Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:54 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:54 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 8:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 05, 2014 10:13 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Warszawa
Czytam ten wątek i przypomina mi się moje doświadczenie z tym modelem. W zasadzie prawie zrezygnowałem z tego hobby po popełnieniu błędu nabycia tego cuda. Miałem go 3 miesiące i bite 3 miesiące w kółko coś naprawiałem bądź "ulepszałem".
Jest to najgorsza konstrukcja z jaką kiedykolwiek się spotkałem a największy problem z tym modelem polega na tym, że jego nie da się ulepszyć. Konstruktorzy to świadomie bądź nie skutecznie uniemożliwili projektując to coś.
Nie piszę tego w żadnym wypadku ze złośliwości czy czegokolwiek w tym stylu, chciałbym Cię tylko ostrzec, bazując na swoim doświadczeniu, że czekają Cię niekończące się wydatki i rosnący poziom frustracji spowodowany posiadaniem tego wynalazku.
Naprawdę, nie warto inwestować w to pieniędzy, sprzedaj póki jeździ a pieniądze przeznacz na normalne podwozie.
Nie jest tak, że się "na tym nie znam" czy nie umiałem naprawić w efekcie czego mam taką opinię. Piszę z punktu widzenia osoby, która przerobiła różne modele od typowych basherów po obecne zawodnicze i jakieś tam doświadczenie jednak już mam. Dłubanie w modelach jest oczywiście fajne, ale wieczne naprawianie czegoś co nie powinno się psuć o ile konstrukcja byłaby przemyślana, tylko po to, aby za chwilę zepsuła się kolejna rzecz uniemożliwiająca wciąż zabawę - fajne nie jest.

Pozdrawiam i powodzenia :)

_________________
TEKNO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 12, 2015 8:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Posprawdzam wszystkie śruby i wezmę go wreszcie na jakieś małe hopki, nierówności itd. Zobacze jak się spisuje. Co do zmiany model, oczywiscie myślałem o tym nieraz i prawdę mówiac strasznie podoba mi się seria Savage, ale: spalinówki odpadają, nie chcę się w nie na razie bawić, Savage FLUX HP jest kosmicznie drogi, a Savage XS jest strasznie mały. Może jak odłożę kasę, zacznę szukać jakiegoś truggiego albo monstera sensownego..

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 1:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Podczas ostatniej jazdy chciałem trochę zaszaleć no i po pierwszym wysokim (bardzo wysokim - ok 2-3m) skoku pękło mi zakończenie ośki wahacza. Co by być dokładnym, mówię o części HPI 101211 (Ball rod end) od strony tylnej wieży. Są to częsci plastikowe, które jako jedyne w zasadzie utrzymują koła w poziomie. Szukałem jakiś zamienników aluminiowych, ale nie znalazłem niczego w polskich sklepach. W zagranicznych jest tego mnóstwo, ale koszty wysyłki kilkukrotnie przerosną wartość zamówienia..

Spotkał się ktoś może w polskim sklepie z czymś takim? Potrzebuję metalową/aluminiową końcówkę z śr wewnętrzną kulki 3mm, grubość ośki, która jest wkręcana w końcówkę-troszkę ponad 3mm- nie mam jak zmierzyć dokładnie :/

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 7:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Szukałeś pod Snap/ Snapy kulowe?
Są na pewno.

Czasem warto zostawić "słabe ogniwo " tańszy element który ulegnie zniszczeniu podczas kolizji.
Wypróbuj ten element od Traxxasa 5347 ale one są na gwint 4mm są i mniejsze ale nie pamiętam symbolu.

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 26, 2015 10:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 11, 2014 9:02 pm
Posty: 28
Albo podjedź do sklepu modelarskiego i dobierz coś, wydaje mi się, że tak będzie najłatwiej i najszybciej.
Nie musisz mieć części dokładnie od bulleta, a może chłopaki coś sensownego Ci dobiorą i podpowiedzą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 27, 2015 7:49 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
@Rafał
Dzięki za info, zacząłem szukać więcej informacji o tej części od Traxxasa i nawet na rc trialu sporo osób ich używa w swoich modelach. Po pracy poszperam jeszcze za wymiarami tej części i chyba na nią się skuszę. Jak teraz myślę, nie było szansy, żeby nic nie puściło przy lądowaniu które zaserwowałem Bulletowi, więc w sumie faktycznie lepiej, że strzelił snap a nie ramię amortyzatora. Całkiem inna kwestia to to, że w Bullecie sam sposób montowania tego elementu jest badziewny. Przyglądałem się np Traxxasom i tam koła są montowane na 2 elementy plastikowe - dolny i górny wachacz, a nie jak w HPI dolny wachacz i cięgno z snapami. Niby można dzieki temu korygować pochylenie kół, ale wytrzymałościowo jest słabo.

@Wilczak
Dzwoniłem do Wróblika w tej sprawie i byłem w Modelarni (na bitwy Warszawskiej) - zamiennika o takich wymiarach nie ma. Wygląda na to, że HPI użyło trochę mniejszej kulki niż pozostałe marki (nawet w Stradzie są inne, a to już dziwne). Nie wiem, czy akurat ten element od HPI jest słabszy, ale odpowiedniki innych firm "wyglądają" solidniej. Nie miałem ich w rękach, więc trudno mi powiedzieć. Porozglądam się jeszcze, albo zamówię po prostu zestaw HPI z RCTrax. Od razu kupiłbym zębatkę atakującą 12t, bo mają dostępną :P

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 07, 2015 11:23 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Wymieniłem snapa i przy okazji kupiłem też nową zębatkę atakującą - 12t. Standardowa to 10T i na nieco wolniejszym niż fabrycznym silniku model był... szybki, ale nie tak jak wcześniej :P Dzisiaj zamontowałem nową zębatkę, radiator na silnik (na razie bez wentylatora), w zasadzie nie był potrzebny, ale zamówiłem go jeszcze dla starego silnika SHOT, a leżał nieużywany, więc dodałem silniczkowi trochę miejsca do oddawania ciepła. Radiator tylko zacisnąłem wokół silnika i przesmarowałem go bardzo lekko pastą termo - trzyma się wystarczajaco dobrze, ale przy założonym wentylatorze (a więc i większej masie) będę musiał pomyśleć o czymś konkretniejszym. Może zip czy coś...

Ogądając modele z wyższej półki zauważyłem, że część ma montowane na ramionach takie plastikowe błotniki. Oczywiście dla Bulleta nikt nic takiego nie robi, więc postanowiłęm sam wyciąć z zbędnych plastikowych pudełek Curver - okazało się to bardzo słabym pomysłem, bo taki plastik jest giętki tak długo jak stanowi całość pudełka, po pocięciu pęka i ogólnie jest bardzo słaby, więc będę musiał wymyślić coś innego na błotniki. Niemniej, róg pudełka Curvera okazał się być wystarczający, żeby zrobić osłonę od strony silnika. Standardowo, podczas skręcania w prawo przednie koła wyrzucają cały piach i błoto prosto na silnik i główną przekładnię - te elementy nie są niczym osłonięte. 5 min zabawy z nożyczkami i skalpelem, 2 okrągłe rzepy samoprzylepne Velcro i mamy super-amatorską ochronę silnika. Jest brzydka, ale działa, a tak wygląda po dzisiejszej jeździe w wilgotnych liściach:

Obrazek

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lis 07, 2015 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Te "błotniki" czyli mudguardy możesz zrobić z bańki po płynie do spryskiwaczy.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Ostatnio edytowano Pn lis 09, 2015 10:33 pm przez Ralf2107, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 09, 2015 9:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 09, 2015 5:58 pm
Posty: 31
,,Podczas ostatniej jazdy chciałem trochę zaszaleć no i po pierwszym wysokim (bardzo wysokim - ok 2-3m) skoku pękło mi zakończenie ośki wahacza. Co by być dokładnym, mówię o części HPI 101211 (Ball rod end) od strony tylnej wieży.''

O to się nie martw. Posiadam Bulleta Skacze na ogromnych hopach Jeżdżę na zawodach a to mi jeszcze nigdy nie pękło (model posiadam od 4 lat)

_________________
HPI Bullet Flux MT
HPI HB D413


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 09, 2015 10:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
W jakiej klasie nim jeździsz ?

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lis 10, 2015 7:35 am 
Offline

Dołączył(a): N lip 12, 2015 12:12 pm
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Bullet na zawody? Tzn można chyba... ale ja bym wybrał chociażby tego HB ;)

_________________
HPI Bullet MT FLUX @ TrackStar Turbo 80A + 10.5T BL TrackStar
"I can FIX IT!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:54 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL