Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:03 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:03 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 3:20 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Z pakietami LI-PO nawet zawodniczymi (NOSRAM) nie ma reguły.

Nowy pakiet podłaczony do pierwszego ładowania spuchł.

Prawdopodobnie problem leży w tym że:

coraz większe pojemności w pakietach nie biorą się znikąd. W pakiet 7,4 V pakuje sie 4 cele - po dwie równolegle i potem taki "pakiecik" w szereg.

Zawsze będzie problem z dobrym balansowaniem takich pakietów. A co za tym idzie - łatwiej taki pakiet uszkodzić.

Ale to jest tylko moje zdanie.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 3:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
To cele polaczone rownolegle sie rozjezdzaja ??

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 3:55 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Marek Kusiakiewicz napisał(a):
Z pakietami LI-PO nawet zawodniczymi (NOSRAM) nie ma reguły.

Nowy pakiet podłaczony do pierwszego ładowania spuchł.

Prawdopodobnie problem leży w tym że:

coraz większe pojemności w pakietach nie biorą się znikąd. W pakiet 7,4 V pakuje sie 4 cele - po dwie równolegle i potem taki "pakiecik" w szereg.

Zawsze będzie problem z dobrym balansowaniem takich pakietów. A co za tym idzie - łatwiej taki pakiet uszkodzić.

Ale to jest tylko moje zdanie.



Zawodnicze to miały być wcześniej badane dlatego ponoć są dwa razy droższe. Więc Twoje pierwsze ładowanie Marku nie powinno być pierwszym ładowaniem pakietu.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 3:56 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Odpowiem pytaniem na pytanie:

Co bedzie jeżeli którać z cel bedzie uszkodzona? (z tych połaczonych równolegle)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 4:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Marek, czy na pakiecie było napisane 2s2p?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 4:19 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
A tego Ci nie powiem. Jednak z tego co widać przez przeźroczysta obudowę - wpakowane sa tam 4 cele (no chyba że sie mylę)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 22, 2010 11:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
jeżeli jedna z dwóch cel będzie uszkodzona na zwarcie lub przebicie - pociągnie w dół drugą cele z nią spiętą (tak samo zachowa się nie połączona z inną równolegle uszkodzona cela).

Problem Marek jest gdzie indziej. Cele fabrycznie mają rozrzut pojemności i rezystancji wew.

Mimo, że to nie jest logiczne cele o pojemności in plus mają także rezystancję in plus. W procesie rozładowania dużym prądem oddają mniejszy prąd niż cela z nią połączona równolegle o mniejszej pojemności. W rezultacie tamta pierwsza dobija do granicy rozładowania. Jeśli rozrzut jest wyjątkowo niekorzystny i warunki pracy wymagające może to doprowadzić do uszkodzenia jednej celi i zacznie ona ciągnąć drugą w pakiecie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 8:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 7:07 am
Posty: 54
mi dziśaj zwarło lipo od 18 kabelki sie złączyły poiskrzyło spóchło troche i sie nagrzało za chwile naładowałem z balancerem prądem 0,1a i działa normalnie

_________________
SKM FELGA NOWY SĄCZ
XRAY M18 PRO + MAMBA 6800kv + MAMBA 25 + LIPO CS-FACTORY 1900 Mah 32C + SPEKTRUM DX3S V2
TEAM LOSI MICRO T LIPO BRUSHLESS SPEKTRUM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 9:18 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
skoro spuchło to już normalnie działać nie będzie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 6:46 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 7:07 am
Posty: 54
spóchło wróciło do normalnych rozmiarow i kończy ładowanie na 1550 mAh i ma 8,4v jest to pakiet rinho 1550 mAh działa normalnie

_________________
SKM FELGA NOWY SĄCZ
XRAY M18 PRO + MAMBA 6800kv + MAMBA 25 + LIPO CS-FACTORY 1900 Mah 32C + SPEKTRUM DX3S V2
TEAM LOSI MICRO T LIPO BRUSHLESS SPEKTRUM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 11:13 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
porozmawiamy za 5-7 cykli ładowania.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:03 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL