Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:04 am

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:04 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: N sie 20, 2017 3:32 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 20, 2017 3:24 pm
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki mały problem dotyczący pakietów. Jestem zielony w temacie więc proszę o wyrozumiałość. Zaczynam dopiero przygodę z autami RC. Syn upatrzył sobie o to takie autko (myślę, że w sam raz na pierwsze kroki). http://allegro.pl/himoto-spatha-2-4-ghz-i6909459501.html Chciałbym za jednym podejściem kupić jakieś pakiety do tego modelu aby zabawa trwała dłużej, możecie pomóc przy wyborze aby pasowało to wszystko razem? Z góry dziękuję za pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 20, 2017 5:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Pakiet zasilający musi mieć odpowiednie napięcie , rozmiar który podejdzie do modelu , a co do rodzaju to napewno wydajniejsze będzie lipo ale to już wymagać będzie zakupu odpowiedniej ładowarki , choć chcąc korzystać nawet z dość uciążliwych Nimh napewno ładowarka procesorowa znacznie uprzyjemniła by ich obsługę .
Co do samego modelu to w podobnym budżecie wolał bym kupić Maverick Strada.

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 20, 2017 9:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 20, 2017 3:24 pm
Posty: 3
I tak właśnie zrobiłem, oglądałem dostępność części jak i lepszych opinii o nich. Padło na HPI Maverick STRADA XT 1/10 ELECTRIC TRUGGY RC . Ale nadal ciężko połapać mi się jest w tych pakietach. Gdzieś oglądałem jakieś Lipo 5000 mha i że, to daje więcej mocy i zabawy. Ale co i jak kupić, podłączyć i czy w ogóle można do tego modelu tylko kupić taki pakiet i podpiąć to nie mam pojęcia, muszę się gdzieś dokształcić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 4:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Zmiana modelu na + .
Co do pakietu lipo .
Napewno podniesie osiągi modelu , wydłuży czas zabawy na pakiecie , ale , no właśnie jest Ale zmniejszy niestety żywotność silniczka szczotkowego w tym autku , naszczescie nie są one drogie . Dobrą opcją jest wymiana zestawu napędowego na Bezszczotkowy ale narazie bawcie się na tym co jest .
Oczywiście kupując lipo musisz kupić ładowarkę dedykowaną do tego rodzaju ogniw.
Polecam SkyRc S60 prosta w obsłudze , kompaktowa , może być też Redox z zewnętrznym zasilaczem .
Co po samego lipo wspomniana pojemność 5000mAh i prąd rozładowania 25C jest jak najbardziej już wystarczająca pod ten model , wartości te mogą oczywiście być wyższe , bez przesady bo wraz ze wzrostem pojemności rośnie masa pakietu , mowa oczywiście o lipo 2S 7.4V dla podniesienia komfortu i bezpieczeństwa w twardej obuwie dedykowane do samochodów RC .
Stosując lipo w modelu musisz przestawić regulator na opcję pracy z monitorowaniem napięcia i automatycznego odcięcia i przy niskim napięciu , co zabezpiecza pakiet przed nadmiernym rozładowanie i jego trwałym uszkodzeniem , tą informację znajdziesz w instrukcji dołączonej do modelu .
Jeszcze pozostaje kwestia złącza pakiet-regulator , to co raczej będzie w modelu (typuTamiya) nie nadaje się ze względu na jego marna jakość , należy je wymienić na coś lepszego T-Dean lub XT60 musisz to dobrać do wybranego przez Ciebie pakietu .
Jeśli nie czujesz się dobrze z lutownicą w ręku możesz poprosić sklep o wykonanie takiej obsługi ale decydując się na zakup modelu musisz wiedzieć o czym często "Nowi" zapominają że to nie tylko jazda ale też i dość częsty serwis , napraw co jest właśnie najlepszą zabawą w tym Hobby :) .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 1:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Pisz na pw. coś Ci zaproponuję bo sądzę że nie ma co przepłacać za te modele.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 2:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Michał Głąb napisał(a):
Pisz na pw. coś Ci zaproponuję bo sądzę że nie ma co przepłacać za te modele.


Często warto skorzystać .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sie 21, 2017 7:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 20, 2017 3:24 pm
Posty: 3
Dzięki wielkie za te informację. Wiem już co do pakietów i ładowarki. Z lutowaniem nie będzie problemu a jeżeli chodzi o majsterkowanie przy modelu to na pewno będzie czysta przyjemność. Jeszcze tylko muszę w takim razie pomyśleć o silniku bez szczotkowym z regulatorem. Myślę, że po paru dniach nauki jazdy będzie już wiadomo co do trwałości części i wymianach. Za moich czasów nie miałem takich możliwości modelarskich ale teraz pod przykrywką i przy pomocy mojego synka 5 letniego myślę, że to będzie to :). Dzięki jeszcze raz za informację i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:04 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL