Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:43 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:43 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Revo 3.3 silnik
PostNapisane: N maja 15, 2016 2:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Jestem nowy. Zakupiłem używane Revo 3.3 które miało mieć przejechane 3 litry... Ale niestety okazało się że w silik są rozleciane łożyska i nie ma kompresji. Postanowiłem wymienić łożyska cylinder z tłokiem i korbowodem... Po tym remoncie chciałem się wziąść za docieranie silnika. Ale niestety podczas spalania 2 baku silnik zgasł i został zablokowany. Co się okazało wyrwało korbowod razem z trzpieniem z tłoka. Myślałem że może silnik się przegrzał ale jego temp wynosiła 110 stopni. Koledzy doradźcie co s tym zrobić. Myślałem nad wymiana całego silnika ale to koszt 700 zł. Może ma ktoś polecić jakiś inny tańszy silnik albo posiada silnik trx 3.3 w rozsądnej cenie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 4:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Może zakładał ktoś silnik GO 28 do REVO ? Czy ten silnik będzie mi pasował do mojego REVO ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 6:53 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
Przede wszystkim nie zniechęcaj się. Model spalinowy wymaga wiele cierpliwości, krótko pisząc o moim przypadku to ja zniszczyłem np. 4 silniki zanim nauczyłem się jak się z tym wszystkim obchodzić, fora i internet owszem to źródło wiedzy, ale na żywo jest coś zupełnie innego. Też załatwiałem silnik w taki sposób jak Ty np. jak docierałem silnik tłok się zablokował to uderzyłem w górę tłoka robiąc w nim dziurę ...

Ale do rzeczy, mianowicie jeśli miałeś 110 stopni to za dużo ! Ile stopni było na zewnątrz ? Czy po uruchomieniu docierania miałeś od razu termometr w ręce mierząc temperaturę ? Wg mnie załatwiłeś silnik przez zbyt wysoką temperaturę. Jakie paliwo wlałeś i jaką świecę założyłeś ? Czy iglice miały ustawienia fabryczne ? To bardzo ważne, aby były ustawione na fabryczne ustawienie.

Nie kupuj nowego silnika, jeżeli kupiłeś nowy korbowód, cylinder i tłok to jest tak jakbyś kupił nowy silnik. Szkoda kasy na to.
Pomożemy Ci tak, żebyś doszedł do ładu z modelem i cieszył się nieustannym miotaniem sprzętu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 8:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Informacje o docieraniu brałem ze strony http://www.prorevo.pl

Iglice gaznika miałem ustawione na fabryczne. Temperatura jaka wtedy panowała to ok 20 stopni. Paliwo jakie leje to Big Bang 20% ponieważ na takim jeździł jak go kupiłem wiec z tego co czytałem to nie chciałem zmieniać na inne. A temperaturę silnika mierzyłem od samego początku... Pierwsze było ok 78 stopni następnie ok 90 i potem utrzymywała się w granicach 105 do 110 stopni. Świeca jaka używałem była to swieca uniwersalna OS No.7 (świeca ta też uległa spaleniu, dosłownie nic z niej nie zostało cała spiralka w środku spalona).

Czyli na TRX 3.3 110 stopni to za dużo?

Nie chce się zniechecac☺ zawsze mi się to podobało i wkoncu zacząłem coś działać w tym kierunku mam nadzieje ze chłopaki z forum pomogą wstąpić w świat nitro rc☺

Dawidg tez w takim TRX 3.3 załatwiłeś 4 razy silnik?


Ostatnio edytowano N maja 15, 2016 8:44 pm przez darek13123, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 8:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
A jak myślicie czy w sklepie uda się zareklamować części?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Zareklamowac no nie wiem, a kto czesci ze soba skladal ? miales juz zmontowany korbowod z tłokiem po zakupie ?
Moze cos sie wypielo ?

Paliwo Big Bang to nie jest takie super paliwo... skoro juz zrobiles remont silnika to spokojnie mogles je zmienic na jakies lepsze.
Ile zaplaciles za zestaw naprawczy ? moze warto jednak kupic kolejny i zobaczyc moze teraz sie uda ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 10:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Sam montowałem. Za korbowod i tłok z tuleja dałem 350 zł. Możecie jakieś sklepy z tańszym częściami? Tylko teraz mam problem bo tłok cylinder i korbowod spokojnie dostane tylko potrzebuje ten mały metalowy wałek co mocuje tłok z korbowodem a nigdzie nie mogę go znaleźć a niestety uległ zniszczeniu.

Polecacie jakieś sklepy z lepszą cenami?


Ostatnio edytowano N maja 15, 2016 10:23 pm przez darek13123, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 15, 2016 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Jeśli big Bang nie za dobre to jakie paliwo polecacie. Chodzi mi już o takie naprawdę dobre paliwo do mojego modelu i od razu dobry olej do silnika. Co polecicie żeby było naprawdę dobre.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 11:18 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Mysle ze mogles zle zapiac ta sprezynke na trzpieniu tłoka i dlatego sie wypielo. Co do czesci, to trzeba raczej szukac tam gdzie je maja.
Ja z paliw polece Rapicon, jezdzilem tez na Meccamo, ale po ostatniej dostawie sobie odpuszczam i wracam do Rapicona, w miare rozsadna cena a dobra jakosc.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 11:26 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Trzpień był dobrze zabezpieczony bo sprężyna jest dalej na swoim miejscu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 12:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Instrukcja docierania TRX-a na mojej stronie jest przetłumaczona z oryginalnej instrukcji plus moje doświadczenia jakie mam z tymi silnikami od 2004 roku. Nie polecam paliwa BB do tych silników, świecę miałeś również złą - muszą być z długim gwintem i z firmy OS tylko wersja LC3 jest taka, z traxxasa 3232x np. wszystko napisałem na stronie. Nie można docierać silnika TRX w zbyt niskich temperaturach pracy bo potem przyjdzie nam jazda po docieraniu na maksa i jak myślicie przeskok temperatury pracy z docierania 80C do np 125C gdzie ten silnik dopiero dostaje kopa ??

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 4:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Czyli temp 110 stopni która miałem była odpowiednia?
Teraz musze kupić wszystko nowe wiec świece kupie tą OS LC3

Wieczorem postaram się wstawić zdjęcia tego co się stało z moim TRX...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 5:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 07, 2016 10:05 pm
Posty: 44
Marcin Jasiński może mógłbym prosić o pomoc z częściami do TRX? Nigdzie nie mogę znaleźć trzpieniem mocujące korbowod z tłokiem może mógłbyś coś polecić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 5:56 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
Według mnie 110 stopni to stanowczo za dużo zważywszy, że na zewnątrz miałeś 20 stopni. W trakcie docierania powinieneś mieć 60 - 80 stopni to w maxie, a jeżeli Twój termometr pokazał 90 stopni powinieneś zgasić silnik natychmiast.

Nie wlewaj Big Banga, wiem, że jest tani, ale to zupa skiszona, a nie paliwo, szkoda nerwów zwłaszcza, że zaczynasz zabawę z modelem. Nie wiedzieć czemu paliwa Byron nie ma w Polsce coś dostępnego już, Merlina też nie ma, zacząłem jeździć na Rapicon 25% nitro i bardzo dobre paliwko, gorąco polecam, silnik mi się na nim nie przegrzewa, a karcę swój modelik naprawdę solidnie nie oszczędzając sprzętu :) Używam świecy Os Max No 8 i jak dla mnie ta świeca jest naprawdę uniwersalną, dobrze silnik pracuje jak jest na zewnątrz i 15 stopni i 25 też.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 16, 2016 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
darek13123 napisał(a):
Marcin Jasiński może mógłbym prosić o pomoc z częściami do TRX? Nigdzie nie mogę znaleźć trzpieniem mocujące korbowod z tłokiem może mógłbyś coś polecić?


Te trzpienie jakieś tam posiadam. Info na priv lub przez moją stronę. Paliwa BB nie nadaje się do tak wyżyłowanego i średnio dobrze wykonanego silnika TRX.

Dawidg proszę przeczytaj oryginalną instrukcje producenta Traxxasa o docieraniu tych jednostek. Masz rację że paliwo Rapicon jest bdb i również je polecam ale stanowczo nie polecam do tego silnika świecy z krótkim gwintem jaką jest Os No8 !! A już tym bardziej nie polecam docierania silnika TRX w tak niskich temperaturach jego pracy jakie podałeś bo wtedy to jest silnik MUŁ i pracuje na bardzo bogatej mieszance paliwa, niespalanym oleju obciążając znacznie dość słabiutki korbowód w TRX. To tyle w skrócie.

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:43 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL