Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:07 pm

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:07 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 8:55 am 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 9:41 pm
Posty: 1002
Lokalizacja: Białystok
szczerze mówiąc na naszym poziomie petroli gdzie na zawodach startują 4 baje i 1 lub 2 dzieciaki z carsonem lub fg to nie jazda. Proponowałbym by zaprosił Pan na zawody Pana Cevela Drahomira. Człowiek jest Czechem. Jeździ tylko zwykłym marderem fg. Po jego odwiedzinach zmienie Pan diametralnie zdanie co jest lepsze na torze:) U nas to tylko kwestja zawodnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 10:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Rafał Iłendo napisał(a):
szczerze mówiąc na naszym poziomie petroli gdzie na zawodach startują 4 baje i 1 lub 2 dzieciaki z carsonem lub fg to nie jazda. Proponowałbym by zaprosił Pan na zawody Pana Cevela Drahomira. Człowiek jest Czechem. Jeździ tylko zwykłym marderem fg. Po jego odwiedzinach zmienie Pan diametralnie zdanie co jest lepsze na torze:) U nas to tylko kwestja zawodnika

Z twojej wypowiedzi można wyciągnąć wniosek że w Polce modelami FG i innych marek jeżdżą sami amatorzy.
Przesadzasz chłopie tak samo jak z tytułem twojego postu.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 10:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Szacunek dla Drahomira, nie raz walczyliśmy na zawodach mikro, bardzo dobry zawodnik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 9:41 pm
Posty: 1002
Lokalizacja: Białystok
trudno :) to wolny kraj i czy ja przesadzam? ocenie to sam. Twierdze że 90% zawodników w petrolach to baje, czemu ? niewiem ale to napewno nie sa modele na tor, jeździlem bają i ss i zwykłą i nie moge stwierdzic ze jest to najlepszy model petrol. Więc uważam że Pan też przesadza z swoją wypowiedzią o baji :) Jest to model typowo w surowy teren np. pustynia a nie na tor co kazdy zawodnik Niemiecki Panu powie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 11:05 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Rafał Iłendo napisał(a):
trudno :) to wolny kraj i czy ja przesadzam? ocenie to sam. Twierdze że 90% zawodników w petrolach to baje, czemu ? niewiem ale to napewno nie sa modele na tor, jeździlem bają i ss i zwykłą i nie moge stwierdzic ze jest to najlepszy model petrol. Więc uważam że Pan też przesadza z swoją wypowiedzią o baji :) Jest to model typowo w surowy teren np. pustynia a nie na tor co kazdy zawodnik Niemiecki Panu powie.

Sprawa jest prosta.
Zapraszam na zawody.
Będziesz miał okazję sprawdzić się z użytkownikami modeli w tej klasie.
Wybierz model, którym chcesz przegrać. :wink:
Możesz jechać, czym chcesz byle o takiej samej pojemności silnika i napędzie 2WD.
Ranking na zakończenie sezonu najlepiej pokaże, kto ma racje.
Dalsza dyskusja będzie jałowa jak większość pod tytułem „co lepsze”. :D

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 1:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Piękna zmiana tematu!
:lol:

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
Czytam i czytam, i coraz bardziej mam przekonanie, że czytam jakieś obrady Sejmu. :o Rafał podał konkretny przykład, a pan, panie FM mówi, że nie ważne jaki będzię to model HPI zawsze jest suuper. Powinien pan powiedzieć o tym dlaczego HPI podaje nieprawdę w opisach. Czy wg pana wystarczy napisać, że coś może się zmienić? A co, gdyby podwozie było inne niż opisane? Też tak by to pan tłumaczył?

Silnik w modelu jest b. ważny, benzynowy jeszcze jest oprócz tego drogi. Baja tanim modelem nie jest. Było mówione kiedyś, że za sprawa m. in. silnika.


Czy tak postępuje firma, która uważa się za wiodącą w modelarstwie? :?


Pozdrawiam AT

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 1:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Fuelie to jest nic innego jak silnik Chang Yong z naklejką "Fuelie" to tak jak dla firm takich jak np. Adidas szyją inne firmy a Adidas tylko daje swoje logo na metce i sprzedaje jako "swoje" markowe produkty. Z tego co czytałem na zagranicznych serwisach i forach to Fuelie to zawsze był silnik CY. Silnik CY23RC & CY26RC to klony Zenoah G230RC & G260RC i większość części pasuje z jednego do drugiego silnika. Te silniki są oferowane pod różnymi nazwami (Sikk, Superior, HPI) CY23RC jest podstawowym silnikiem w HPI Baja 5b i jest sprzedawany jako "Fuelie". CY23RC jest też zamontowany np. w Duratrax Firehammer jako DX23.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 2:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
ale jest jedno ale

kupujac/zamawiajac towar w chinach mozesz zamowic przykladowe buty adidasa ( bez metki ) , z tym,ze mozesz je sobie zamowic w roznych gatunkach ( oraz oczywiscie adekwatnych cenach )

czesc produkcji , ta o najwyzszej jakoscio wykonanai, jest zarezerwowana dla konkretnych odbiorcow - przykladowego adidasa

Stasiu, iktory ma mniej kasy, moze kupic to samo, ale troche gorsze ( material, wykonanie )

temat przerabiany przeze mnie przez 4 lata , podczas targow we Frankfurcie - chinole potrafia, tylko trzeba im za to zaplacic

pytanie wiec, jak sie do siebie maja te silniki pod wzgledem wykonania, materialow , trwalosci - bo osogi na poczatku beda pewnie podobne , roznica bedzie tylko na "metce" . Pytanie, co bedzie po paru litrach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 3:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 9:41 pm
Posty: 1002
Lokalizacja: Białystok
nie rozumiem Pana zawiłośći. Jestem czlowiekiem ktory szuka przyjemnosci w modelach i nie nawidzi krętactwa i oszustwa. Jasno powiedzialem swoje zdanie a Pan prowokacyjnie zaprasza mnie na zawody. Bardzo chętnie. Pojawie się nie tylko ja ale i mój brat i żeby Pan wiedział kto kim: ja carson attack a brat lauterbacher supercross. O ile czas pozwoli już w olsztynie pojawimy się.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 4:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Rafał Iłendo napisał(a):
nie rozumiem Pana zawiłośći. Jestem czlowiekiem ktory szuka przyjemnosci w modelach i nie nawidzi krętactwa i oszustwa. Jasno powiedzialem swoje zdanie a Pan prowokacyjnie zaprasza mnie na zawody. Bardzo chętnie. Pojawie się nie tylko ja ale i mój brat i żeby Pan wiedział kto kim: ja carson attack a brat lauterbacher supercross. O ile czas pozwoli już w olsztynie pojawimy się.

W moich wypowiedziach nie ma żadnych zawiłości.
Skupiłem się w nich na tym co ma znaczenie, na co warto zwrócić uwagę i gdzie powinno szukać się przyjemności w modelarstwie.
Grunt to fakt, że silnik jest dobry a twoje wrażenia wywody i domysły odnośnie napisów i naklejek w praktyce nie mają żadnego znaczenia. :wink:
Pisze o tym od początku tematu.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 15, 2008 4:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 17, 2007 8:15 am
Posty: 1003
Lokalizacja: Nowy Dwor Maz
Festiwal Modelarstwa napisał(a):
Skupiłem się w nich na tym co ma znaczenie, na co warto zwrócić uwagę i gdzie powinno szukać się przyjemności w modelarstwie.
Grunt to fakt, że silnik jest dobry a twoje wrażenia wywody i domysły odnośnie napisów i naklejek w praktyce nie mają żadnego znaczenia.


kurde, temat mnie nie dotyczy , ale... doprawdy
to po co kupowac w ogole lepsze i gorsze modele ? ba, nie tylko modele .. po co kupowac lodowke za 4 tys, jak mozna kupic za 6 stow i tez chlodzi

sprzedam serwo Sanwy - co prawda nie sanwy, ale tez kolami skreca ...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 16, 2008 9:50 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 15, 2006 5:23 pm
Posty: 1604
Lokalizacja: Łaziska Górne
Niestety na ostatnich zawodach hpi w łodzi nie pojawiłem się z powodów zdrowotnych..
Sam jestem ciekaw jak się ma moja bryka do baji ..
Trzeba też pamiętać że np. baja SS ma rezonans.. dajcie sobie do attacka
rezonans to będzie latał:)
Szkoda że na śląśku nie ma torów offroad..
Drahomir Cevela to świetny zawodnik.. oczywiście na zawodach FG-Polska
był pierwszy ;)

_________________
pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 03, 2009 7:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2008 11:47 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Sosnowiec
FM napisał:
Cytuj:
Prywatnie zupełnie nie interesuje mnie, kto produkuje części lub silnik i jak one się nazywają.
Ważne są raczej osiągi modelu, jego bezawaryjność i dostępność serwisu w Polsce od ręki.
- moim zdaniem to ma się Pan czego wstydzić !

Rafał Iłeno:
Cytuj:
Jestem czlowiekiem ktory szuka przyjemnosci w modelach i nie nawidzi krętactwa i oszustwa
- To tak jak ja, zgadzam się z tą opinią w 100% !!!

Witam wszystkich i dołączam się do dyskusji!
Choć nie posiadam jeszcze modelu Baja to od dawna zakładałem że jeśli już to na pewno nie kupię go w sklepie bo będzie podobnie jak modele serii savage wyprodukowany w Chinach - a ja jeśli tylko mogę omijam chińszczyznę bo śmierdzi wyzyskiem i tragediami ludzi którzy za miskę ryżu pracują w spartańskich warunkach w fabrykach gdzie codziennie łamane są prawa pracownicze o prawach człowieka nie wspomnę nawet !!!!!
- czasem jestem świadkiem sprzedaży modelu w sklepie HPI bo mam go teraz koło nosa i to co słyszę pokazuje tylko że tytuł tego posta jest nawet zbyt pobłażliwie napisany a Pan powinien się cieszyć że to mleko wylało się dopiero teraz ! :wink:

- z przykrością muszę stwierdzić fakt że zauważyłem różnicę zarówno w mocy jak i kulturze pracy dwóch nowych silników HPI K4,6. Jeden z nich był kupiony w marcu 2008 w Łodzi a drugi w Kalifornii. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale nowy silnik kupiony w HPI Polska wymagał natychmiast długiej i mozolnej regulacji już przy pierwszym odpaleniu bo inaczej gasł i nie dało się przeprowadzić nawet poprawnie docierania. Ten drugi za to odpalił odrazu i nic nie trzeba było z nim robić (oba silniki były wyjmowane z pudełek i docierane jednego dnia w tych samych warunkach i na tym samym paliwie Tornado 20%) Łożysko one-way w tym pierwszym zakończyło żywot już po dwóch tygodniach a w tym drugim żyje do dziś. Może to czysty przypadek a może jednak nie ??? :wink: W każdym razie drugi silnik który kupiłem był w całości wyprodukowany w USA o czym wspomniano na fakturze załączonej do paczki - przed jego zakupem napisałem do sprzedawcy że jeśli produkt będzie chiński to rezygnuję z zakupu bo taki mogę kupić sobie w Polsce. Zauważyłem również różnice w jakości wykonania drobiazgów do zawieszenia w Savage a konkretnie zwrotnicach ! Jak znajdę czas przytoczę jakieś zdjęcia na dowód tego że części wyprodukowane w Chinach są gorszej jakości i z innych nieco tworzyw niż te same wyprodukowane na Taiwanie czy w USA.

- wszystkich chętnie zaprasza Pan na zawody do Malinki, dlaczego to proste ! Ponieważ ten tor Pan i Pana team znacie najlepiej bo macie go koło nosa i własnie dlatego wyniki zawodów są takie a nie inne. Gdyby choć połowa eliminacji HPI jakie odbyły się w zeszłym roku zorganizowano w Częstochowie jestem pewny że ranking we wszystkich klasach przedstawiałby się nieco inaczej.
- z pełnym szacunkiem Pana Cevela Drahomira miałem okazję zobaczyć w 2006 roku na zawodach FG i myślę że dlatego nie przyjeźdża na zawody organizowane przez HPI ponieważ nie znalazłby tu godnego siebie przeciwnika ! Widziałem co potrafi i powiem krótko ! Nawet szanowny Jacek Witkowski z fruwającą Bają nic tu nie wskóra! :wink:

P.S Chciałem sprawdzić datę zakupu pierwszego silnika w swojej historii zamówień w HPI jednak nigdzie jej nie ma, dziwna sprawa bo wszystkie inne są a ta była wyjątkowa bo zamówienie było za kwotę 970zł (K4,6+ skrzynia 3speed), jak przy okazji będę u kuriera GLS zapytam go czy jest możliwośc sprawdzenia w ich bazie danych z zeszłego roku czy była przesyłka z takim pobraniem do mnie :wink:

_________________
www.rcauto.feen.pl- forum śląskich modelarzy
FG monster 1:5 petrol Zenoach 26cm 2x Savage X all carbon K4,6/STS28
2x HPI RS4 pro2 - drift & racing mode 2x Seiki/Mugen MTX-3 Nova Rossi 12
HB Lightning 2pro EVO Force21 buster HB Lightning Stadium 2pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:07 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL