Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:56 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:56 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 7:24 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 8:38 pm
Posty: 10
Witam, 2 tygodnie temu kupiłem swój pierwszy model RC i padło na Dune Racer firmy BSD. Po kilku dniach używania go, powiem szczerze za dużo ładowania za mało jeżdżenia, dlatego właśnie proszę o pomoc w doborze albo pakiety który zapewni mi co aj niej 30min jazdy albo (jeżeli wyjdzie taniej) kilku mniejszych pakietów które mi to umożliwia. Będę brał pod uwagę cenę dlatego proszę o wyrozumiałość. Co do pierwszej części pytania w tytule, potrzebuję również pomocy przy wyborze ładowarki do tych pakietów jak i tego co mam w zestawie. Nie chcę mi się czekać 3h żeby pojeździć 10 minut, potrzebuję szybszej ładowarki z wskaźnikiem naładowania lub czegoś podobnego bo przy fabrycznej nie da się nawet sprawdzić ile się naładował.Przegladałem kilka ładowarek i najbardziej mi się spodobała ładowarka imax B6 mini, jeżeli znacie lepsza ładowarkę to polecacie mi jakąś albo powiedzcie czy ta ładowarka będzie odpowiednia. Czekam na odpowiedzi, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 20, 2018 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Podstawowe i najtańsze ładowarki to Imax B6, Redox Alpha, itp. Potrzebują jeszcze zasilacza zewnętrznego.
Jaki masz w tej chwili akumulator? Pewnie NiMH. Zawsze możesz kupić kolejny NiMH o większej pojemności i będziesz dłużej jeździł.
Nie wiem, czy możesz możesz użyć LiPo, bo to jest najlepsze źródło zasilania. Silnik masz szczotkowy?

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 4:42 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 8:38 pm
Posty: 10
Teraz mam akumulator Nimh nie wiem co to za firma wiem tylko że 7,2v 1800mHa,a silnik szczotkowy rc540


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 10:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Twój ESC prawdopodobnie obsługuje też LiPo, ale wtedy silnik może szybko się skończyć. Możesz kupić LiPo i jakąś inteligentną ładowarkę.
Bezpiecznie będzie kupić większy pakiet NiMH, ok. 3500-4000mAh i jakąś inteligentną ładowarkę.
Twój wybór :)

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 11:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 8:38 pm
Posty: 10
Ok bo ja i tak kilka pakietów mam zamiar kupić, to polecasz kupić jeden duży czy kilka mniejszych bo chce pojeździć z 30 minut a nie 10 minut, a ładowarka inteligentna, to która lepsza imax b6 czy redox combo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 12:20 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Osobiście bym radził zakup 2 sztuk Lipo 4000-5000mAh +20C, na jednym będziesz jeździć a drugi w tym czasie można ładować, no i jak przesiądziesz się w przyszłości na bezszczotkę to pakiety będą jak znalazł. NiMH nie są rekomendowane do bezszczotek a cena w zakupie jest podobna lub mało co mniejsza od lipo.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 12:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 16, 2018 8:38 pm
Posty: 10
Ale silnik może tego nie wytrzymać, wolałbym nimh a ile kosztuje silnik bezszczotkowy porównywalny z tym co mam wsrodku?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 2:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Jeśli zmienia się na bezszczotkę, to silnik z ESC, koszt to min. 300 zł, chyba że używka lub z Chin, to może być taniej.

Wysłane z mojej Luny przy użyciu Tapatalka

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 21, 2018 3:07 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
pastrana123 napisał(a):
Ale silnik może tego nie wytrzymać, wolałbym nimh a ile kosztuje silnik bezszczotkowy porównywalny z tym co mam wsrodku?

Pakiet sam w sobie nigdy nie jest za mocny dla silnika (było to już wałkowane na forum) różnica jest taka że NiMH mają wydajność do 10C i inne krzywe napięcia rozładowania niż Lipo gdzie pakiety zaczynają się od 20C (tyle teorii dla początkujących) w praktyce po prostu tam gdzie NiMH już "wysiada" i model zwalnia Lipo dalej jedzie.
Prędzej czy później i tak jak się wkręcisz w te hobby przejdziesz na Lipo bo jest w ogólnym rozrachunku tańsze, szybciej się ładuje i co najważniejsze jest większa zabawa :)

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:56 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL