Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:11 pm

Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:11 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 21, 2014 3:32 pm
Posty: 7
Projekt i wykonanie całkowicie mojego autorstwa. Silnik ma około 4 HP, serwo skrętu 40kg/cm(całkowicie metalowa przekładnia). Autko posada bardzo duży skok zawieszenia. Rama wzorowana na Trophy Truck'ach cała ze stalowych prętów o średnicy 10mm, zadne dachowanie jej nie straszne. Najważniejszą cechą autka jest bardzo konkurencyjna cena w stosunku to pojazdów spalinowych w podobnej skali oraz bardzo tanie w eksploatacji (wszystkie podzespoły wykorzystane przeze mnie są nieporównywalnie tańsze niż w seryjnych autkach i ogólnodostępne). Autko wymagało mnóstwo pracy, główkowania i odrobine doświadczenia. Jeśli uważasz, że mogłoby być lepsze, bez problemu możesz je modyfikować potrzebujesz tylko szlifierki i spawarki;) nie mam chwilowo zdjęć lecz odsyłam do YouTube aby obejrzeć autko w akcji.
https://www.youtube.com/watch?v=neP7utu6ui0
Pozdrawiam Rafał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 03, 2015 6:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Ciekawe.
Od czego zaporzyczyles zawieszenie, przekładnie itp.?

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 10:09 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Fajny tylko o jakich kosztach orientacyjnych mówisz? Napisz coś więcej, daj foty itp.
Widzę że zawieszenie pewnie custom, przekładni niema tylko łańcuch.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 2:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 21, 2014 3:32 pm
Posty: 7
Zgadza się, jednak zastosowałem łańcuch i ośkę ze względu na wagę i niezawodność, a ewentualne koszty naprawy są śmieszne. Przełożenie można regulować wielkością zębatek. Co do ceny... Poświęciłem masę czasu na projekt i nie chcę w żaden sposób dokładać do interesu. Uważam, że nie żądam wiele bo w podobnej skali autka można kupić od około 4tyś. Nie ma wątpliwości, że wykonane są lepiej, ale nad takimi pojazdami pracuje wiele osób, a i maszyny którę wykorzystują do produkcji są dla mnie zwyczajnie nie osiągalne. Jednak auto daje mnóstwo frajdy, radzi sobie z trudniejszym terenem, a przy jakiejś kolizji, ewentualne szkody można bardzo tanio naprawić. No a teraz do sedna, cena jaka mnie zadowoli to 2200. Ewentualnie mogę sprzedać autko bez aparatury i serw, wtedy cena wyniesie 1500zł. Myśle, że nie żądam wiele biorąć pod uwagę gabaryty i niepowtarzalność autka. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 04, 2015 11:22 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Jaka waga, wymiary kół, jak są mocowane wahacze?

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 2:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 21, 2014 3:32 pm
Posty: 7
Waga około 25 kilko, średnica opony 26cm. Rozstawu osi już dokładnie nie pamiętam, przód około 58cm, tył 54. Skok przedniego zawieszenia 15cm, tylnego znacznie większy, na życzenie zmierzę. Mocowanie zawieszenia przedniego to skracane do minimum zawiasy stalowe ustawione tak aby nie było luzów. Zastosowałem je aby zawieszenie bezawaryjnie mogło znosić brutalne traktowanie;) Tył mocowany jest na ( i tu przepraszam bo nie znam fachowej nazwy;p ) końcówce bardzo podobnej do spotykanych w amortyzatorach samochodowych. Dwie stalowe tulejki a między nimi guma.
PS. zastanawiam się czemu mój topic został przeniesiony do innego działu, ale jestem u nowy i pewnie coś przeoczyłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
25kg ? "normalne" 1:5 ważą niewiele ponad 10... A te wielkie koła od czego ? No i co to konkretnie za silnik ?

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 6:05 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Spróbuj może go odchudzić, koła pewnie są od jakichś wózków itp. Moim zdaniem cena jest słabo konkurencyjna ponieważ używki 1:5 do niewielkich poprawek zaczynają się już od 1000zł, wiem że innej konstrukcji itp.
Nie obraź się ale to że Ty tyle chcesz to nie znaczy że ktoś tyle da tym bardziej że można kupić sprawdzony sprzęt seryjny w podobnej cenie.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Ostatnio edytowano Cz mar 05, 2015 6:18 pm przez Reely8, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 6:09 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 21, 2014 3:32 pm
Posty: 7
Nie ważyłem pojazdu, wagę podałem oriętacyjnie, ale jestem pewien że mnie niż 20 kg nie waży. Czemu tyle? No cóż... żadna seryjnie zabawka nie posiada ramy nośnej, no może plastikowe wbudowane w obudowę. Tworzyłem ten model z myślą, aby przypominał konstrukcją prawdziwy pojazd. W seryjne zabawki po zdjęciu z nich karoserii wyglądają ( tu nie chce nikogo obrazić, to jest zwyczajnie moje zboczenie) żałośnie. Waga bierze się również z gabarytów gdyż może powinienem napisać skala 1:4, no i nie zapominajmy, że całość jest stalowa. Moim Buggy które jest ma moim kanale ( już nie w moim posiadaniu niestety ) przeciąłem drzwi garażowe bez większego zniszczenia pojazdu;p Konstrukcja ramowa jest o niebo wytrzymalsza od modelu montowanego na płycie. Odnośnie kół i silnika... Mini quad;) wytrzymują obciążenie do 80kg więc w zabawce od byle uderzenia nie ulegną zniszczeniu. Stosowałem ten sam typ silnika we wszystkich moich projektach i nie miałem nigdy większych problemów. No i co ważne cały silnik można kupić za 160 zł na allegro, a do seryjnej zabawki kosztuje odrobine więcej. Tworzyłem pojazd do zabawy, który ma dawać frajdę z jazdy bez bólu głowy o ewentualne koszty naprawy. Kiedyś porównywałem sobie ceny części do seryjnych Large Scale i szczerze mówiąc aż mnie zatkało;) Mam już trochę doświadczenia w tworzeniu zdalnie sterowanych pojazdów i myśle, że widać postępy. Wystarczy zobaczyć mój pierwszy pojazd ;p Chce sprzedać Trophy aby mieć kapitał na następny model. Już taki jestem, więcej frajdy daje mi tworzenie niż sama zabawa;p Jeśli nikt nie będzie zainteresowany to zwyczajnie będę miał oryginalną zabawkę. To co robie daje mi satysfakcje, bo tak naprawdę nie wiele osób na świecie robi własne modele ( samochodów off-road). Za mniejsze pieniądzę zwyczajnie tego nie sprzedam, bo zdecydowanie zbyt wiele dni nad nim spędziłem. Pisałeś, że za podobne pieniądze można kupić sprawdzony sprzęt. Nie będę sie z Tobą spierał bo nie mam w tej dziedzinie doświadczenia. Nigdy nie kupiłem zabawki zdalnie sterowanej. Podczas eksploatacji wyjdzie różnica w wydatkach i jestem pewien, że tu mój model okaże się znaczniej bardziej przyjazny dla portfela;) Swoja drogą bardzo chciałbym porównać moj pojazd ze skalą 1:5 w terenie;) Jestem ciekaw jak by wypadł ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 9:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
No właśnie, to sprawdzenie w terenie chętnie bym zobaczył. Głównie dlatego, że Twój projekt wygląda dobrze, ale już gorzej z precyzją prowadzenia. Widać jak "myszkuje" przy niewielkich prędkościach i na torze jestem prawie pewien, że z "seryjną zabawką" nie miałbyś szans, pomijając już dwukrotnie większą wagę... Wydaje mi się, że masz coś nie tak z geometrią.
Ale nie od razu Rzym zbudowali ;) Projekt fajny i satysfakcja z własnej konstrukcji ogromna.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 05, 2015 10:53 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Ralf niema co się oszukiwać że wypadłby gorzej ale przecież nie o to tu chodzi tym bardziej że to jest "prawie" pełna custom konstrukcja

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 09, 2015 11:21 am 
Offline

Dołączył(a): N gru 21, 2014 3:32 pm
Posty: 7
Układ sterowania pojazdem nie posiada praktycznie zadnych luzów, owe "myszkowanie" to jedynie mój brak umiejętności prowadzenia pojazdu. Nie mam jeszcze w tym wprawy gdyż każdy z moich projektów prowadził sie zupełnie inaczej. Co do geometrii to ewentualne zbyt mocno ustawiłem zbierność, ale to kwestia kilku testów i odkręcenia dwóch śrubek ;) Przez to wszystko co piszecie mam ochotę zrobić znacznie lżejszy pojazd ;p ale taki pojazd bez karoserii wyglądałby podobnie jak wszystkie inne modele RC. Do 10kg nie jestem w stanie zejść, bo zwyczajnie nie jest to możliwe przy takich gabarytach i takim materiale.
PS dzięki za konstruktywną krytykę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Pn maja 13, 2024 11:11 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL