Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:35 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:35 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt paź 25, 2013 9:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 12:56 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
no przykro pisać, ale sposób załatwiania spraw, przez unreal89 zakrawa na kpinę. Regiel wysłany w sierpniu tak jak sie umówilismy przez email. Wiele razy z nim rozmawiałem telefonicznie, ciągle nie miał czasu, zeby sprawdzić, ocenić itd. W końcu poprosiłem o odesłanie. Po ponad dwóch tyg ciągle cisza. W listopadzie zacznie sie 4ty miesiąc jak czekam...
Unreal: jak nie wiesz jak naprawić to napisz. Jak ma więcej kosztowąc to daj znac. Telefon masz. JA jestem gotowy do współpracy, nawet chciałem osobiście go odebrac we wrześniu, pamietssz? No ale Tobie znowu cos nei pasowało...

_________________
--- B44, B44.1, Jammin X1, Schumacher CAT SX 2, Schumacher SV ---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 26, 2013 5:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 10:57 pm
Posty: 987
Luki35 napisał(a):
Mam nadzieję ,że administracja coś zrobi z takimi wpisami gówni....rza powyzej? Chociazby ku przestrodze przed elektronikiem-złodziejaszkiem i oszustem. Gość daje 2 tygodniowa reklamację, a potem nie odbiera telefonów bo wstyd mu sie ciągle tłumaczyć , że motorek naprawia. Gościu dostałes kasę za naprawę, g.....e części wstawiłeś, dałes 2 tygodniową reklamację rozruchową, więc działaj.Co Ty myślisz ,że Mikołaja spotkałeś? Takie teksty to mozesz sobie Stasiu z kumplami w technikum wymieniać.

Wiem, że oszust i krętacz już mi kasy ani regla nie zwróci, więc jeśli moge , to ostrzegam wszystkich przed tym krętaczem.



ehhh spokojnie kolego wprowadzasz napiecie w rozmowie ktore nakreca spirale , znam unreala i to wporzadku gosc naprawil mi sporo regli . uszanuj tez to ze ktos moze niema czasu ani ochoty skoro zajmu sie czyms innym na codzien...

CIekawe czy Tobie chcialoby sie naprawiac 5 regli dziennie . To jest wieksza zabawa z tym naprawianiem....

jakos ja nigdy z nim problemu nie mialem ciekawe czemu ?

i mysle ze ja po takich wpisach odeslalbym regiel w takim samym stanie jak dostalbym go do naprawy i oddal kase . PO sprawie :) kup sobie nowy za 8 x wiecej kasy to sie nauczysz kultury rozmowy

_________________
EMGT xl2 + castle 1717, 6-8 s
Hobao Hyper ST pro - xerun 2200
Mugen Mbx6 tekin rx8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So paź 26, 2013 5:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
torque3 napisał(a):

i mysle ze ja po takich wpisach odeslalbym regiel w takim samym stanie jak dostalbym go do naprawy i oddal kase . PO sprawie :) kup sobie nowy za 8 x wiecej kasy to sie nauczysz kultury rozmowy


Toc pisalem mu nie raz o tym. Jakiej kultury? Poczytaj sobie jego post. Z drugiej strony jak widac nie tylko mnie robi w olka, wystarczy zerknac na posty powyzej. Jak nie ma czasu niech odsyla regiel, oddaje kase i tyle. Nawet za pierwsza naprawa, gdybym go nie gonil, tez nie wiadmo jak dlugo by sie guzdral. Ja jestem klient on sie zobowiazal naprawic - tyle.
Ps, chlopie, jakbym mial czekac na ten moj regiel to od 2 miechow bym nie jezdzil wcale! Reasumujac : wydalem ok 80 dych za nieudana naprawe ( w tym koszty przesylki) + Nowy Ezrun 80- jastem w plecy 80 dych.

Ps. Stasiu dodaj jeszcze w sygnaturce "Vapor pro" bo przybyl Ci jeden ostatnio

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 27, 2013 12:23 am 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 12:56 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
tytoos napisał(a):
no przykro pisać, ale sposób załatwiania spraw, przez unreal89 zakrawa na kpinę. Regiel wysłany w sierpniu tak jak sie umówilismy przez email. Wiele razy z nim rozmawiałem telefonicznie, ciągle nie miał czasu, zeby sprawdzić, ocenić itd. W końcu poprosiłem o odesłanie. Po ponad dwóch tyg ciągle cisza. W listopadzie zacznie sie 4ty miesiąc jak czekam...
Unreal: jak nie wiesz jak naprawić to napisz. Jak ma więcej kosztowąc to daj znac. Telefon masz. JA jestem gotowy do współpracy, nawet chciałem osobiście go odebrac we wrześniu, pamietssz? No ale Tobie znowu cos nei pasowało...


po tym poście kolega Unreal się skontaktował z informacją, ze jakoby regiel od 2ch tyg lezy naprawiony. OK, ciesze sie, szkoda tylko, ze nie zostałem o tym fakcie poinformowany, jak również zadnej informacji o nr konta i kwocie do zapłaty. Mam nadzieje, ze to dostanę plus deklarację kiedy regiel zostanie odesłany.

_________________
--- B44, B44.1, Jammin X1, Schumacher CAT SX 2, Schumacher SV ---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N paź 27, 2013 7:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Tak jak pisalem: z mojej strony temat zamkniety

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 28, 2013 7:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 10:57 pm
Posty: 987
straszysz kogos z powodu regulatora ktory sie spalil ?:) gdyby nie ten gosc to wogole bys nie mial szans na naprawe i trafilby odrazu do kosza :) takze troche tez licz sie ze slowami

_________________
EMGT xl2 + castle 1717, 6-8 s
Hobao Hyper ST pro - xerun 2200
Mugen Mbx6 tekin rx8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 12, 2013 9:32 am 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 12:56 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
tytoos napisał(a):
po tym poście kolega Unreal się skontaktował z informacją, ze jakoby regiel od 2ch tyg lezy naprawiony. OK, ciesze sie, szkoda tylko, ze nie zostałem o tym fakcie poinformowany, jak również zadnej informacji o nr konta i kwocie do zapłaty. Mam nadzieje, ze to dostanę plus deklarację kiedy regiel zostanie odesłany.


kolejne 2 tyg minęły (czyli teoretycznie 4 tyg od naprawienia), pomimo maila, sms'a ze chcę zapłacić za rzekomo naprawiony towar - cisza ze strony kol. Unreal.
Kolego Unreal - czy jest wola z Twojej strony załatwić tę naprawę ciągnącą się od sierpnia pozytywnie? Czy mam spisać regiel na straty a Ciebie uznać za zwykłego naciągacza?
Napisz proszę konkretnie, bo nie lubię takich niewyjaśnionych sytuacji.
( i nie pisz proszę, ze Cię obsmarowyje na forum, ale wybacz: nie mam innejo mozliwości kontaktu z Tobą. No mogę jeszcze pojechać do MIechowa, ale mi nie po drodze tym razem).

_________________
--- B44, B44.1, Jammin X1, Schumacher CAT SX 2, Schumacher SV ---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 13, 2013 11:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 12:56 pm
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Dobra, panowie, po co te osobiste wycieczki. Moja sprawa wyjasniona, dlugo trwalo, fakt, z drugiej strony nie mialem noza na gardle wiec czekalem.
Moj regiel ponoc nie do naprawy - i ok i tak juz go skreslilem. Moja nauka na przyszlosc z reglami nosram, ktore to maja teoretycznie 25 lat gwarancji - to zachowac mala naklejeczke z numerem seryjnym w bezpieczny miejscu. Mi sie ona po 2 latach wytarla i nie moglem naprawiac na gwarancji. Mniejsza z tym.
Kolega Unreal mi wszsytko wyjasnil co i jak z moim reglem, zaoferowal jakis inny i dobilismy targu. wiec jest ok.
I to tyle z mojej strony.

_________________
--- B44, B44.1, Jammin X1, Schumacher CAT SX 2, Schumacher SV ---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 07, 2014 9:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 11:28 pm
Posty: 2
Wysłałem regulator za 3 dni wrócił naprawiony
Jestem w szoku że tak szybko
Super koleś
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 10:21 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Po przeczytaniu dwóch stron bezsensownej wymiany zdań mam naprawdę dosyć, proszę się opanować (w szczególności użytkownik luki35, dorobiłeś się ostrzeżenia za prywatne wycieczki). Proszę wszystkich o pisanie na temat. Temat wyczyściłem by dało się go czytać.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 12, 2014 11:12 am 
Offline

Dołączył(a): Śr maja 24, 2006 10:57 pm
Posty: 987
Mi unreal naprawil sporo regulatorow ktore poszly by do smieci :) w tym mambe tekina rx8 i dziala do dzis.Masz nauczke lepiej kupic nowy i dac 400 niz naprawic za 1:8 ceny :) malo tego naprawil mi apke , ladowarke ktora sie spalila .

A ze ktos poczeka troche to naturane nie wszysyc zyja cudzymi sprawami ,sa inne priorytety

Luki niepotrzebnie smrodzisz w tym temacie ... 80 zł nie jest warte takich wypowiedzi.....

_________________
EMGT xl2 + castle 1717, 6-8 s
Hobao Hyper ST pro - xerun 2200
Mugen Mbx6 tekin rx8


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 21, 2014 7:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 9:09 am
Posty: 411
Lokalizacja: Nysa
Kolejny regulator dostał nowe życie . :D

Dzięki Unreal.

Ps. Parę telefonów musiałem wykonać bo zależało mi na czasie .
Jeśli nie odbierał odzwaniał jak najszybciej szczerze polecam.

Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam.

_________________
http://www.pmmsrc.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 02, 2014 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Witam czy kolega unreal89 naprawia jeszcze regle? Jak z ceną naprawy? Ponieważ mój regiel Modelcraft 100A niestety już nie rusza, wcześniej kręcił silnikiem bez obciążenia a pod obciążeniem migała czerwona dioda i obcinało moc silnika jakby pakiet był rozładowany lub regiel przeciążony.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 02, 2014 10:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 9:09 am
Posty: 411
Lokalizacja: Nysa
Reely8 napisał(a):
Witam czy kolega unreal89 naprawia jeszcze regle? Jak z ceną naprawy? Ponieważ mój regiel Modelcraft 100A niestety już nie rusza, wcześniej kręcił silnikiem bez obciążenia a pod obciążeniem migała czerwona dioda i obcinało moc silnika jakby pakiet był rozładowany lub regiel przeciążony.


Wkleiłem pierwszego posta kolegi unreal89 bo widzę że byłeś kolego zbyt leniwy żeby poczytać od początku .
Kolega naprawia i to nawet w miarę szybko tylko jak zauważyłeś nie podał kontaktu przez forum a zaczął od telefonu.
Proponuję wykręcić nr ten poniżej i po prostu spytać i dogadać się co do ceny, na pewno nie stracisz.



unreal89 napisał(a):
Witam

Jeśli masz problem z regulatorem i nie dajesz rady napisz lub zadzwoń chętnie pomogę rozwiązać problem

Szkoda go wyrzucać do kosza napraw lub sprzedaj zawsze mi się przyda choćby na dawcę elementów :)

Kontakt: Tel: 881786351, GG: 2540174, sebekgola@wp.pl

Post ma charakter pomocniczy... nie zarabiam na tym pieniędzy

opiszę jak sprawdzić czy końcówka mocy w regulatorze 3F jest sprawna :

ustawiasz multimetr na test diody silnik musi być odłączony od regla
pierwszy przypadek bada 3 rzędy tranzystorów łączące do (-) pakietu drugi następne 3 rzędy do(+) pakietu
w zakresie multimetru (300-600) rząd jest sprawny jeśli mniej lub więcej to wiadomo :)

1. czerwony miernika(+) podłącz do czarnego regulatora(-) a czarnym miernika(-) dotykasz po kolei faz i sprawdzasz
2. czarny miernika(-) podłącz do czerwonego regulatora(+) a czerwonym miernika(+) dotykasz po kolei faz i sprawdzasz

3.naprawiając regulator musisz wiedzieć że wymiana samych tranzystorów może skończyć się niepowodzeniem dlatego że:

-uszkodzony jest rezystor (przerwa) wysprzęglający na każdej bramce mosfeta, kiedy nie wymienimy na nowy rezystor to po wymianie na nowy tranzystor po włączeniu reg. następuje załadowanie bramy bez jej rozładowania kończy się to zwarciem z inną fazą.

- uszkodzony tranzystor zwiera wszystkie kanały przez co napięcie z pakietu mogło popłynąć z prądem w kierunku sterowników mos (ir2103,ir2101,itp) uszkadzając je podczas przełączania, należy wymienić wtedy również sterownik mosfet.

-uszkodzony tranzystor mógł uszkodzić nóżkę od mikrokontrolera (nie da się wtedy naprawić regulatora)

-planowane zużycie urządzenia (spotkałem parę regulatorów które uszkadzały się programowo hk120A, hk150A, modelkraft 100A)

-bywa też że program wgrany przez producenta do Uc (mikrokontrolera) po prostu wyparuje mikrokontroler posiada pamięć flash która czasami potrafi się sama wyczyścić, możemy przyjąć że Uc był wadliwy nie da sie wtedy naprawić regulatora dlatego najlepiej zadzwonić do mnie i się upewnić czy da się naprawić regulator.

aktualnie naprawiam regulatory tylko w weekendy.



_________________
http://www.pmmsrc.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 09, 2014 9:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 16, 2012 10:52 pm
Posty: 33
do 22 czerwca nie ma mnie w domu więc sie wszystkie naprawy przesuną

Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Stanley


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:35 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL