Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:53 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:53 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: Pt lip 24, 2015 8:12 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Lol, a ja myślałem, że to ja jestem niezdecydowany :P

Chcesz model do wszystkiego, masz bardzo wysoki budżet. Kup 2 - onroad i offroad i po sprawie. Offroad nigdy nie będą super jeździć po drodze, bo nie są do tego zaprojektowane. Onroad w druga stronę... Też jestem raczkujący w temacie aut - czytaj i oglądaj tematy instruktażowe, know how, poznaj teoretyczną budowę modeli. Zadajesz strasznie dużo podstawowych pytań. Świetnie, że chcesz wkręcić się w modelarstwo, ale postaraj się sam wyjść z inicjatywą i szperaj w necie sam.

To nie tak, że chcę Ci jechać - sam zaczynałem dosyć podobnie z modelami helikopterów - daję tylko koleżeńską radę, bo możesz skończyć jako wkurzający użytkownik forum na którego wszyscy mają wylane (patrz pewien użytkownik z EpHeli...)

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 24, 2015 8:33 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 7:51 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Bizkup napisał(a):
Chcesz model do wszystkiego, masz bardzo wysoki budżet. Kup 2 - onroad i offroad i po sprawie. Offroad nigdy nie będą super jeździć po drodze, bo nie są do tego zaprojektowane.


Bez przesady, koledze nie chodzi o ściganie się po asfalcie tylko okazjonalne jazdy, a Truggy z odpowiednimi oponami i lekko obniżonym setupem spokojne się do tego nada. Kupno modelu on-road w tej sytuacji jest bezcelowe, lepiej te pieniądze przeznaczyć na elektronikę, która do tanich nie należy.

@rufi86
jak będziesz miał jakieś głupie pytania to wal na PW :).


Ostatnio edytowano Pt lip 24, 2015 1:58 pm przez Mrozio07, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 24, 2015 12:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 19, 2015 5:18 pm
Posty: 17
Mrozio07 napisał(a):
Bizkup napisał(a):
Chcesz model do wszystkiego, masz bardzo wysoki budżet. Kup 2 - onroad i offroad i po sprawie. Offroad nigdy nie będą super jeździć po drodze, bo nie są do tego zaprojektowane.


Bez przesady, koledze nie chodzi o ściganie się po asfalcie tylko okazjonalne jazdy, a Truggy z odpowiednimi oponami i lekko obniżonym setupem spokojne się do tego nada. Kupno modelu on-road w tej sytuacji jest bezcelowe, lepiej te pieniądze przeznaczyć na elektronikę, która do takich nie należy.

@rufi86
jak będziesz miał jakieś głupie pytania to wal na PW :).


Dobrze to ująłeś :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 24, 2015 8:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 19, 2015 5:18 pm
Posty: 17
Here is some update :)

Rozmawiałem z Mario.
Zaprezentował mi swój model HoBao Hyper ST Pro po konwersji (dobry szatan :D)

Co dalej ze mną ?

Zakupuje KITa

Na 99 % mugen
http://www.mugenseiki.com/spec-mbx-7t_eco_e.htm

Mam jeszcze jakieś ale do LOSI, ale raczej Mugen.
http://www.tlracing.com/Products/Defaul ... #prodMedia

Do tego
- regulator, silnik (później przedstawię szczegóły) może zrobię serie filmów na YT jak to u mnie od podszewki wychodzi :) (tak mam swojego bloga :P ) www.virtualolivia.com
Coś minimum 150A
- serwo skrętu (15kg / 6V)
- aparatura
- pakiety chyba 4S

Poskładać, wyregulować.
Mam nadzieję że Mario mi pomoże z regulacją itp.

Nie wiem czy wspominałem, a może i tak, może nie. Dużo pisałem. Tak to będzie mega wściekły Truggy :)
Dużo pracy przede mną, dużo pdfów, muszę zrobić jakiś dokument excel i poskładać póki co wszystko na kartce papieru :)


Peace!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 24, 2015 8:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 7:51 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
No i pięknie, ogromny postęp biorąc pod uwagę poprzednie posty. Oj tak Hyper od Mario jest dopieszczony do granic możliwości, nic lepszego na start zobaczyć nie mogłeś.

Hmm nie wiedziałem, że Losi wypuściło wraz z nowym 8ightem od razu elektryka. Obojętnie którego wybierzesz oba stoją na najwyższym poziomie. Nie zapominaj o ładowarce, bo jednak może się okazać przydatna :D, musisz też wliczyć w koszta oleje do dyfrów i amortyzatorów, farby do pomalowania karoserii, felgi razem z oponami i jakieś lepsze narzędzia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 25, 2015 11:17 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 19, 2015 5:18 pm
Posty: 17
Mam takie pytanko do was.

Czy posiadacie jakies inne sklepy gdzie dostane mugena oprócz:

http://www.sklep.modelarnia.pl/
http://www.rcforfun.pl/
http://www.rcwroblik.pl/

W w/w sklepach nie posiadaja od reki, a czas ew. dostawy jest ogromny. Połowa sierpnia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 25, 2015 5:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 8:52 pm
Posty: 100
Poszukaj w DE lub w UK. Obawiam się, że w tej chwili nie ma żadnego mugena w PL, chociaż mam nadzieję, że się mylę. Taki rynek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:53 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL