Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:01 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:01 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: Wt maja 16, 2017 6:54 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2017 10:33 am
Posty: 8
Reely8 napisał(a):
Ja mam trochę inne pytanie, czy ktoś próbował sam robić z aluminium wahacze, zwrotnice, wieżyczki lub obudowy dyfrów?


jak ktoś ma dostęp do maszyn CNC i umie projektować w 3D to pewnie tak :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 8:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Pojeździłem wczoraj trochę po przykurzonych panelach w lokalu.
Drifty były przednie, dopóki nie straciłem napędu na tył, w pewnym momencie zaczął chodzić jakoś niemrawo :D
Nie wiedziałem o co chodzi :?:

Się okazało, że tyle zostało z tylnych kardanów :D

Obrazek
Wszystkie części znalazłem poza jednym trzpieniem :D
Dzisiaj będzie wielkie zamiatanie pomieszczenia 10x10m żeby znaleźć 1 mały walec :D

Przednie też chcą się rozejść, ale tam blokuje je obudowa zwrotnicy.

Myślę zalać to jakimś klejem czy czymś, bo niestety problem będzie się odnawiał.
Wykonanie tego elementu w miejscu przegubu woła o pomstę do nieba... tanio bo tanio, ale "dobrze" to to nie jest :?

Nie jest źle, kupiłem w końcu pakiet 2S + ładowarkę + tymczasowo przerobiłem PSU 400w by napędzić monstera - całe 6A max ładowania :D
Nie mniej jednak trakcji nie było niemalże w ogóle - i to na NiMh, aż się boję jak dostanie lipo.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Ostatnio edytowano Śr cze 07, 2017 12:00 am przez Emil Romanowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 7:03 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Niech to będzie dla potomnych ile warte są tanie części do "chińczyków"...

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 8:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
I będę starał się dalej badać rynek :D chociaż nieco to sprzeczne z zasadą "biednych nie stać na oszczędzanie" hehe

Chociaż jak popatrzyłem na zdjęcia jednego z elementów przeniesienia napędu z Traxxas Summit (5654), ten element spięty jest identycznie, więc powinna być możliwość zrobienia tego tak, by było dobrze.

Póki co kupię klej do gwintów i postaram się zorganizować gwintownik, bo mam wrażenie, że robaczek blokujący powinien mieć możliwość wkręcić się głębiej.
Nawet "na pusto" bez pinu nie mogłem spowodować by stożek wyraźnie pojawił się w prześwicie gniazda owego na pina - niby trzyma, ale wychodzi na to, że skręca zbyt luźno, a duże wstrząsy go szybko obluzowują, a mielił na prawdę ładnie.

Ponadto, pin wymaga lekkiego obrobienia na środku, by zrobić zagłębienie na stożek robaczka i powinno być dobrze.
Jedyny plus, że pin z blokady hexa kół pasuje, to może coś dorobię z czegoś innego :)

Póki co wrócę do fabrycznego zestawu zanim to poprawię i... na popołudnie naładuję pakiet... zobaczę co potrafi na trawniku i co sypnie się następne :D

Jedyne co martwi, to mała waga modelu, waży sporo poniżej 4 kg i boje się, że najzwyczajniej w świecie nie będzie przez to odpowiedniej trakcji przy takim KV.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 9:58 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2017 10:33 am
Posty: 8
wid3lec łatwo naładować te półesie z kardanami, mi też wyleciały piny po krótkiej jeździe, robi się to gwożdzikiem którego trzeba obciąć ok 2 mm nad kardanem i młotkiem delikatnie rozklepać wystającą część robiąc drógą główkę, taki gwózdek z dwoma główkami, pin 2x10 i tak wyleci nie szukaj go, nie ma szans na jego prawidłowe zamontowanie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 12:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Pierwotnie również rozważałem użycie gwoździka i zaklepanie.
Chciałem to zrobić po bożemu.
Jednakże skoro piszesz, że rozwiązanie sprawdzone, nie będę sobie głowy zawracał i zrobię to tak jak piszesz - najprostszym sposobem.
Jak się nie sprawdzi, lub będzie jakieś "ale" wtedy pomyślę nad innym rozwiązaniem :)

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 06, 2017 4:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2017 10:33 am
Posty: 8
oczywiście wszystkie gwinty metalowe a zawłaszcza tam gdzie wkręca się pchełki trzeba traktować niebieskim klejem anaerobowym

a pomysł z nacięciem pinu 2x10 na środku tak aby pchełka złapała też dobry

kolejny mod, lampiony led :D :

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 24, 2017 12:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Fajnie wyszło :)
Bardzo mi się podoba kolorystyka Twojej budy. Moja mi się już przejadła :?

Co do lampek, sam będę montował, ale planuję na dachu 1 reflektor DRL czyli od jazdy dziennej, z auta w skali 1:1 :D
Była 1 przymiarka i wyglądać będzie nieźle :D najważniejsze tylko stabilny montaż, żeby maksymalnie zintegrować z karoserią by nie ciągnął przy fikołkach.
Będę też podklejał karoserię taką srebrną taśmą - srebrną zbrojoną, żeby usztywnić całą karoserię.
Patent na włókno szklane i kleić to.... no niekoniecznie mi to pasuje, babrać się z tym i czekać aż łaskawie wyschnie.
Jeszcze jak poczytałem o różnorodności klejów. Taśmę zawsze będzie można oderwać jak coś - chyba, że wyjdzie za ciężko, wtedy będę weryfikował założenia.

Albo tak, albo będę kupował ledy ala CREE w sensie soczewkowe, żeby tego światła nieco dawały :)
Reflektor LED z DRLi daje niezłe światło, ale to jest dodatkowa waga (chociaż są dość lekkie) - nawet na te 8V z LiPo świeci niekiepsko, że po ciemaku można zapylać :D
Będę rozglądał się za jakimś kompaktowym pakietem na jakieś 11-12V i będzie mobilna latarka :D
Ewentualnie LEDy wymienię na mocniejsze.

DRLy są bardzo budżetowe, stąd też ich "jakość", więc raczej na pewno będę z nimi jeszcze coś kombinował :)
Te dają plamę światła i na 10 metrów wprzód, a to w sumie aż tyle nie potrzeba :D

SpyFoto wrzucę w posta wieczorem :) Liczę na Wasze opinie czy to ma szansę się utrzymać na aucie - bądź co bądź kaskaderskim :D
Obrazek
Jest i foto z przymiarki.

Osobiście widziałbym to nieco bardziej zintegrowane z karoserią.
Może jakiś stelaż z czegoś lekkiego materiału, 2 otwory na uszy od oryginalnego mocowania i ogień?
Będę myślał :)
Aluminium jest bardzo lekkie, można by jakąś klatkę wymyśleć, mam mały arkusz, i dość grubego.

Dobre byłoby coś jeszcze na kształt halogeników, żeby dobrze doświetlały pobocze, może coś w zderzaku? :)


Trzecia, pomierzone V-max na moim silniku i przełożeniach - wyszło 48 km/h wg. GPS

Już zamawiam kolejne zębatki na testy, bo póki co ta ma najmniej zębów, z tych dostępnych w sklepach.

Żona połamała servosaver (ten słupek co łączone jest prawe koło i serwo, co obraca się i przenosi skręt na lewe koło) - wyrwało ten cokolik co wpina się na niego drążek kierujący.
Na szybko wstawiłem serwo saver mechanizmu z modelu w skali 1:16 - tylko taki miałem za grosze do kupienia pod ręką.

Obrazek

Jest ogólnie lepiej, ale wymaga to dodatkowych regulacji, ogólnie wydaje mi się, że jest lepiej z tym elementem ze skali 1:16 - drążek musiałem przykręcić od góry zamiast od dołu i tam kilka mniejszych zmian.
Chyba zmienię jeszcze ten z lewej strony i popatrzę jak będzie chodzić.

Jedyny mankament modelu na chwilę obecną to odkręcające się nakrętki z kół :D ile ja już ich nagubiłem hehehe dobrze, że płaska pasuje :D
No i niestety nieco ściąga go przez "na dziko" zaadaptowany servo saver, bo wpływa on bezpośrednio na kąt ustawienia koła.
Już doszedł z chin metalowy element i pewnie go będę wymieniał jak nie dojdę do ładu z tym co jest teraz - aczkolwiek jak piszę, subiektywnie bardziej podoba mi się jak chodzi model.

Zapylanie 50 km/h to sama frajda, skoki nawet na półtora metra bez poprawnego lądowania przeżywa bez problemu :D
Fikolki i gwiazdy fika jak gimnastyczka :D
Co prawda już wyrwałem 1 mocowanie zderzaka w podwoziu :D

Model dzielnie znosi wszystko czym w niego rzucę... w pewnym momencie powiedziałem sobie, co ma być to będzie :D No nie udało mi się nic połamać.
Chociaż koło zgubiłem a hex w środku wyrobiony strasznie :D Muszę zamówić amelinowe.

Obrazek Obrazek
To jeszcze takie lajtowe skoki :D
Niestety nie mam żadnego fotografa, a żona nie do końca ogarniała temat hehe



grzesiuky, powiedz mi, jak Ci się sprawują te oponki w terenie?
Zastanawiam się nad wymianą swoich na coś innego, przeglądam Aliexpress i trafiłem na takie jak masz i się nad nimi zastanawiam.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 67301.html
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 51874.html

Zastanawiam się które byłyby lepsze... Póki co wyłącznie jest to w fazie przemyśleń.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sie 31, 2017 5:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 30, 2017 10:33 am
Posty: 8
oponki sprawują się bardzo dobrze, w połączeniu z alu felgami i alu hexami nic się nie wyrobi

felgi z oponami

co do nakrętek proponuję Ci kupić samohamowne z kołnierzem, nie powinne się już odkręcać

moja buda jest ładna ale troszkę za mała do tego modelu, ale za 2 szt za 18$ z szipingiem opłacało się

btw: dlaczego ten temat trafił do działu "MODELE SPALINOWE"????? :shock: :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:01 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL