Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:42 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:42 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 7:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Witam.

Mam Recona od ok miesiąca. Zawsze jako dzieciak chciałem mieć (i pewnie nie tylko ja) zdalnie sterowane autko. Jako że zauwazyłem u siebie (moze nie smykałkę) , ale po prostu fajnie coś złożyć , rozłożyć , wyczyścić, więc stwierdziłem: Dobra, kupuję coś małego, w cenie znośnej. Poczytałem troszkę i starzy wyjadacze zniechecali zazwyczaj początkujących do kupna wersji Kitowej, gdyz jak pisali, można sie zniechęcić. Częściej doradzali kupno RTR - i poznawania go , np. podczas czyszczenia, wymiany uszkodzonych elementów, itp. Jako, że słowo znawców jest dla mnie ważne - tak też zrobiłem.

Mini Recon. Mój pierwszy model RC. Ja laik. Start ;-)

Paczka przyszła szybko. Podładowałem co trzeba i odpaliłem dziada. Na początku SZOK! . Ale zapier....a :shock: :lol:
Najpierw oswojenie się z nim w domu, potem wyjście przed dom, potem boisko, kałuże i po 5 dniach czas na to , na co czekałem głównie - czyszczenie :D
Nie piernicząc się - rozebrałem go do ostatniej śrubki. (dyferków, silnika i elektroniki nie rozbierałem :) ). Porobiłem foty w trakcie , by potem nie było problemu ze składaniem. I nie było. Instrukcja dołączona w zestawie (ew. dostępna na stronie HPI) tylko w wersji eng. Ok, ale mogliby wydać polską także. Ale do rzeczy.

Kilka spostrzeżeń:
- amortyzatory - skleiłem ta wciskana zatyczkę na Kropelke, bo za często się otwierały i wyciekało wszystko.
- Nie bawie sie w jakieś skomplikowane oleje do amortyzatorów - po prostu zalewam Olejem Kujawskim :lol:
- Po uderzeniach w cos tam wykrzywiły sie troszkę te pręciki (tłoki) w amortyzatorkach i co jakiś czas prostuje to kombinerkami (ale idealnie wyprostować nie jestem w stanie (ale jakoś to chodzi).
- Dosyć szybko niszczą się główki śrubek od wkręcania/rozkręcania - potem cięzko to dokrecić.
- pakiet w zestawie za krótko wytrzymuje, ale ok 25 minut można śmiało pościgać.
- gubią się sprężyki, które sa w części dyferków, gdzie półosie je dociskają. Uzupełniam sprężynkami z długopisów - tnę je na pół i po sprawie :D
- Lewe koło jakoś ucieka mi za bardzo w lewo. co troszkę utrudnia idealne ustawienie toru jazdy. Aczkolwiek jakoś daje radę. Choć przy szybkim starcie w tył i tak muszę szybko skorygować kierownicą, bo na wstępie skręca mi w jedną stronę (obojetnie jakbym to regulował), ale juz sie przyzwyczaiłem.

Fajna zabawa, trzeba tylko uważać na gorący silnik. Mimo ,że pamietam - pare razy sie oparzyłem zdeczka :)

Ostatnio kilka razy testowałem autko na plaży - piasek nad wodą - jazda i wrażenia - BAJKA! Ludzie (nie tylko dzieciaki) patrzyli z zazdrością. Autko radzi sobie nawet na sypkim piasku. Zabawa przednia. Katowałem go na maksa. Wytrzymywał świetnie. Oczywiście piasek dostawał sie wszedzie. Po przyjsciu do domu, przedmuchanie spręzarką, pozwalało na szaleństwa następnego dnia. Aczkolwiek po rozłożeniu go czynniki pierwsze - piasek dostał się do łożysk i trochę do dyferków (nioe dziwi mnie to) - przynajmniej mam okazję poczyścić troszkę :lol:

Niekontrolowany wjazd do morza , zatrzymał autko momentalnie :? Ale po osuszeniu i wydmuchaniu piachu z odbiornika radiowego (bo głównie on zaszwankował w trakcie kapieli, nadal wszystko działa :D

Polecam go amatorom. n ie ma co cudować w drogie oleje, szczególnie, jak ktoś planuje odwiedzać plaże i tereny piaszczyste, tudzież błoto :lol:

Przydałaby się większa szczelność elektroniki oraz dyferków i silnika, ale tragedii nie ma.

KILKA PYTAŃ:

1) Nieby jest kilka części konkretnie do tego modelu od HPI ,ale doczytałem, że niektóre elementy od innych pasują. Prosze napisać co pasuje, od jakiego konkretnie modelu i skąd najtaniej kupić? Chodzi mi głównie o:

- dyferki całe (ew, te kuleczki w środku 9i duże i malutkie i same zębatki dyferków).
- zestaw śrubek, bolców (nie wiem, czy tak to sie mówi) - wiem, że HPI ma cały taki zestaw naprawczy do Recona, ale obecnie jest to niedostępne u dostawców.
- Mocniejszy pakiet, by pasował do Recona (zmierzyłem oryginalny i wiem jaki wymiar musi byc, by to pasowało do autka). Chodzi mi głównie o to czy można włożyć mocniejszy (np. 1600, 2200, więcej - jeśli będzie wymiar pasował) i czy iść w Ni-MH (taki był w oryginale) , czy może tak jak ktoś tu sugerował w LiPo?

DZIĘKI z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 8:36 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 1:25 pm
Posty: 272
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Witam :)
Jak czytałem Twój post Luki, to Nie mogłem wytrzymać ze śmiechu.
Nieźle katowałeś takiego malucha :shock: :lol:
Luki35 napisał(a):
- Nie bawie sie w jakieś skomplikowane oleje do amortyzatorów - po prostu zalewam Olejem Kujawskim

Haha to mnie rozwaliło, ja to robilem wczoraj u siebie ale normalnym olejem zalewałem.
Jak Ci się sprawdza olej kuchenny w praktyce?
Ciekawe przygody :D
Chyba wszystkie części można dostać do Twojego mini. Niezłe ceny mają w rctrax, rc4max,rcteam, ew. boble
Co do pakietów to ja mam model 1/16 i mi wchodzi lipo 2200 mah do twojego myślę że też się zmieści.
Mam box o wymiarach 3 cm szerokość, 11 cm długość i 2,5cm wysokość.
lipo czy nimh? Lipo więcej wyciśnie mocy z takiego malucha ale też szybciej go psuje.
Nimh nie ma tak dużej mocy i pojemności co lipo ale jest łagodniejsze dla silnika i nie tylko. :)
Wybór należy do Ciebie. Ja w szczotkowym silniku stosowałbym nimh.
Pakiet powyżej 2200 mah to raczej nie wejdzie.

_________________
Traxxas 1:16 Slash 4x4 VXL - Sprzedany
Tarxxas 1:10 Stampede 4x4 VXL - Slash Baja Bug
Losi Micro 1:24 Rock Crawler 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Olej sprawdza sie w amortyzatorkach świetnie i jest go w domu w bród. Musze zmierzyć te 2200 bo strzelam,że sa dłuzsze niż 103 mm, tym samym odpadają w przedbiegach (o innych wymiarach wówczas wspominać nie ma potrzeby ;-) )

Dziś sobie poskładam wszystko do kupy.
Czy jak brakuje 1 z 5 kuleczek tych najmniejszych w dyferku, to jest jakis problem? Btw. Dokręcając jeden dyferek na siłę, uszkodziłem chyba główkę śruby, tym samym raczej go już nie odkrece. Pocieszające jest to ,że tam akurat kuleczki są w komplecie 8)


Prosiłbym o opinie innych userów co do części, pakietów.
Np. czy wszystkie takie śrubki, bolce, itp. ze strony poniżej będą pasowały do Recona także?
http://rc-team.pl/310-rc18t2?&p=2

Aha. Czy ładowarka w standardzie dołączona (czytaj. shit :lol: ), która ładuje oryginalny pakiet 1100 około 4 h i się nagrzewa, to po 4 h trzeba ją z kontaktu wyjąć, czy tak ładuje , ładuje i nie przestanie sama? Sorki za laickie pytanka.
I czy , jeśli wymiarami pasowałby pakiet np. 1600 nimh to też go naładuje (tyle ,że po prostu np. po 6 h? - jesli nie zapomne wyjąć ładowarki z gniazdka), czy nigdy go nie naładuje?

Aha, mam ładowarkę do E-Sky Hunter (helikopter). Czy jeśli dokupię sobie pakiet pasujący wymiarami do Reconka o pojemności 1600 lipo np , czy mogę podłączyć go do ładowarki helikopterowej, takiej jak poniżej:

http://www.rc4max.com/000152_[ek2-0851]_-_ladowarka_li-pol_z_balanserem,296,183.html
(powyzszy link trzeba skopiować, bo klikając nie otwiera sie stronka!)

Z pakietów , które weją i bedą ok:

http://www.modelux.pl/Pakiet_Akumulator ... 0-40c.html
http://allegro.pl/akumulator-turnigy-li ... 11417.html

i czy wtyczka bedzie pasowała do Recona, czy trzeba jakąś przejściówkę dokupić?


NIMH chyba zaden większy od tego z pudełka (1100) - nie wejdzie ze względu na wymiary (a może sie mylę??)
Jeden być może byłby git , na ponizszej stronce jest (1600 - w wersji płaski), tylko nie da sie wejść w rozwinięcie opisu, a nigdzie na innych stronach go nie mogę znaleźć.

http://www.aircombat-modele-rc.pl/?pakiety-do-aut,123

@tak123: Ty masz model 1/16 i dlatego pewnie ci większość wejdzie z 1/18 już tak kolorowo nie ma chyba... ;-)

Aha. Jeszcze sprawa łożysk.... Tu też się nie znam, ale....
Powyjmowałem wszystkie , wstępnie wytarłem i na noc w kielonku pływały w WD-40. Potem wytarłem i na kolejną noc przewaletowały w kielichu z Kujawskim. Dobrze robię, czy łożysk po prostu nie tykać wcale?
Smarować jakoś potem te łozyska, czy "kapiel kujawska" jest juz wystarczająca?
Oczywiście kulki w dyferkach też potraktowałem kujawskim :P

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 1:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Jakieś pomysły...? :roll:


E. Sorki za post pod postem

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 2:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 1:25 pm
Posty: 272
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Ja też się nie znam na nich :roll:
Pewnie dopiero się tego nauczę jak to samo u siebie będę robił :)
Ale myślę że jakoś się je tam smaruje jak wszystko :P

_________________
Traxxas 1:16 Slash 4x4 VXL - Sprzedany
Tarxxas 1:10 Stampede 4x4 VXL - Slash Baja Bug
Losi Micro 1:24 Rock Crawler 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 7:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
To żeś pomógł ;-) Spoko. Szkoda,że bardziej zorientowani nie mają czasu napisac... Pozdro

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 05, 2013 8:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Dalej w temacie....:

Przeczyściłem wszystkie elementy, skręcilem dyferki, założyłem łożyska i podłączyłem - jeździ jak trza 8)
Oczywiście któreś z łożysk nie pracuje tak jak powinno (coś w nim lekko zgrzyta) , ale nie zaprzątam sobie tym narazie.


Z dodatkowych zakupiłem, bo raczej większa ine pasuje (POPRAWCIE MNIE, BO POMIERZYŁEM I TYLKO TAKA WEJDZIE POZA PAKIETEM ORYGINALNYM rECONA) :
Akumulator Turnigy LiPo 1300mAh 2S 7,4V 20C ASG

oraz:
- troche części zamiennych, głównie śrubek, bolców, smar silikonowy, Dyferek, oraz koła zębata atakujące i odbierająca.

YO

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 7:12 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 1:25 pm
Posty: 272
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
No takie lipo powinno pasować ale nie wejdzie tam coś z większą pojemnością ? :shock:
Tylko lipo czasem puchną i uważaj na to bo jak się nie będzie mieścił to już nie pojeździsz :lol:
Chyba że coś skonstruujesz...

_________________
Traxxas 1:16 Slash 4x4 VXL - Sprzedany
Tarxxas 1:10 Stampede 4x4 VXL - Slash Baja Bug
Losi Micro 1:24 Rock Crawler 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 7:56 am 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 9:41 pm
Posty: 96
Poszukaj dobrze i pomierz , bo mi do modelu w tej samej skali weszedł pakiet 1600 a i 2200 bym miał ale mi go ktoś sprzed nosa w sklepie sprzątnął.


Morze wybierz się do sklepu z modelem i na żywo przymierz ( jak masz możliwość oczywiście ) co i jak bo mi właśnie tak udało się dopasować pakiecik i teraz jestem bardzo zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 06, 2013 1:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Do mojego modelu wejdzie tylko i wyłącznie pakiet o wymiarach takich jak ten co jest w oryginale:

http://rc-team.pl/pakiety-ni-mh/17359-h ... 05520.html

ja zamówiłem ten :

http://allegro.pl/show_item.php?item=3426211417

Ma wymiary: 93x30x14mm

Na długość jak już wszystko pomierzyłem, to 98 mm to maks
Na szerokość, to 30 mm jest ok - więcej nie upchniesz
grubość też tylko 14 mm

Stawiam piwo, jak ktoś znajdzie coś pasującego i mocniejszego od tego co ja mam (bez przeróbek miejsca na bateryjkę oczywiście :P )

Czekam na propozycje... :)

E.
Kierwa....To chyba też by wlazło, ale pewności nie mam...:
http://radio-modele.pl/turnigy-1700mah- ... ,9773.html

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 07, 2013 10:26 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 08, 2013 1:25 pm
Posty: 272
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Ten cartos ma bardzo fajne oferty, też chyba stamtąd kupię lipo.
A byłem pewny że wejdzie jakiś 2000 mah :|

_________________
Traxxas 1:16 Slash 4x4 VXL - Sprzedany
Tarxxas 1:10 Stampede 4x4 VXL - Slash Baja Bug
Losi Micro 1:24 Rock Crawler 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 18, 2013 8:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Nigdy więcej lipo do szczoty (przynajmniej jeśli o Recona idzie)!!! Zjaran silnik po 15 minutach. Mam juz nowy i tu kolejny babol Hpi : nie dało się odkrecić zębatki atakujacej od silnika i śrubka się rozpieprzyła, takze kolejne zamówienie to zestawik z nowymi zębatkami atakujacymi i odbierającymi + śrubki mocujące.

Ogólnie, to lekko trefna jest stal , z których śrubki sa zrobione( nie tylko te od zębatki silnika). Podczas odkręcania/dokręcania już uszkodziłem "główki" 1 śruby od dyferka i 2 śrub dokręcających jakies elementy auta. Jakiś miękki ten stop jest i imbus/śrubokręt szybko je niszczą :evil:

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 20, 2013 6:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Nowy silnik założony, model poskręcany, 20 minut dotarta szczota i ...żal dawać młodemu do testów :D

2 pakiety nimh 1100 są
NO MORE LIPO! DO SZCZOTY!

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 13, 2013 10:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście


Oto i on :)

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 14, 2014 7:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Pytanie laika:

Czerwony z regla łączyć z czerwonym silnika, czy nie ma reguły?? Tzn. Wiem, że kolorystyka jest ważna itd, ale wymieniłem regiel pod szczotkę (wziąłem używkę hsp) i gdy podłłączyłem czerwony z czerwonym i czarny z czarnym, auto zamiast w przód w tył jeździło. Revers dla gazu na apce pomógł połowicznie, bo wówczas hamulec działał dla wstecznego, a dla jazdy w przód - od razu załlączał się wstaczny przy zmianie położenia cyngla.
Oczywiscie poradziłem sobie - połączyłem czarny z czerwonym i gra, ale skąd takie zachowanie regla??

Edit, aha i przerobiłem wtyczke od jakiegoś małego pakietu lipo 900 , 2s od helikopterka, na szerokość i grubość wchodzi idelanie, jest krótszy o połowe od własciwego, ale do nauki dla synalka, po zmniejszeniu EPA dla gazu , jak znalazł ;-)

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:42 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL