Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:23 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:23 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: Śr maja 18, 2016 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 26, 2015 12:32 am
Posty: 9
Witam, jak w tytule. Wybieram się na moje pierwsze zawody rc organizowane przez RC Klub Poznań. Odbędą się one 12 czerwca w Murowanej Goślinie. Startuję modelem HPI Trophy 3.5 po tuningu, raczej typowo pod wyścigi. Niestety nie jestem zapoznany w temacie takich zawodów. Mam wiele pytań, ale głównie chciałbym poznać same podstawy. Jak to jest z tymi transponderami, czy warto kupić paliwo 25%, czy wymiana kół na zawodnicze jest konieczna, czy muszę przyjechać z jakimś rozkładanym stoliczkiem czy coś, czy potrzebuję starter boxa, ile minut trwają pojedyncze biegi, czy wystąpi konieczność tankowania modelu w trakcie biegu oraz jak rozwiązać problem notorycznie przegrzewającego się silnika. I przede wszystkim, co jest mi najbardziej potrzebne oraz jakie są ogólnie panujące przepisy i zasady.
Z góry dziękuję za odpowiedź, Krzysztof Mańka.

_________________
| Auta: HPI Trophy 3.5 | Team Associated SC10RS | Maverick Ion MT |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 26, 2016 8:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn gru 05, 2011 6:08 pm
Posty: 526
Transponder (urządzenie do naliczania czasu okrążeń) najlepiej kupić swój (ok 400zł) można też pożyczyć ale pożyczone są 4 razy większe, trudniej zamocować, trzeba po nie latać przed każdym biegiem no i lubią oszukiwać :D Co do paliwa, to max co możesz przepisowo mieć jest 25% (ale sporo osób używa 30% chociaż nieregulaminowe to nikt tego nijak nie sprawdzi), więc paliwko najlepiej 25%. Zmiana kół na zawodnicze? Cokolwiek to znaczy, koła, a raczej bieżnik dobiera się do nawieżchni i warunków na torze (a kolor felgi do karoseri :D ), jak chcesz zaszaleć to mozesz kupić koła SOFT czyli miękka guma (większa przyczepność mniejsza żywotność) ale trzeba uważać bo taki komplecik na jeden finał w spalinie :) Stoliczek jak najbardziej, najlepiej do tego swoja ładowarka krzesełko itp. Starterbox sie przydaje (dla mnie konieczność) ale nie jest konieczny. Spalina 5 min bieg plus 30 min finał (podczas kwalifikacji nie tankujesz tylko w finale ) Przegrzewający sie silnik? Regulacja albo kupno nowego. Nie będę tutaj teraz uprawiał antyreklamy hpi ale jak dla mnie ta marka pozostawia WIELE do życzenia, oczywiście nie tylko ta. Co do przepisów i zasad powinny być dostępne w formularzu zgłoszeniowym.
To tyle takich podstawowych info. Powodzenia

Pozdrawiam

_________________
--- www.rcpro.pl ---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:23 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL