Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:11 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:11 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor
PostNapisane: Cz lut 18, 2016 12:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 15, 2016 6:41 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Wałcz
Witam. Jestem nowy na forum i oczywiście najpierw chciałem się przywitać, także cześć :). Nie będę owijał w bawełnę i od razu napisze co mam na myśli. Otóż znalazłem na stronie hobbykinga odbiornik WiFi o zasięgu ok 60m, którym można sterować przez telefon/tablet z dostępem do internetu. Tak, 60m to trochę mało, ale wpadłem na taki pomysł, żeby zamocować na modelu (samochód oczywiście) telefon z dostępem do internetu (LTE) i go udostępnić, tzn zrobić z niego router, i takim sposobem teoretycznie miał by nie ograniczony zasięg. Ktoś może kombinował coś z tym, i ma jakieś doświadczenia? Bardzo jestem ciekawy co by z tego wyszło.
Druga sprawa to małe pytanko (nie ma potrzeby zakładać nowego tematu), czy zestaw bezszczotkowy ZTW 60A 4350kV http://rc-team.pl/zestawy/62692-ztw-zestaw-bezszczotkowy-60a-4350kv-ztwsl060.html#idTab5 byłby ciekawą opcją do modelu Maverick Strada XT Evo? Ludzie w komentarzach piszą że śmiga ładnie i przód zarywa do góry. Nie chcę wydawać na taki zestaw kupę kasy bo baardzo często nie jeżdżę, a też nie chcę żeby mi się części z niego sypały po miesiącu :).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 18, 2016 9:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Cześć, witamy :)
Cytuj:
żeby zamocować na modelu (samochód oczywiście) telefon z dostępem do internetu (LTE) i go udostępnić, tzn zrobić z niego router, i takim sposobem teoretycznie miał by nie ograniczony zasięg.

tylko po co?
Z apką 2,4GHz zasięg masz ok. 200-300m, więc i tak już dużo wcześniej stracisz auto z zasięgu wzroku.
No chyba że chcesz zamontować kamerkę z podglądem na żywo, to nie musisz widzieć modelu :)
Poza tym, przy takiej kombinacji sterowania jak proponujesz, to podejrzewam że wystąpią spore opóźnienia w sterowaniu modelem, a to najczęściej kończy się kraksą :)

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 18, 2016 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 15, 2016 6:41 pm
Posty: 14
Lokalizacja: Wałcz
Tak jak mówisz chciałem zamontować kamerkę i przez nią kierować. Raczej jeżdżąc w ten sposób nie zamierzam rozpędzać się do nie wiadomo jakich prędkości, tylko pojeździć rekreacyjnie :). Odnośnie zestawu który podałem, opłaca się go kupować? Ktoś może miał doświadczenia z tym zestawem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:11 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL