Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 11:01 am

Teraz jest N cze 28, 2026 11:01 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 12:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 12:25 am
Posty: 95
Lokalizacja: Sulechów
jesli na ladowarce pisze 500mA to w ile ona bedzie ladowac pakiet np 1000mAh (1000 zeby bylo latwiej liczyc na wieksze ;)) beda to 2h czy jak?

_________________
bylo: BYCMO Subaru Impreza
jest: Tamiya TT-01 Xsanavi Nismo Coppermix Silvia
planowane: Associated TC4
HITEC Aggressor 3FM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 29, 2006 3:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 3:00 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Będzie ładować tak:

[Pojemność pakietu] / [prąd ładowania] * sprawność pakietu (ok. 1,4 dla NiMh)

czyli około 2.45 do 3 godzin.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, że współczynnik sprawności zależy również od wysokości prądu ładowania.

Pozdrawiam
Maciek

_________________
Savage SS 4.6 (wreszcie na chodzie!) ==>> Savage X SS :-D

Piszę poprawnie po polsku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 06, 2006 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 12:25 am
Posty: 95
Lokalizacja: Sulechów
wiec to bedzie na 100% tak?:)

_________________
bylo: BYCMO Subaru Impreza
jest: Tamiya TT-01 Xsanavi Nismo Coppermix Silvia
planowane: Associated TC4
HITEC Aggressor 3FM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 06, 2006 11:15 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 3:00 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Warszawa
Owszem. :)

Polecam również zaopatrzyć się w rozładowarkę oraz w ładowarkę albo o niskim prądzie ładowania (200 mAh) albo wręcz regulowanym. Co jakiś czas warto odświeżyć pakiet przez jego rozładowanie i wolne ładowanie prądem C/10 (C=pojemność pakietu).

A najlepszym i niestety najdroższym rozwiązaniem będzie ładowarka procesorowa.

Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 06, 2006 2:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 12:25 am
Posty: 95
Lokalizacja: Sulechów
narazie mam zwykla sieciowa :P kiedys napewno sie kupi lepsza :D teraz potrzebowalem kase na Hiteca Agressora 3FM :P

_________________
bylo: BYCMO Subaru Impreza
jest: Tamiya TT-01 Xsanavi Nismo Coppermix Silvia
planowane: Associated TC4
HITEC Aggressor 3FM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest N cze 28, 2026 11:01 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL