Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:48 am

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:48 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 9:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 09, 2012 2:26 pm
Posty: 1045
Lokalizacja: Białystok
Kolega potrzebuje połączenia szeregowego do uzyskania łącznego napięcia 14.8V. Pojemność i amperaż będzie taki sam, zaś napięcie będzie wyższe. Tak na marginesie ten regiel działa od 14V.
Jedna osoba z forum pomagała mi przy zrobieniu takiego samego manewru jak Ty. Oto pomocniczy obrazek, który od niego dostałem https://lh5.googleusercontent.com/-JXDKsHrZ1g0/UfbLp43Pc5I/AAAAAAAAAGo/p0qeDs_3w1U/w768-h480-no/pod%25C5%2582%25C4%2585czenie-schemat-2s-4s.png. Ewentualnie tutaj masz takie przejściówki tyle, że pod 2x3S=6S http://hobbyking.com/hobbyking/store/__9910__2_x_3S_gt_6S_Splitter_JST_XH_5pcs_bag_.html.
W razie pytań pisz śmiało bo Cię rozumiem :wink:

_________________
Off-Road: Traxxas E-Revo|QuicRun 150A/Leopard 4282|Savox SC-1256TG|CVD Axles|RPM Arms|Pro-Line Trencher
SPRZEDAM Tamiya TA-05 Drift


Ostatnio edytowano Pn lip 29, 2013 9:29 pm przez KuBa 98, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 9:13 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 29, 2013 7:59 pm
Posty: 166
Na 99% masz połaczenie szeregowe. Teraz wszystko rozchodzi sie o to jaką masz ładowarkę? Z tanich polecam Turnigy Accucell 6 sam używam i jestem zadowolony. Jeżeli ma byc najtaniej to tobie wystarczy przejściówka balansera 2 x 2s na 4s i i wtedy twój lipo alarm będzie widział to jako jeden pakiet 4s (14,8v). Natomias do ładowania szerevowo dwóch pakietow na raz potrzeba jeszcze zrobic kabelek szeregowy z wtyczkamu takimi jakie mają pakiety. A pakiety lipo naprawde mogą być niebezpieczne warto wszystko robic z głową zeby nie zrobić zwarcia. Bo jak juz wczesniej bylo pisane wazne jest w jakiej kolejnosci podlaczyc wtyczki pakietow podłaczając pakiety szeregowo by nie zrobic zwarcia. I odradzam ladowanie lipo inna ladowarka niz specjalna do lipo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 11:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 11:24 am
Posty: 53
Lokalizacja: Węgorzewo
Moja ładowarka to Redox Alpha V2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Pn lip 29, 2013 11:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 11:24 am
Posty: 53
Lokalizacja: Węgorzewo
Nie mogę nigdzie znaleźć adaptera 2x2s=4s Gdzie mogę go dostać? Czy mogę użyć takiego kabla i uciąć 1 wtyczkę? http://www.rc4max.com/kabel_%28rozgalez ... 20935.html

Znalazłem ten kabel , tyle , że będę musiał przerobić go na wtyczkę Traxxas


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 6:08 am 
Offline

Dołączył(a): So cze 29, 2013 7:59 pm
Posty: 166
tak kabelek ten jest dobry i nie musisz nic ucinać po prostu wykorzystasz 2 z 3 wtyczek, a jedna zostawisz wolną nawet w opisie masz napisane 3x2S lub 2x2S. A co ty chcesz znowu przerabiać pod wtyczkę traxxas bo nie rozumiem. końcówka 6S pasuje idealnie pod lipo buzzer teraz kwestia czy wtyczki balansra od lipo pasują do tego kabelka (ale od turnigy nano-tech powinny pasować) bo z tego co wiem to są różne końcówki balansera choć ja zawsze używam tanich pakietów Turnigy, zippy itp. to wszystkie miały takie same wtyczki balansera.

A tak na marginesie jak masz zużyte DVD itp to warto rozebrać i sprawdzić ja w swoim znalazłem 2 kabelki 6S (podwójnie zakońcone (więc 4 wtyczki) 1 kabelek 5S jeden kabelek 8S i dwa kabelki 3S lub 2S już nie pamiętam wtedy jak masz farta wystarczy polutować i będzie działało i to za darmo :P sam robiłem tak kabelek do ładowania szeregowego 5 pakietów 1S jako jednego pakietu 5S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 10:27 am 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 11:24 am
Posty: 53
Lokalizacja: Węgorzewo
Już nie chce nic przerabiać znalazłem http://www.rctrax.pl/product/Kabel-Y-gn ... b=comments z takimi wtyczkami jak mi pasuje . Jeśli podepnę 2 pakiety szeregowo pod jeden kabel przy reglu to normalnie to będzie chodzić?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Wt lip 30, 2013 7:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 29, 2013 7:59 pm
Posty: 166
jeżeli tylko wszystkie wtyczki w tym kabelku ci pasują zarówno te do lipoli jak i ta do regulatora to tak ten kabelek będzie właściwy. Do tego przejściówka do balansera ta którą wcześniej znalazłeś. Ładować pakiety możesz również razem, przy wykorzystaniu obu kabelków ładowarka będzie widziała jako oba pakiety jako jeden pakiet 4S ładuj wtedy prądem 3A (16,8V x3A = 50,4W).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Wt maja 24, 2016 10:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Odgrzeje kotleta, ale musze spytac bo po przeczytaniu mam jakies watpliwosci.

Mam ladowarke Imax B6 i chcialbym ladowac nia dwa pakiety na raz. Podlaczone szeregowo. Pakiety redox 5000mah 3S 20C
Co potrzebuje poza kablem glównym zeby podlaczyc je szeregowo ? Jak je podpiać do balancera zeby nic nie zjarac ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Lipo Buzzer
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 8:53 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
qkill napisał(a):
Jak je podpiać do balancera zeby nic nie zjarac ?

Musisz podpiąć przewody balansera tak, aby ładowarka dwa pakiety 2S widziała jako jeden 4S. Najlepiej zastosować adapter balansera, np. taki: http://www.rc4max.com/adapter_balansera,153,24553.html
lub samemu można polutować odpowiednio kable.
Jakbyś kupował adapter, to musisz patrzeć, aby miał odpowiednią wtyczkę do twojej ładowarki.

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 2:48 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL