Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 8:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 31, 2016 9:11 pm
Posty: 19
Znalazlem ciekawa rzecz...
Mianowicie zobaczcie:
http://www.rcwroblik.pl/model+spalinowy ... 01,i2.html
Co ciekawe tego modelu nie ma na stronie w zakladce spalinowe terenowe i pytanie czy mam szanse sie z nimi dogadac aby ten model zalatwic?

_________________
TLR 8ight 2.0 EU + Alpha A852
Traxxas Slash Ultimate + lipo 3s 5Ah


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 8:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 31, 2016 9:11 pm
Posty: 19
Patrzcie:
http://www.rcwroblik.pl/model+spalinowy ... 01,i2.html
Śmieszne jest to, że tego kodelu nie można znaleść ze strony tylko przez google
Myślicie ze moge sie z nimi dogadać?

_________________
TLR 8ight 2.0 EU + Alpha A852
Traxxas Slash Ultimate + lipo 3s 5Ah


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Wt kwi 19, 2016 9:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
W Google pozostał ten produkt zaindeksowany na ich stronie. Niestety nie ma już go w sprzedaży :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 20, 2016 5:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 29, 2013 2:55 pm
Posty: 788
Lokalizacja: Szczecin
Sprawdź na scorpio-polska.pl
Tam mają większość modeli Losi

_________________
Traxxas Rustler 4x4|Ezrun MAX10 SCT + 3660 4000kv|Traxxas 2075|TQi TSM
MBX6 eco|SkyRC TS150 + GoolRC 4274 2000KV|Hitec HS-7985MG|DX3S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Pt kwi 22, 2016 11:31 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
I co w końcu kupiłeś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: So kwi 23, 2016 10:37 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 31, 2016 9:11 pm
Posty: 19
Chciałem kupić Losi 8ight 2.0 RTR ale niestety jest to model wycofany i teraz stoje w kropce... :cry: :?:
Poza tym model dopiero kupuje w czerwcu jak sie uda dobrze zakończyć gimnazjum z paskiem na świadectwie :D

_________________
TLR 8ight 2.0 EU + Alpha A852
Traxxas Slash Ultimate + lipo 3s 5Ah


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: So kwi 23, 2016 2:54 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
Czyli jest tak jak mówiłem, że model nie jest kontynuowany

Natomiast ja dzisiaj miotałem swoim modelikiem przez ponad 2 godziny, spaliłem ponad litr paliwa :)))
Losi 3.4 naprawdę jest arcy cudowny :))) Wymieniłem przed jazdą cały tylny dyferencjał i pięknie pełnym slajdem model idzie jak piorun ! :))) Karciłem sprzęt na potęgę :))

Jeździłem na paliwie Rapicon 25%, bardzo spoko to paliwko, jak mi się skończyło to wlałem big banga który mi został z zeszłych lat i zaraz było 100 stopni :)) Nie lejcie tego paliwa naprawdę szkoda sprzętu, muszę jakąś podstawkę sobie do telefonu sprawić to wgram na youtuba filmiki, Wy swoje też zacznijcie wgrywać, zrobimy konkurs kto nagra najlepszy :))


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: N kwi 24, 2016 9:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
Dawidg napisał(a):
Jeździłem na paliwie Rapicon 25%, bardzo spoko to paliwko, jak mi się skończyło to wlałem big banga który mi został z zeszłych lat i zaraz było 100 stopni :))


to na rapiconie jaką miałeś temperature? jezdzisz na niższej niż 100st.C?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: N kwi 24, 2016 9:12 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 31, 2016 9:11 pm
Posty: 19
W końcu wybór pada na HPI Trophy Truggy 4.6 bo jest bardzo dużo części jest dostępnych a kolega ma 3.5 i nie narzeka. Ale wie ktoś jaką karoserie mógłbym kupić bo ta standardowa nie bardzo... :? Zastanawiam się nad Dodgem Chargerem od HPI do Savage'a

_________________
TLR 8ight 2.0 EU + Alpha A852
Traxxas Slash Ultimate + lipo 3s 5Ah


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: N kwi 24, 2016 10:33 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:00 am
Posty: 138
Karoseria savage mogłaby nie pasować, ale pewien nie jestem. Dla mnie buda oryginalna jest spoko, ja bym jej nie zmieniał. Pomyśl nad nią wtedy gdy oryginalna się połamie i zniszczy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 2:20 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
IgorCh napisał(a):
Dawidg napisał(a):
Jeździłem na paliwie Rapicon 25%, bardzo spoko to paliwko, jak mi się skończyło to wlałem big banga który mi został z zeszłych lat i zaraz było 100 stopni :))


to na rapiconie jaką miałeś temperature? jezdzisz na niższej niż 100st.C?


Jeżdżąc na Rapiconie miałem 80-90 stopni. Wlałem Big Bang nie dotykając żadnej z iglic i po krótkim miotaniu od razu 100 było. Rapicon jest ok,dziś zamówiłem kolejne 2,5 litra na majowy weekend, będzie w miarę dobra pogoda trzeba popalić sprzęt :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 6:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Skoro już odchodzimy na temat paliw to mogę napisać o swoich doświadczeniach z Meccamo 20% Przepalam już trzecia bańkę 5L i zacząłem mieć problemy. Kupuje paliwo w rc-team.pl i do tej pory miałem białe naklejki "car version" i nie było problemów. Teraz niby takie samo paliwo ale naklejka pomarańczowa "CAR" i problemy auta albo pracują nierówno albo dziwnie rosną obroty. Przy maksymalnych prędkościach zaczyna się grzać silnik a jak doleje więcej paliwa to znów się zalewa.
Mam jeszcze jedna 5L bańkę i niby znów to samo paliwo ale naklejka niebieska "car version 18% blended" i te procenty dotyczą oleju bo nitro za każdym razem miało 20% na razie wyglada na to ze ok ale jeszcze za mało jeździłem.

Chyba wrócę do rapicona, choć to Meccamo dość tanio wychodziło. Z ciekawostek... Rapicon po deszczu z kostki się zmywał sam. Meccamo mi upierdzielilo podwórko i zejść nie chce. Może to oznaczać ze Meccamo ma oleje syntetyczne a Rapicon raczej naturalne.

Co do bigbanga to poza wyższa temp. Spalania nie miałem problemów.

A Rapicona gdzie kupujecie ? Próbował ktoś tego 30% ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Pn kwi 25, 2016 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
Rapicona kupuje w sklepie gimmik.pl

To będzie moja druga bańka i po pierwszej mogę powiedzieć że dużej różnicy z Byronem nie widziałem :) Zobaczymy jak się będzie zachowywać kiedy temperatura na zewnątrz będzie powyżej 25 stopni a na to trzeba poczekać. Inną sprawą jest to że w takim upale to się nawet nie chce za bardzo jeździć ;)

Igor dodam informację, że regulując model kieruję się głównie parametrami, wzrokowym i temperaturowym w tej dokładnie kolejności. Otwieram przepustnicę na cały gwizd, model jedzie i obserwuję czy jest smużka dymu, jeżeli tak to ok, to podstawowy parametr dla mnie, brak dymu, brak smarowania, zgon silnika, dopiero w następnej kolejności patrzę na termometr. Jak jest chłodno na powietrzu to przykręcisz igłę, będziesz miał 100 stopni, (de facto 120 i więcej jeżeli jest zimno), tak polatasz sprzętem ze słabym smarowaniem i będzie good bye dla cylindra i tłoka.

A Ty w Twoim Losi używasz fabrycznego filtra powietrza ? Bo on słaby jest, ciągnie brud do środka i strasznie mnie to wnerwia, chcę jakiś porządny filtr powietrza, polecisz coś ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Cz maja 05, 2016 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
No w koncu zabrałem sie za losi'ego, dotarłem go i troche pojeżdziłem

Na wolnych obrotach wypaliłem prawie 0,5L (rapicon'a25%), temperatura na zewnatrz była z 15st.c silnik trzymał 58-64st.c - docieranie
Pozniej rapicon mi sie skonczył(przy sobie) a miałem RB 25%(nie wiem na ile to paliwo jest "ok" bo kupiłem je kiedys z praktycznie złomem(autami) po zalaniu obroty wzrosły i temperatura takze o jakies 8st.c wiec podregulowałem silnik pod to paliwo i zaczołem jezdzić, temperatura w stanie spoczynku(wolne obroty) stabilizowała sie na poziomie 85-90st.c podczas jazdy do 120st.c jak model zatrzymywałem to temperatura silnika także raptownie spadała, co dziwne iglice HSN mam wykręcona ponad kołnierz

Jak myslicie to paliwo moze być zwietrzałe, przez to musze mieć iglice hsn mocno otwartą, ogolnie na tym RB25% jezdzi dobrze.

Filtr mam oryginalny i raczej nie bede go zmieniał, mam dobrze nasączony ten wewnatrz i mysle ze nie powinien puszczać nic, silnik rozbieralem wczesniej przed jakimkolwiek odpaleniem byl w srodku czysty, przy tym docieraniu po odkreceniu swiecy bylo duzo brudu, teraz go otworzyłem i przeczyścilem to nie mogło być z filtra powietrza(bo model stał w miejscu), mam tez filtr paliwa co prawda HSP(ale jest) takze nic nie powinno w srodku być a jednak.
widze dodatkowo ze tłok i cylinder ma zółty nalot, ale model dobrze pracował i tempertura z karoserią do 120st.c nie jestem pewien co do tego paliwa, ale jak kiedyś jezdziłem takim samym na torado20% to temperture miałem na 108st.c ustawioną i wskakiwała na 140st.c i nie spadała tak szybko.


Co powiem o modelu bo miałem rożne graty, to ten bije wszystkie na głowe, jezdzi nieporównywalnie lepiej, jak trafie jakiś nie zajezdzony 8ight to tez go biore

Jazde skonczyłem ogolnie jak pekła sprezyna sprzegła, wypaliłem łącznie ok 1,5L a i mam fabrycznie tłumik bubel, ma dziure na łaczeniu i pluje olejem, zakleiłem to kropelką i na wierzch klej do szyb zobaczymy czy bedzie trzymać jak dostanie temperatury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: co wybrać?
PostNapisane: Pt maja 06, 2016 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 05, 2013 2:58 pm
Posty: 34
Może chcesz kupić tłumik ode mnie ?
Mam oryginalny do tego silnika, cenę możemy negocjować ...

http://olx.pl/oferta/tlumik-losi-do-mod ... d7AON.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:53 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL