączać? Felgi też ucierpiały, ale jeszcze nieznacznie – popękały w kilku miejscach zewnętrzne krawędzie i tylko dlatego się nie pogubiły, że opony są wklejone, więc ułamane fragmenty trzymały się po prostu gumy. Kropelka na razie załatwiła sprawę.

Ze zmian chciałbym chyba usprawnić sterowanie i wymienić na regulowane, żeby precyzyjniej się prowadziło i liczę, że nowe serwo w tym też pomoże. Konieczne tez jest ustawienie geometrii, bo przód rozchodzi się na boki i nic z tym się nie da chyba zrobić bez wymiany części na regulowane. Na razie zwykły silnik mi wystarcza w zupełności i jakoś nie kusi mnie do bezszczotki ... Może później wraz z wyjeżdżonymi pakietami :) Amortyzatory też są na liście, ale chyba takie lepsiejsze od stockowych, jakieś z regulacją. Podobno pasują tylne z RC18 – ktoś to sprawdzał może?

Nie sądziłem, że tak szybko, ale RC wciąga niesamowicie :) Postaram się później jeszcze coś napisać, bo to chyba najlepszy wątek o tym aucie w polskim internecie.

_________________
aktualnie: Traxxas E-Revo VXL 1/16 | Axial SCX10 1/10 Wrangler
był: HPI Mini Recon 1/18


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 1:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 22, 2012 10:05 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
No to chyba udało mi się silnik zajeździć przy jeździe z V max po asfalcie ... Przestał reagować, ale jak sprawdzałem, ESC podaje prąd, więc elektronika żyje :) Wymienię jeszcze na szczotkowy, bo mnie budżet trzyma w ryzach.

Przy okazji rozebrałem go do przeczyszczenia i znalazłem dziwne uszkodzenie - poobłamywały się końcówki zębów z ataku - same szczyty "trójkątów" w efekcie zębatka wygląda jakby " się stępiła" ... A te kawałeczki metalowe powbijały się we wgłębiania w odbiorze! Przecież atak jest metalowy a odbiór plastikowy i przy takim kontakcie to metal puścił! Czas chyba jeszcze na nowe zębatki, ale nie widziałem jeszcze nigdzie stalowych/aluminiowych do Recona ani Atoma, bo to jak porównywałem te same elementy. Dyferencjały w porządku na razie - nie widać zużycia.

Serwo przyszło, ale nie było to bezpośredni zamiennik niestety - trzeba było pokombinować i ostatecznie stanęło na tym, że servo-savera nie dało się użyć i działa na orczyku z zestawu z serwa. Jest odczuwalna różnica - model dużo lepiej jeździ i szybciej wchodzi w zakręty, a plastikowy układ kierowniczy jest chyba wystarczająco elastyczny, żeby nic się nie uszkodziło.

_________________
aktualnie: Traxxas E-Revo VXL 1/16 | Axial SCX10 1/10 Wrangler
był: HPI Mini Recon 1/18


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 27, 2012 5:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:22 pm
Posty: 591
Lokalizacja: Zawadzkie
Te zębatki się nie stępią:
http://www.modele.sklep.pl/Katalog/SAMO ... .html?pa=3

Silnik:
http://www.modele.sklep.pl/Katalog/SAMO ... html?pa=10

Drogi ale taniej nie kupisz szczotkę. nie wiem czy już nie lepiej z chin sciągnąć bl combo.

_________________
e10 Speed Passion SP1
e10 4wd Xray XB4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): N kwi 22, 2012 10:05 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Mam bardzo blisko do Wróblika, więc zakupy zrobiłem na miejscu:

zębatka 13t aluminiowa:
http://www.rcwroblik.pl/zebatka+atakujaca+13+zebow+aluminiowa+do+modelu+rc18+w+kolorze+srebrnym,57618449,01,i2.html
ale po kilku dniach jeżdżenia widzę, że już się zaczęła tępić ... kropelka lakieru do paznokci zabezpiecza robaczka, bo raz się juz odkręcił (dobrze że się nie zgubił!).

Obrazek

silnik od Atoma:
http://www.rcwroblik.pl/silnik,57627762,01,i2.html
na razie bez żadnych uwag opócz ceny :cry: , ale za to kosztów przesyłki nie było.

Po odkryciu, że jednak aluminium wciąż się tępi dokładniej obejrzałem pokrywę zębatek przy silniku i zauważyłem szczelinę, przez którą piasek/kamyczki mogą wpadać - uszczelniłem to przyciętym kawałkiem pianki - mam nadzieję, że to wyeliminuje albo chociaż mocno ograniczy zużycie zębatek.

Obrazek

i zamówiłem kolejne części ...

stalowa zębatka :) :
http://www.rc-team.pl/zebatka-atakujaca-team-associated-21154-p-12870.html
chyba to samo co Michaellus sugerował - produkcja asso, tylko inny sklep i 13T (stockowe przełożenie) zamiast 14T

i pokombinuję też z montażem regulowanych drążków:
http://www.rc-team.pl/team-associated-steel-turnbuckle-with-ball-cups-21052-p-8668.html
tańszych nie znalazłem - napisze jak się sprawują po kilku dniach jazdy (jak tylko dostarczą)

_________________
aktualnie: Traxxas E-Revo VXL 1/16 | Axial SCX10 1/10 Wrangler
był: HPI Mini Recon 1/18


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 04, 2012 11:12 am 
Offline

Dołączył(a): N kwi 22, 2012 10:05 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
i dla zainteresowanych montaż serwa - TowerPro MG90:

Obrazek

na razie spisuje się rewelacyjnie :D

_________________
aktualnie: Traxxas E-Revo VXL 1/16 | Axial SCX10 1/10 Wrangler
był: HPI Mini Recon 1/18


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest Śr maja 22, 2024 10:17 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL