Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
 Tytuł: Ktora lepsza
PostNapisane: Pn gru 31, 2012 10:23 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 2:30 pm
Posty: 12
Witam.

Do wyboru mam 2 apki i nie wiem która z nich wybrać:

1. SANWA MT-4
2.Spektrum DX4S - http://www.ebay.de/itm/Spektrum-DX4S-4- ... 43b6ca4a1a

Która z nich jest warta swojej ceny "wiem ze każdy by wybrał SANWE, bo sprawdzona i dobra".
Ale ja chce poznać opinie użytkowników na temat tych dwóch aparatur.

Do tego dochodzą jeszcze ceny odbiorników


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 31, 2012 5:55 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 9:58 pm
Posty: 240
Witam, też się zastanawiałem nad tymi apkami (mam w planach 1/8 truggy spalina, ale plany raczej dalekie :) ) - nie oczekuj opinii od uzytkowników, każdy powie o swojej, że jest świetna. Ja wybrałbym Sanwę - ma mnóstwo bajerów (być może nawet więcej niż spektrum), ma telemetrię z 2 czujnikami (w Spektrumie trzeba czujniki dokupić razem z odbiornikiem, bo dołączony do zestawu odbiornik telemetrii nie ma), Sanwa ma Data Logger i jest tańsza o 170 zł... Obie aparatury współpracują z wybranymi odbiornikami starszej generacji, więc i ich ceny powinny być przystępne. Ponadto Sanwa ma świetne opinie w internecie. Ja wybrałbym Sanwę MT4.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn gru 31, 2012 6:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 08, 2009 9:18 pm
Posty: 296
Opinie użytkowników aparatury Spektrum DX4S raczej ciężko na chwilę obecną będzie znaleźć bo jest to dość nowy produkt.
Ale jeśli jej jakość wykonania nie odbiega od innych produktów tej firmy to liczyć się musisz na nieco tandetną jakością wykonania obudowy.
Jeśli możesz dołożyć to polecił bym raczej DX3R Pro a jeśli nie to uważam że MT4 oferuje znacznie więcej niż DX4S w stosunku jakość/cena no i wyposażenie standardowe też przemawia na korzyść Sanwy. Dodatkowy atut na korzyść Sanwy to częstotliwość ramek (czyli przysłowiowa prędkość) 4,5 ms natomiast DX4S to 11 ms.

_________________
http://picasaweb.google.pl/MsSyber
TLR B/T 2.0 - EB 48 - RC18T2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 1:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 2:30 pm
Posty: 12
Co do czujników w SPEKTRUMIE to mam ich troche bo mialem DX3S ale wyskoczył komunikat "CAL". Przez to jestem nie zdecydowany co do niego.
Gdyby było wszytko ok z nią to na pewno brałbym SPEKTRUM, a nie zastanawiał się nad inna.

A do sanwy jakie odbiorniki podchodzą (chodzi mi o jakieś oznaczenia) i jakie są ich ceny?.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 10:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 9:58 pm
Posty: 240
czubek_prv napisał(a):
Gdyby było wszytko ok z nią to na pewno brałbym SPEKTRUM, a nie zastanawiał się nad inna.

Gdybym myślał podobnie, to nadal rozbijałbym się czymś pokroju HPI... Czy możesz mi napisać dlaczego od razu kupiłbyś aparaturę wolniejszą, z mniejszą ilością funkcji i bez telemetrii? W dodatku 170 zł droższą, pytam z ciekawości, nie chcę być złośliwy.
czubek_prv napisał(a):
A do sanwy jakie odbiorniki podchodzą (chodzi mi o jakieś oznaczenia) i jakie są ich ceny?.

Działają wszystkie odbiorniki z modulacją FHSS-2 i FHSS-3, no i oczywiście FHSS-4 zawarty w komplecie. I Nie mogą być to odbiorniki lotnicze (tylko "Surface").

W dziale giełda jest Sanwa M11 2.4 GHZ, ja swoją z dwoma odbiornikami sprzedałem rok temu za 550 zł więc wartoby się potargować :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 10:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 2:30 pm
Posty: 12
Właśnie mi chodzi żeby była telemetria. A o szybkości APKI nie wiele wiem wiec nie wypowiem się na ten temat.
I dlaczego od razu droższą??
No, a o jaka aparaturę ci chodzi??

No i ciekawi mnie jaka apke do 1000zl byś proponował i w dodatku w miarę tanimi odbiornikami jak nie mt4.

A ta M11 nie ma telemetrii wiec odpada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sty 02, 2013 11:00 pm 
Offline

Dołączył(a): So paź 29, 2011 9:58 pm
Posty: 240
Przecież sam napisałeś, że brałbyś Spektruma bez zastanowienia (która jest droższa o 170 zł) i wolniejsza (co napisał Mariusz Grubizna), więc nie bardzo rozumiem ostatnią wypowiedź. Miałem Sanwę M11 (której wielu funkcji nawet nie ogarnąłem), z tego co czytam na necie MT-4 jest jeszcze lepsza i w dodatku ma telemetrię. Odpowiedź na pytanie jaką apkę teraz bym kupił wydaje się więc oczywista.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 12, 2012 2:30 pm
Posty: 12
Ach teraz rozumie.
Wziąłbym spektruma bo mam do niej chyba z 7 odbiorników z telemetria i tez posiadam do nich czujniki.
Ale po tym komunikacie to się zastanawiam nad innymi.

I chyba wybór padnie na MT4 bo nie wiem czy i z DX4S tak tamo będzie "CAL".


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 8:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 08, 2009 9:18 pm
Posty: 296
czubek_prv napisał(a):
Ach teraz rozumie.
Wziąłbym spektruma bo mam do niej chyba z 7 odbiorników z telemetria i tez posiadam do nich czujniki.
Ale po tym komunikacie to się zastanawiam nad innymi.

I chyba wybór padnie na MT4 bo nie wiem czy i z DX4S tak tamo będzie "CAL".


Używam obecnie trzeciego spektrum-a z kolei i z żadnym nic się nie działo. Przesiadałem się tylko na coraz to wyższe modele.
Pomimo iż Sanwa MT4 jest tańsza i "szybsza" to nie przesiadł bym się za nic z obecnie używanego przeze mnie Spektruma DX3R pro no chyba że na M12 ale tylko z czystej ciekawości.
Niemniej ze względu na obecną cenę M12 raczej na takie eksperymenty w moim wykonaniu się nie zapowiada. Poza tym jakoś nigdy Sanwy nie leżały mi w dłoni - ot takie osobiste odczucie.

Z tym "CAL" może warto by było zarejestrować się na stronie Spektrum-a i skorzystać z pomocy serwisu - może coś zaradzą.

_________________
http://picasaweb.google.pl/MsSyber
TLR B/T 2.0 - EB 48 - RC18T2


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL