Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N kwi 28, 2024 5:41 am

Teraz jest N kwi 28, 2024 5:41 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
PostNapisane: Cz kwi 18, 2013 2:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 12:54 pm
Posty: 50
Witam jako iż podłapałem pracę i znalazło się trochę gotówki w mojej kieszeni postanowiłem wrócić do świetnego hobby jakim jest rc. Jako iż miałem wcześniej tragussa postanowiłem spróbować czegoś innego, zaryzykowałem i zamówiłem kyosho drx z niemieckiego Ebaya. No i jak na razie czekam, ale w między czasie skoro się już szaprię na takie rzeczy to może i by na apkę się coś zebrało. Model przyjdzie z syncro kt-200 nie wiem z czym to się je, na oczy nie widziałem tego nadajnika i tak sobie pomyślałem że sprzedam ten sprzęt kitowy i zamówię coś ze średniej półki. Zastanawiałem się głównie nad spektrum dx2s gdyż jest wsumie w przystępnej cenie na Ebayu i ztymi wszystkim bajerami telemetrii którą bym chciał mieć. Myślałem też dx3s ale musiał bym coś dokładać, nie wiem czy potrzebuje tego 3 kanału w ogóle. Myślałem o jakiś peryferiach typu odpalanie silnika z nadajnika, grzanie świecy z odbiornika, czy chociaż by ten system oświetleniowy. Ale czy to jest konieczne? No więc jeszcze znalazłem taki bajer Absima cr4t, http://www.absima.com/index.php?id=222&L=1 był o tym news jakiś czas temu na głównej stronie rc auto. Jak myślicie warto za eksperymentować? Powiem tak chciał bym wydać nie więcej jak 500 zł ale jak znam życie to i tak dołożę do tej kwoty czyli przyjmijmy że będę miał maks jakieś 140 funtów czyli około 800zł. Bardzo proszę o pomoc, zgóry dziękuje :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 19, 2013 7:51 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Okolice 800zł to już masz sprawdzoną aparaturę Sanwa MT4 z telemetrią i też czterokanałową. Przewagą tej Abisima nad Sanwą jest obniżona kierownica. No i o Sanwie wiadomo, że nie sprawia problemów. Więc za 800zł ja bym nie ryzykował.
Jaka jest cena tego cuda?

Generalnie z aparaturą jest tak, że o komforcie jazdy decydują rzeczy których nie możesz pomierzyć:
- wyważenie;
- twardość i zakres spustu;
- opór kierownicy;
- wzajemnie położenie kierownicy i spustu;
- jak kierownica wraca do neutrum;

Część z nich podlega regulacji, część jest cechami własnymi danego modelu. Bez wzięcia do ręki i sprawdzenia jak Ci się jeździ trudno jest podjąć decyzję - stąd też mała popularność nieznanych marek/modeli.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 1:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 12:54 pm
Posty: 50
Dzieki za podpowiedz wsumie masz racje nie ma co ryzykować i tez przepłacać. Ale sanwy zrezygnuje i zdecyduję się chyba jednak na spektrum dx3s bo mogę kupić ja taniej. Nie chce dokładać bo mam inne rzeczy jeszcze do kupienia. . 8)

_________________
__---__----___-----____----____
Carson Dazzler
Ansmann Terrier
www.rclublin.fora.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 1:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Jesli zamierzasz jezdzic onroad to powaznie rozwaz Sanwe. Do offroad DX3S starczy pod warunkiem, ze nie jezdzisz na hali.

Generalnie Dx3s zaawansowana aparatura rekraacyjna; Sanwa MT4 srednia polka aparatur zawodniczych. I naprawde w tych polach zastosowan sprawdzaja sie najlepiej.

Mam obie.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 4:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 12:54 pm
Posty: 50
To co tak naprawdę przemawia za Sanwą? Szybkość? Więcej funkcji, wygoda? Raczej na hali to nie bede jeździł, chodzi mi przedewszystkim o rekreacje i wątpie żebym kiedykolwiek startował w zawodach ( no może kiedyś) i to już napewno nie z tym modelem. To jest rally car, nadaje się on na lekki offroad i na onrad przed domem, może kiedyś na torze się bedzie nim śmigało. Wydaje mi się że lepiej wpakować tą różnice w cenie w system odpalania z aparatury ( autko na nitro bytheway).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 21, 2013 11:30 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Za sanwa:
Szybkosc;
Elastycznosc ustawien fizycznych i regulacja;
Lepsze potrncjometry;
Wiecej opcji zasilania;
Lepsze opcje programowania;
Lepsze odbiorniki;
Lepsza telemetria;

Za spektrum:
Tanie zamienniki odbiornikow;
Mniejsza waga ndajnika;

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest N kwi 28, 2024 5:41 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL