Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:38 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:38 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
 Tytuł: Model Carson
PostNapisane: Cz lut 16, 2012 2:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 12:55 pm
Posty: 17
Witam

Maciek
obecnie 23 lata

Dzisiaj się zarejestrowałem na Waszym forum i witam wszystkich!

Chciałbym was prosić o pomoc, niedawno wszedłem w posiadanie modelu nitro firmy Carson lecz nie mam bladego pojęcia jaki to model, wszelkie próby szukania w G kończyły się klapą, wiem że to model najprawdopodobniej w skali 1/8 lecz nie jestem pewny. Jedyne co znalazłem w sieci to ten film na YT - link, przedstawia on to co ja posiadam lecz mój model ma czarny wydech i to jedyna różnica porównując to co na filmie a to co ja posiadam...

Pozdrawiam
M.M.

_________________
Carson CX-4B Black Phantom 1/8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 18, 2012 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
A czy Twój to nie jest Carson Specter przerobiony na onroad?

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 18, 2012 7:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 12:55 pm
Posty: 17
Właśnie nie, choć też tak myślałem, to co mam ma zupełnie inną płytę podwozia i inne rozmieszczenie zbiornika paliwa, serw, itd. Bardziej obstawiałbym że to jakiś model monster ponieważ w wahaczach jest możliwość założenia amortyzatorów w taki sposób że prześwit bardzo znacząco się zwiększy i w połączeniu z oponami typu monster wyglądać będzie jak rasowy monster...

Nawet przeleciał mi przez głowę pomysł że można by założyć tutaj silnik petrola, robił to już ktoś?

Wczoraj skończyłem malować moją pierwszą w życiu budę opla astry coupe :) jak kupię baterie do foto to podeśle djęcia dokładniejsze modelu oraz bude :)

_________________
Carson CX-4B Black Phantom 1/8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 25, 2012 11:16 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 12:55 pm
Posty: 17
no i udało się! znalazłem informacje co to za model! :)

kolega Andrzej miał rację ze jest to przerobiony model na on-road lecz model to nie Carson Specter a Carson Black Phantom tylko nie wiem czy dokładnie to CP-4B czy CX-4B (P to professional a X to racing), lecz praktycznie jest to ten sam model...

teraz pytanie a raczej pytania do Was:

1 - jak z dostępnością części do tego modelu?
2 - ma może ktoś na sprzedaż odpowiednie opony by zrobić z niego MT? ewentualnie skąd można je zdobyć w miarę przyzwoitych kosztach?
3 - gdzie można zdobyć karoserie do tego modelu 1/8? na styl summit'a od traxxasa? (w bliżej nieokreślonej przyszłości stanę się na pewno jego posiadaczem :))
4 - słupki montażowe do karoserii chyba nie są trudno dostępne? obecne zostały ścięte pod karoserie on-road astry coupe...
5 - jakie macie opinie na temat tego modelu? ma go ktoś? jakieś wskazówki eksploatacyjne oprócz podstawowych takich jak ARO itp?
6 - awaryjność - na co zwrócić szczególną uwagę podczas eksploatacji oraz serwisowania?

ja powiem ze swojej strony że model jest wart uwagi, rozkręciłem go na części pierwsze i złożyłem do kupy, konstrukcja jest prosta i nie nastarcza problemów z ewentualnym znalezieniem problemu i jego rozwiązaniem. wrażenie (przynajmniej na mnie) robi gruba płyta podwozia która wydaje się być bardzo solidna, niestety też skutecznie uniemożliwia znaczące podniesienie prześwitu maszyny bo skutecznie blokuje ona wahacze. silnik? jak dla mnie wystarczający tym bardziej że nie używam go na zawodach itp ale nie oznacza to że nie wyciskam z niego co fabryka dała :)

wrażenia z jazdy? dla mnie super, naped 4x4 i daje radość lecz przerobienie go na RWD jest kwestią kilku minut zabawy śrubokrętem a radość prowadzenia RWD wiecie jaka jest :)

niebawem zdjęcia podeśle lecz nic nie obiecuję :)

_________________
Carson CX-4B Black Phantom 1/8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 8:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lut 16, 2012 12:55 pm
Posty: 17
trochę spóźnione ale jest - zdjęcie mojego modelu :)

Obrazek

_________________
Carson CX-4B Black Phantom 1/8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:38 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL