Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:02 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:02 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Śr mar 07, 2012 10:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 10:44 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Suwałki
Zayebiście aktualne to kompendium wiedzy hahaha! :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 29, 2012 9:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 7:43 pm
Posty: 71
To i ja się dorzucę:
Model: HK ECO SIX
Zasilanie:11-18V
Typ pakietów: NiCd / NiMH / Li-Ion / Li-Pol / Pb/LiFe
NiMh: 1-16 cel / Li-xx:1-7 / Pb: 1- 12

Funkcje dodatkowe:
- indywidualne balansowanie cel,
- monitorowanie napięcia wejściowego
- cyklowanie pakietu
- zapamiętywanie do 5 ostatnich ładowań,
- moc w obwodzie: Max ładowanie: 50W
- Max rozładowanie: 5W
- prąd ładowania: .1~5.0A
- prąd rozładowania: .1~1.0A
- Ni-MH/NiCd cells: 1~15
- Li-ion/Poly Li-Fe cells: 1~6
- Pb battery voltage: 2~20v

Zalety: ?
Wady: jeszcze nie dotarła :D
Jak wypróbuję to napiszę.
/edit 2012-06-07 Rampaage
Ładowarka dotarła cała i zdrowa.
Zalety/ wady:
Ekran wyświetlacza posiada własne podświetlenie w przyjemnym, niebieskim kolorze z białymi znakami;
Pierwsze naciśnięcie guzika spowodowało głośne pipnięcie (na szczęście da się to wyłączyć, co niezwłocznie uczyniłem)
Pipnięcie rozlega się również przy załączeniu ładowarki do źródła napięcie (tego się nie da wyłączyć)
Sygnał wyemitowany przez urządzenie na zakończenie bierzącej czynności obudził kota, dziecko i żonę- dokładnie w tej kolejności (to również da się wyłączyć)
Z powodu gorącej, tylnej płyty (kocisko się delikatnie oparzyło) musiałem zgłosić wniosek racjonalizatorski (i sam go wykonać) i zamontować dodatkowe nóżki, aby ładowarka przyjęła pozycję wertykalną. Nóżki przyczepiłem na rzepa.
Kabelek łączący ładowarkę z pakietem przypomina ośmiornicę- oprócz standardowych bananków posiada jeszcze sześć różnych końcówek;
Podczas pracy włącza się wiatraczek w środku, co skutkuje wydawaniem buczącego dźwięku, który jest przenoszony jako drgania na podłoże- kolejny wniosek racjonalizatorski- podklejenie pod nóżki podkładek z neoprenu (trochę się poprawiło, ale nie bardzo)
Brak możliwości ustawiania napięć granicznych. Programuje się tylko rodzaj pakietu i ilość cel- resztę ładowarka robi sama.
Ale za to można puścić wodze fantazji przy ustawianiu prądów.
Po zakończeniu pracy ładowarka podaje raport o stanie ogniwa- aktualne napięcie i "wpompowany" prąd (dla poszczególnych cel Lixx i dla poszczególnych cykli rozładowania/ ładowania Nixx osobno);
Przewód balancera mógłby być nieco dłuższy;
/edit end
Cena: Dałem stówkę z przesyłką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 01, 2013 7:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 29, 2013 7:59 pm
Posty: 166
Model - Turnigy Accucel 6
Zasilanie - 11-18V
Typ ładowanych pakietów - NiCd / NiMH / Li-Ion / Li-Pol / LiFe/ Pb
Liczba ładowanych cel 1-15 NiCd / 1-6 Li-Pol / Pb 2-20V
Funkcje dodatkowe - możliwość kalibracji, gniazdo czujnika temperatury (czujnika temperatury nie ma w zestawie, ale koszt wykonania to około 4zł)
Twoja opinia - jest to chyba najlepsza ładowarka jeśli chodzi o cena/jakość/możliwości
Wady:
- mały prąd rozładowania max 1A (nie więcej niż 25W),
Zalety
- mała (zgrabna) dobra do zabrania w podróż,
- nawet jak ustawimy za duży prąd ładowania (moc powyżej 50W) to ładowarka sama obniży go do max możliwego a nie że się spali - super sprawa
- wbudowany balanser
- można zasilić ze starego zasilacza laptopowego IBM (16V 4,5A), zasilacza komputerowego lub od XBox360
- możliwość kalibracji
- czytelny wyświetlacz
- możliwość wyłączenia "pikania" po naciśnięciu klawisza lub naładowaniu pakietu
- gdy używamy ładowania z balanserem nawet jak się pomylimy (dany za dużą liczbę ogniw ładowarka wykryje i nie zacznie lądować)
- możliwość ustawienia zabezpieczenia pojemnościowego, czasowego i temperaturowego
- możliwość ładowania akumulatorków paluszków AA lub AAA (sam przy pomocy koszyczka lądowałem już 2, 4 ,6 lub 8 akumulatorków naraz
- przy ładowaniu ni-mh aby uniknąć efektu pamięci ładowarka ma funkcję, że najpierw rozładowuje do "zera" a później ładuje do pełna,
- możliwość ustawiania przerwy pomiędzy rozładowaniem, a lądowaniem (wszystko dzieje się automatycznie dotyczy ni-mh)
Cena - 130-150zł

korzystam z niej od 1,5 roku i jestem bardzo zadowolony .Ładowałem nią nawet akumulatory samochodowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 31, 2014 10:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 25, 2014 8:30 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Zielona Góra
Redox Alpha V2

Typ pakietów: NiCd / NiMH / Li-Ion / Li-Pol / Pb/LiFe
Zasilanie:11-18V
Prąd ładowania: 0.1~5.0A
Prąd rozładowywania: 0.1~1.0A

Wbudowana pamięć ładowarki: max. 5 pakietów
Funkcja cyklowania pakietów
4 przyciski programujące

cena 79,99 zł.

Zalety - cena
Wady - przyciski kiepskiej jakości.

_________________
Był HSP Zilionare 1:16, jest HPI Mini Recon i EFirestorm. Z latadeł jest V911, syma s107n


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:02 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL