Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:48 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:48 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 5:40 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 16, 2013 12:44 pm
Posty: 2
Witam,

Jestem Tomasz, mam 16 lat i uczęszczam do Technikum Elektronicznego w Tarnowie. Od niedawna zacząłem interesować się RC i dlatego postanowiłem zbudować pierwszy model zdalnie sterowany od podstaw. Wybór padł na typowego MiniBota 4WD. Zakupiłem 2 układy scalone do kodowania sygnału MC145026 - koder oraz MC145027 - dekoder. Układ posiada 4 niezależne od siebie kanały zestrojone na pasmo ok. 350kHz. Gdy podpiąłem sygnał z kodera do dekodera za pomocą zwykłego przewodu to wszystko działało idealnie, lecz gdy podpiąłem sygnał do modułu radiowego to we wszystkich kanałach wyjściowych z dekodera otrzymałem napięcie, więc niezależnie od nadajnika dekoder wysyłał cały czas napięcie do 4 kanałów. Nabyłem taki moduł radiowy: http://37.59.53.27/zdjecia/z132/1327668/middle/1.jpg

W nocie katalogowej jest napisane że odchyły częstotliwości wynoszą +/- 150kHz i dlatego chciałbym się zapytać czy moduł radiowy i kodery będą ze sobą współpracować? Bo jeżeli odchyły kanałowe są tak małe, to 350kHz a 433MHz nie mieści się w normie. Na internecie widziałem pojazd zdalnie sterowany właśnie na takich modułach radiowych a sygnał z MC145026 ustawiony był na 3kHz, więc jeżeli 3kHz współpracuje z modułem, to 350kHz również powinno bo to nie są duże różnice.

Po prostu po podłączeniu pinów sygnału do modułów radiowych cały czas wszystkie cztery kanały są "włączone" i dekoder nie reaguje kompletnie na komendy z nadajnika.
Jeżeli ktoś by miał jakiś pomysł jak to uruchomić to byłbym bardzo wdzięczny.

Czekam na odpowiedź i dzięki z góry.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 6:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
to żeś wyskoczył, raczej nikt nie ma tu o tym pojęcia, napisz na: elektroda.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 7:32 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 16, 2013 12:44 pm
Posty: 2
Właśnie też mi się wydaje, że za bardzo wyskoczyłem z takim pytaniem xD Bo Wy raczej używacie gotowych profesjonalnych aparatur, a ja właśnie mam chęć zrobienia wszystkiego od podstaw. Dobrze, że kupiłem te moduły, bo własnoręcznie renesansu pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem za nic w świecie bym nie ustawił bez oscyloskopa. Na elektrodzie mnie ludzie zbywają... Wyświetleń pewnie z kilkaset a odpowiedzi zero. No nic, może jeszcze ktoś się odezwie, może akurat jest na tym forum, albo na elektrodzie ktoś to ma o tym pojęcie. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 8:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
to chyba zbyt obszerny temat zeby go tłumaczyć przez internet osobie początkujacej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:48 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL