Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:17 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:17 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:53 pm
Posty: 6
Witam !

W tematach R-c jestem całkowitym żółtodziobem więc proszę o wyrozumiałość:D niedawno mój młodszy brat dostał nowego E REVO VXL nie jest to model z biedronki za 30zł wiadomo... A mój problem dotyczy akumulatorków do niego... wczoraj ok 21 podłączyłem jeden z nich (orion 1600 mAh) do ładowarki (była w zestawie: 200 mA) ładował się do ok. 8 rano i podłączyłem następny który odłączyłem ok 17. załadowałem do modelu oba pakiety i jazda :) po ok 20 minutach autko już nie chciało jeździć (czy to normalne?) A druga sprawa wygląda troszkę gorzej : akumulatorki NIESAMOWICIE się nagrzały ... jeden z nich tak że stopiło folię w którą są zapakowane...trochę mnie to zaniepokoiło...co zrobiłem źle ? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz... ps. przepraszam za rozwlekanie ale chciałem dobrze naświetlić sprawę...

_________________
E Revo VXL (brushless)
2x Orion NimH 1600mAhm :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 5:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:53 pm
Posty: 6
zapomniałem dodać że to nie było pierwsze ładowanie tych akumulatorów... wcześniej autko było testowane u brata...

_________________
E Revo VXL (brushless)
2x Orion NimH 1600mAhm :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 5:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 10:22 am
Posty: 250
Zainwestuj kolego w dobrą ładowarkę wtedy będziesz miał pewność że pakiety są dobrze naładowane i oczywiście dobra ładowarka nie będzie potrzebowała tyle czasu na naładowanie tego pakietu do pełna.
No i zasadnicza sprawa to jeżeli chcesz się pobawić tym modelem to przydałby się jeszcze jeden zestaw aku, bo przy ostrej jeździe to 15min max wytrzymają ci pakiety.
Pozdrawiam

_________________
Baja 5b
Micro-t brushless
Micro-t brushless ful alu
Micro rock crawler
Lama v4 tuning xtreme
Kyosho inferno ve
GG17862669


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 6:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:53 pm
Posty: 6
Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to chodzi Ci o to że aku się tak nagrzały dlatego że nie były równo naładowane ?

_________________
E Revo VXL (brushless)
2x Orion NimH 1600mAhm :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 7:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
podczas wyladowywania aku nimh zachodzi w nich pewna reakcja i wytwarzaja cieplo.Im wiekszy pobor z nich prady tym wiecej ciepla.Normalnie aku powinny byc gorace,ale raczej nie takie ze az ztopily folie,tutaj niech sie wypowie ich znawca i ewentyalnie to potwierdzi(wysoka temperatura powoduje wrost cisnienia w poszczegolnych celach i przez zaworki bezpieczenstwa moze z nich uciec troche gazu i sie beda stopniowo psuly.Sugeruje smigac modelem,ale zdjac troche noge z gazu a nie caly czas go pilowac,badz ewentualnei robic 5 minutowe przerwy podczas jazdy aby aku sie wychlodzilo i smigac dalej).Skoro juz masz dobry model to wartoby bylo kupic lepsza ladowarke.Tansza z tych lepszych to np turnigy accucel 6 za okolo 100zl na allegro.Ta ladowarka kazdy pakiet z tych co masz naladujesz do pelna w 1 godzine i bedziesz mial wszystkie informacje o tym pakiecie na wyswietlaczy,wiec bedziesz mogl kontrolowac jego zuzywanie.

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 9:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 8:30 pm
Posty: 334
Akumulatory typu NiMH do VXL to nieporozumienie, zabijesz je szybko, zainwestuj w porządne Lipo, Liion lub Life.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 26, 2010 5:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:53 pm
Posty: 6
mam pytanie, mam rozdzielacz na dwa pakiety... czy mogę podłączyć oba na raz do ładowarki ?(200 mA)

_________________
E Revo VXL (brushless)
2x Orion NimH 1600mAhm :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:28 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lut 10, 2009 10:39 pm
Posty: 198
Pewnie, że możesz, tylko, że czas ładowania się wydłuży dwukrotnie. Co da ci czas ładowania 2 pakietów 1600 mAh około 18 godzin.

_________________
Gdynia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 7:39 am 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 7:39 pm
Posty: 758
Na pewno nie mogę nazwać się znawcą , ale był już na forum temat o revo , i tam był podobny problem . Silnik w revo jest duży i wyciąga siódme poty z cel 2/3A . Mogę się założyć , że pakiet na którym paliła się izolacja to seryjny pakiet , bo Orion oddaje więcej prądu silnikowi i grzeje się nieco mniej . Ja polecam kupić Ci LiPo , bo dopiero on ma odpowiednią wydajność , albo poszukać w internecie celek 2/3A , o wydajności np. 80A . One powinny sobie lepiej radzić . :wink:
Pozdrawiam

_________________
Tekno EB48.2/ Xerun 150A & SL4274/ Savox/ DX3R/ AKA
TD DEX410v3/ SP Reventon pro /Savox / DX3R/ PL & JC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 8:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
To znajdz 2/3A nimh o wydajnosci 45-50C :lol:

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 2:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 7:39 pm
Posty: 758
Jeden z pierwszych po wpisaniu '' Cele 2/3A '' :
http://www.bto.pl/go/_info/?id=1902
maksymalny prąd rozładowania: 80A
Może wydawać się dziwne , ale mogłeś najpierw sam poszukać .

_________________
Tekno EB48.2/ Xerun 150A & SL4274/ Savox/ DX3R/ AKA
TD DEX410v3/ SP Reventon pro /Savox / DX3R/ PL & JC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 2:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
Je ci proponuje przegladnac charakterystyke tych ogniw w pdf moze przestaniesz sie sugerowac bzdurnymi 80A podanymi przez wlasciciela sklepu.

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 27, 2010 4:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 7:39 pm
Posty: 758
Przepraszam Cię faktycznie w Pdf widać jakie są one naprawdę . Wydawało mi się , ze można się kierować tym co pisze sprzedawca w Polsce , ale widać co jest . W takim razie moją propozycją jest LiPo , bo jedyną ich gorszą alternatywą może być Pakiet polutowany z celek LRP . to przynajmniej są dobre cele , ale nawet one będą się grzały w przeciwieństwie do LiPo . :wink:
Pozdrawiam

_________________
Tekno EB48.2/ Xerun 150A & SL4274/ Savox/ DX3R/ AKA
TD DEX410v3/ SP Reventon pro /Savox / DX3R/ PL & JC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 4:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 24, 2010 8:53 pm
Posty: 6
pakiet na którym się folia stopiła to orion ;) ale gadałem już z wujkiem (elektryk) i stwierdził że to możliwe że przez to że były nierówno naładowane...Ale dziękuję za poświecony mi czas...:) Chciałbym jeszcze zapytać jakie LiPo polecacie (w miarę przystępnej cenie;))

_________________
E Revo VXL (brushless)
2x Orion NimH 1600mAhm :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 5:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 6:05 pm
Posty: 36
Nie piszesz czy jeździsz na podpiętych dwóch pakietach. Jeżeli tak to miałem podobny problem konieczna jest wymiana zębatki na tą dołączoną do zestawu. Temperatura spadła do optymalnej wartości, oczywiście korzystam z ładowarki bardziej profesjonalnej niż ta dołączona do zestawu. Jeżeli przymierzasz się do LiPo to pamiętaj o konieczności przestawienia regulatora na obsługę LiPo (odcięcie przy spadku napięcia na celi poniżej 3V).

_________________
Goldix

Mugen MBX-6 ECO
Yokomo B-MAX4 III


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:17 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL