Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N kwi 28, 2024 6:57 am

Teraz jest N kwi 28, 2024 6:57 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:16 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Panie Krzysztofie na początku przytoczę znaczenie słowa Epitet". http://pl.wikipedia.org/wiki/Epitet. Stosowanie epitetu nie jest naganne.
Panie Krzysztofie jeśli uznał Pan,że nie zrozumiałem Pańskich intencji zawartych w postach Pana i Panskiego nieletniego (to też epitet) syna. To te posty były pełne obelg określających sędziego,organizatorów i całych zawodów. Słowa: zrobiliście rzeźnie,nieudolność,margines (w kontekście) czy potraktowanie Marka w tekście Przemka są po prostu obelgami. Nawet stwierdzenie "brak zasad" przyjąłem jako obelgę skierowaną pod adresem organizatorów. Tu dla łatwiejszego zrozumienia pojęcia definicja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Obelga.
Obelgą jest też to że napisał Pan
Krzysztof Wicher napisał(a):
Myślałem że po ostatnich zawodach i uwagach ktoś przynajmniej zastanowi się nad słowami które padły a potem będzie konstruktywna rozmowa co można i należy zrobić żeby naprawić to co zaczyna być złe.

Te słowa poruszyły sztab ludzi,znaleziono film. Przeanalizowano go wyciągając wnioski. Sprawę potraktowano poważnie bo w dwóch postach został poruszony fakt dość znacznej straty finansowej. Czarno na białym widać problem. Zatrzymywanie modelu na prostej. To że ta kwestia dotyczy Przemka znajdzie Pan potwierdzenie porównując czas na filmie i czas zakończenia jazdy przez Przemka . Zadałem Panu pytanie na czym polegała wina sędziego i organizatorów. Ale zwinnym łukiem ominął Pan tę kwestię. Lepiej wylać pomyje na Zarembę. Proszę o merytoryczną podpowiedż co zrobić z tymi co zatrzymują modele w nieodpowiednim miejscu.
Poświęciłem swój czas także na kwestie Kasi analizując wyniki. Nie chciałem ,ale ponieważ Pan z synem zmuszacie mnie do tego ustosunkuję się do Panskich słów:
Krzysztof Wicher napisał(a):
...w ostatnim finale nie byłabym ostatnia ale serwisant nie widział mnie chociaż krzyczałam do niego.

Przytaczając w tekście rzekome słowa córki ,chciał Pan umiejętnie zbudować dramaturgię sytuacji. Tym razem w oparciu o wyniki z 5 eliminacji i 3 finałów można zauważyć,że Kasia jeździła dość "równo". Na poziomie 9-10 kółek z czasami około 30 sek. W przytoczonym finale Kasia zakończyła wyścig przed czasem z 9 okrążeniami . Czas 4min 53 sek może dawać przypuszczenie że zrobiła by jeszcze jedno okrążenie.Zawodnik przed nią który zakończył też przed czasem miał 11 okrążeń. Gdzie Pan widzi możliwość bycia przedostatnią. Nadmienię ,że zwycięzca tego biegu zrobił 18 kółek. Gdybym chciał być okrutny mógłbym zapytać czy to czasem nie Kasia "czyhała" na innych chcąc ich eliminować ,bo w wyścigu nie miała szans. 8 miejsce w 2 finale wynikało z faktu awarii 2 zawodników.
Ale tego nie powiem,powiem za to to co powiedział Irek może Hobby to jeszcze za wcześnie.
Panie Krzysztofie jeśli chodzi o zrozumienie tekstu,znowu z pańskiego komputera popłynęła obelga pod adresem kilku osób,które jednoznacznie zrozumiały pańskie słowa.
Osobiście chcę wierzyć ,że przesłanie i intencje miał Pan inne ,a tekst Pana i syna tak powszechnie odebrany może jedynie świadczyć o trudności przekazania myśli.
Pozdrawiam.
Ps.Film z Hobby Junior pokazuje ,że nie jest tak żle...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 11:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Do momentu opublikowania filmu najłatwiejszym rozwiązaniem było dowalić wszystkim ,którzy byli na zawodach w sobotę.
Ps.w dalszym ciągu brak komentarza w kwestii stawania na prostej. Film jest po prostu dowodem na to jak trudno być obiektywnym w stosunku do siebie gdyż emocje często wpływają na zniekształcenie faktów.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 28, 2010 1:45 pm
Posty: 101
Siędzę i sobie czytam. Tak bez emocji.
Bo jestem z "boku".
I nie mogę powstrzymać się od napisania o pewnym dowcipie:
Spotykają się Ruski i Amerykaniec.
I dyskutują o wolności słowa.
Jako test ma być wolność wypowiedzi o prezydencie.
Amerykaniec twierdzi że u nich można wszystko powiedzieć o Obamie.
Na to Ruski odpowiada że u nich też można wszystko powiedzieć o Obamie.
Leszku.
To nie jest test na inteligencję. To są fakty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 20, 2012 8:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
tadeusz żelazo napisał(a):
Siędzę i sobie czytam. Tak bez emocji.
Bo jestem z "boku".
...
To nie jest test na inteligencję. To są fakty.

Szkoda,że Tadeusz nie obejrzałeś filmów z zawodów a niczym leming wyciągasz wnioski i oceniasz. Twoja wiarygodność w tym wypadku jest podobna do Tych,którzy poinformowali o trotylu i nitroglicerynie. Rzetelność oceny wymaga z zapoznaniem się z faktami.
To właśnie inteligencja jest pomocna w ocenie faktów . Nie pisz o faktach skoro ich nie znasz.
Tadeusz krytyka tak,ale filmik pokazał,że to są pomówienia...i ocena tego jest właśnie testem na inteligencję.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 21, 2012 11:21 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Czytam ten wątek i jednego nie mogę zrozumieć,
czy zawsze musimy narzekać ??

A wracając do tematu i organizacji zawodów, pragnę bardzo podziękować wszystkim którzy biorą udział w organizacji, za poświęcony czas i wysiłek który w to wszystko włożyli. Panowie nie narzekajcie na organizatorów bo bez nich nie było by gdzie jeździć, wiem o czym piszę bo sam pomagam na ile mi czas pozwala w organizacji spotkań na wykładzinie w Poznaniu, i wiem jak jest ciężko wszystkim udogodnić. Jak dla mnie tor był ciasny i kręty, ale cieszę się że miałem możliwość ścigać się na tak wymagającym torze.

Co do sędziowania to krótko i na temat, SĘDZIA ZAWSZE MA RACJĘ, wiem o tym bo 4 lata sędziowałem piłkę nożną w Serbii,
jedyne co można to grzecznie zwrócić uwagę na elementy które nam się nie podobają. Sam miałem taką sytuację w eliminacjach ( ponieważ jestem najwolniejszy na torze ) że na okrążeniu dojazdowym musiałem slalomem omijać modele na prostej którzy już ukończyli swój bieg, nie mogę za to mieć pretensję do sędziów, nie będą latać po torze i zgarniać modele zawodników którzy ukończyli bieg, to my zawodnicy powinniśmy zatrzymywać się w bezpiecznym miejscu. Z drugiej strony to ja powinienem dostać z kilka kar stop-and-go, ze względu na mój brak umiejętności prowadzenie zdarzało mi się zajechać lub zablokować innych zawodników, jeżeli komuś przeszkodziłem bardzo przepraszam.

Jeżeli chodzi o serwis to winę można zwalać tylko i wyłącznie na nas zawodników, za naszą nonszalancje i brak szacunek do innych zawodników.

Bardzo mi się podobało i na pewno zawitam w Ścinawce jeszcze nie raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lis 21, 2012 1:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Dejan Bosnjakovic napisał(a):
Czytam ten wątek i jednego nie mogę zrozumieć,
czy zawsze musimy narzekać ??

A wracając do tematu i organizacji zawodów, pragnę bardzo podziękować wszystkim którzy biorą udział w organizacji, za poświęcony czas i wysiłek który w to wszystko włożyli. Panowie nie narzekajcie na organizatorów bo bez nich nie było by gdzie jeździć, wiem o czym piszę bo sam pomagam na ile mi czas pozwala w organizacji spotkań na wykładzinie w Poznaniu, i wiem jak jest ciężko wszystkim udogodnić. Jak dla mnie tor był ciasny i kręty, ale cieszę się że miałem możliwość ścigać się na tak wymagającym torze.

Co do sędziowania to krótko i na temat, SĘDZIA ZAWSZE MA RACJĘ, wiem o tym bo 4 lata sędziowałem piłkę nożną w Serbii,
jedyne co można to grzecznie zwrócić uwagę na elementy które nam się nie podobają. Sam miałem taką sytuację w eliminacjach ( ponieważ jestem najwolniejszy na torze ) że na okrążeniu dojazdowym musiałem slalomem omijać modele na prostej którzy już ukończyli swój bieg, nie mogę za to mieć pretensję do sędziów, nie będą latać po torze i zgarniać modele zawodników którzy ukończyli bieg, to my zawodnicy powinniśmy zatrzymywać się w bezpiecznym miejscu. Z drugiej strony to ja powinienem dostać z kilka kar stop-and-go, ze względu na mój brak umiejętności prowadzenie zdarzało mi się zajechać lub zablokować innych zawodników, jeżeli komuś przeszkodziłem bardzo przepraszam.

Jeżeli chodzi o serwis to winę można zwalać tylko i wyłącznie na nas zawodników, za naszą nonszalancje i brak szacunek do innych zawodników.

Bardzo mi się podobało i na pewno zawitam w Ścinawce jeszcze nie raz.


Dziękuję za komentarz ten oraz wcześniejszy Maćka Marcinka, tak przy okazji bardzo dojrzałe spojrzenie na problem, chciałoby się powiedzieć co w głowie to i na torze. Na ostatnich zawodach ujawnił się problem kończenia przez zawodników swoich biegów i dość nonszalanckie zachowanie na torze uniemożliwiające kończenie swoich biegów przez innych. Mamy już swoje spostrzerzenia, bedą korekty w "Agacie" podczas biegu. Problem powinien być całkowicie rozwiązany.

Sędziowanie wyścigów RC ma też i swoje odcienie. Moją główną zasadą jest to aby nie przeszkadzać, nie wybijać z rytmu wyścig. To zawodnicy ścigają się miedzy sobą, to oni doskonale wiedzą kto z nich popełnił przewinienie i tak naprawdę to sami zawodnicy powinni się korygować, oddawać pozycję, jeśli zyskali ją w nieczystej walce. Ja powinienem na torze wkraczać jeśli zawodnicy sami nie potrafią podczas biegu tego rozstrzygnąć.

Podam jeszcze raz moje przesłanie do zawodników: Wygrana w czystej walce smakuje podwójnie! Skradzione zwycięstwo długo Was cieszyć nie będzie. Ścigajcie się na umiejętności a nie na cwaniactwo. Dążcie do tego aby być szybkimi na torze bo to jest prawdziwy cel.

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest N kwi 28, 2024 6:57 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL