Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:33 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:33 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: So lip 14, 2012 1:58 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 2:27 pm
Posty: 13
Tak. Ten film już widziałem :wink:
Tej nakrętki nie dokręcam tak mocno bo wtedy sprzęgło wcale nie łapie. Dla tego szczeliny bardziej zmniejszyć nie mogę jak już wcześniej pisałem. Luz zostawiam tak prawie 0,1mm. To wprawdzie nie dobrze dla łożyska oporowego ale trudno. Inaczej w tych sprzęgłach się nie da.

Sprężyna wygląda podobnie jak na stronach Serpenta. Stawiam że ją przehartowali albo źle odpuścili. To raczej najłatwiej jest popsuć podczas produkcji. Na razie zamówiłem nową sprężynę z 733 jak pomoże to napisze. A na razie żeby mieć zajęcie to poeksperymentuje z tą co mam, bo i tak jeździć za bardzo nie mogę. Zrobiłem taki przyrząd do przeszlifowania sprężyny żeby było równo i nie straciła pionu. Potem myślę że ją wypoleruje żeby nie pękła zmęczeniowo. Z tego co oszacowałem to powinna być niższa o jakieś 0,6mm. Ale jak to pomoże to napisze :D

A DLS to zauważyłem że wprowadza spore luzy. Bo to dlatego jest taki zły i niedobry tak? Nawet nie zdążyłem go wypróbować przez to sprzęgło. Mam go zamiar trochę podrasować ale jak coś z tego wyniknie to założe nowy temat :wink:

_________________
GG43896747


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 14, 2012 3:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Co do dls.

Opieram sie na opini 3 kierowcow.
Powiedzieli, ze nie warto, nic im nie dalo a wprowadzilo dziwne ustawianie.

Druga sprawa, gdyby dls byl ok to inni by go miel, no nie?

M.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 14, 2012 6:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Nic nie kombinuj ze sprężynami, nie doszukuj sie błędów fabrycznych tylko poprawnie poskładaj sprzęgło. Sprężynę wkręć na 0,7mm, luz koszyka na 0,5mm i tutaj powstaje pytanie o metodę pomiaru. Każda jest dobra jeżeli jej wynik nie jest przekłamany. W sprzęgle Centax 3 WC do pomiaru luzu musisz wykręcić nakrętkę sprężyny, inaczej przekłamuje lub wywal łożysko 5/10 , coś pomoże. Luz końcowy ma być minimalny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 14, 2012 6:41 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 2:27 pm
Posty: 13
Ustawiłem tak jak mówisz ale dalej jest za twardo. Dalej łapie koło 25000rpm :( I te ustawienia to już wcześniej zauważyłem że trzeba nakrętkę usunąć. Poza tym próbowałem też na miększych ustawieniach i też za wysoko łapało. A trzeba pamiętać że wszystko, łącznie z elementem ciernym jest nowe. A gdy on się troszkę wytrze to już całkiem będzie lipa.

_________________
GG43896747


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 15, 2012 8:04 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Teraz nie mogę pomóc Ci osobiście, ale pod koniec tygodnia spotkamy się to pomogę Ci to ustawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 15, 2012 9:43 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 2:27 pm
Posty: 13
Spoko. Już sobie poradziłem. Skóciłem sprężynę i wreszcie to jeździ. Wiem że to trochę harcerskie rozwiązanie ale już nie mogłem się doczekać. W każdym razie działa tak jak powinno (na razie). I teraz dopiero na podobnych ustawieniach do Twoich. Jak dojdzie nowa sprężyna to wtedy zobaczę czy będzie normalnie jeździć czy mam się dalej martwić :wink:
Ale spotkać się zawsze można i trochę pojeździć :D Napisz na GG jak będziesz miał czas :wink:
I dziękuje wam za pomoc :D

_________________
GG43896747


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 09, 2012 2:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 2:27 pm
Posty: 13
Witam.
Dzisiaj doszła do mnie nowa sprężyna. I tak jak myślałem jest miększa od tej co miałem w zestawie mimo że mają dokładnie te same numery :lol: Model śmiga teraz tak jak powinien :D

_________________
GG43896747


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:33 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL