Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt cze 23, 2026 3:20 am

Teraz jest Wt cze 23, 2026 3:20 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: Śr sie 05, 2009 3:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
Witam. Mam pytanie jak przerobić zasilacz komputerowy do ładowarki Shark 10 ??

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 05, 2009 3:48 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
Zaczyna się od przeglądanie strony głównej oraz szukajki - forum.

http://www.rcauto.pl/modules.php?name=C ... ge&pid=491

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2009 5:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
Wielkie dzieki matick7 i mam jeszcze takie jedno pytanko no bo jak podłaczam sam zasilacz do gniazdka to nie kreci sie wiatraczek ale jak styke kabel zielony z czarnym tak jak było w linku to kreci sie wiatraczek to znaczy ze dobrze mam ??

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2009 9:22 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
kupiłem ostatnio zasilacz u wróblika za 99zł wydajność 15A na 12V estetycznie zrobiony nie taki duży i dość lekki. Jest to przeróbka zasilacza od x-boxa. Może do ładowarek za 100zł nie jest to optimum finansowe, ale do droższych jest bardzo dobrą alternatywą do samopalących się przeróbek.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 19, 2009 9:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
He spox ale nie wiem czy dobrze podpiołem kable bo miałem 2 czarne 1 żółty 1 zielony a żółty podłoczyłem pod zarówke i 1 czarny a zielony zostawiłem do podpiecia ładowarki i 1 czarny i czy dobrze to mam ??

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 8:39 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 10, 2009 10:39 pm
Posty: 198
krystian1332 napisał(a):
He spox ale nie wiem czy dobrze podpiołem kable bo miałem 2 czarne 1 żółty 1 zielony a żółty podłoczyłem pod zarówke i 1 czarny a zielony zostawiłem do podpiecia ładowarki i 1 czarny i czy dobrze to mam ??


Jeśli to był komputerowy zasilacz to te kolory pomieszałeś. Najlepiej jak fotkę wstawisz.
Standardowo:
Żółty to +12V - więc tu należy ładowarkę podłączyć
Czarny to masa - do ładowarki, do żarówki, do zielonego aby włączyć.
Czerwony to +5 - tu trzeba żarówkę lub inne obciążenie

A tu masz wszystko ładnie i z obrazkami http://www.stormdust.net/rc/pl/psu/intro.html

Pozdrawiam.

_________________
Gdynia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 10:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
A mam takie pytanie a co by sie stało gdybym podłoczył ładowarkę bez obciążenia żarówki może się coś stać zaraz dam foto

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 10:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2008 9:32 pm
Posty: 48
Lokalizacja: Warszawa/Szczecin
Bez obciążania żarówką w trakcie ładowania ładowarka może ci się wyłączyć bo będzie spadek napięcia.

_________________
Dzeyran


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 10, 2009 10:39 pm
Posty: 198
Nowoczesne zasilacze ATX powinny dać radę bez obciążenia, można to sprawdzić samemu mierząc napięcie podczas ładowania, nie powinno ono spaść poniżej 11V, przy maksymalnym prądzie ładowania. Obciążamy oczywiście linię +5V (czerwone przewody).

_________________
Gdynia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 11:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
No ale na linku maticka nic nie pisze o +5V przewodach tylko zeby podłoczyć do +12V

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 11:57 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
No i co? Musisz obciążyć linię 5V. Starsze komputery większy pobór miały właśnie na piątce, a dwunastka była uzależniona od tej linii. Przez to, aby w pełni wykorzystać zasilacz, musisz obciążyć linię 5V.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 11:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
To znaczy ze bede jeszcze potrzebował 1 kabla od Masy (czarny) i 1 kabla +5V (czerwony) i przylutować je do żarówki ??

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 10:11 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Tak. Żarówkę możesz zastąpić odpowiednimi opornikami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 20, 2009 10:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 21, 2008 2:57 pm
Posty: 456
Lokalizacja: Nowy Targ
ee ok miałem zarówke jakąs to podłoczyłem i jest git tylko teraz musze sprawdzić jakie jest napiecie ;] zeby ładowarki nie spalić

_________________
Moj Model:

Traxxas E-Revo Vxl |Traxxas TQ 2.4ghz|Hitec HS-85MG||Velineon|PQ-2050mah Li-Po 2S|Pro-Line|

Galeria:

https://picasaweb.google.com/116005109159375705293


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Wt cze 23, 2026 3:20 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL