Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N kwi 28, 2024 4:58 am

Teraz jest N kwi 28, 2024 4:58 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 4:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
Wiele osób pisze, że bullet flux to wielki nie wypał, a tak naprawdę mało kto miał z nim do czynienia więc postanowiłem napisać taki mały ,,pamiętnik" o jeździe bulletem, i pokazać innym że taki słaby i wadliwy nie jest, albo może udowodnić sobie, że właśnie taki, jaki opisuja go inni jest. Otóż trafiła mi się okazja, i zakupiłem używanego bulleciaka. Trochę z ciekawości, żeby poznać jego prawdzie oblicze, a trochę żeby poszaleć.
Po ponad 30 min jazdy, mogę stwierdzić, że taki słaby nie jest, wheelie na trawie spokojnie robi. Skoki: 15 minut ponad metrowych (tylko 1,5m, żeby nie zniszczyć go za szybko :)) skoków, i nic nie jest ukręcone, ani złamane. Serwo przydałoby się trochę mocniejsze, i regulator w innym miejscu, ale to pestka.

Wymieniam fabryczne łożysko(na pszyszłość, żeby mieć) od zębatki odbiorczej przekazującej napęd na przód, na jakieś swoje ,,domowe".

Idę dalej skakać, bd pisał o wszystkim co się uszkodzi.


Ostatnio edytowano Cz maja 10, 2012 5:10 pm przez mckoxiku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 7:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
Mocniej ruszyłem, i coś puściło. Nie zabardzo wiem co, sprawa wygląda tak że jak jest zebatka odbierająca (przód jest po prawej stronie) się kręci, napęd przekazuje na tył, ale juz przednia óska sie nie kręci... być moze łozysko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 9:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
mckoxiku napisał(a):
Mocniej ruszyłem, i coś puściło. Nie zabardzo wiem co, sprawa wygląda tak że jak jest zebatka odbierająca (przód jest po prawej stronie) się kręci, napęd przekazuje na tył, ale juz przednia óska sie nie kręci... być moze łozysko

Łożysko nie ma nic wspólnego z przekazaniem napędu. Może rozleciał się kubek napędowy, albo pin przy wałku.
Jednak opinie się potwierdzają, że to kiepski model...

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr maja 09, 2012 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
ja go kupiłem używanego, cały w błocie, dziurki w karoserii wiercone na chama, jeszcze nie mam wątpliwości co do modelu, tylko bardziej do właściciela który go wstawił za takie skatowanie go. No przepraszam bardzo, wypalanie dziurek w karoserii zamist wiercenia? dopiero jak w otworze, zamiast 0,2 mm stopiło się 1cm to właściciel postanowił jednak użyć wiertarki, i wywiercić dziury z zamkniętymi oczami. 3mm brudu na płycie. Nie dokręcone amortyzatory, krzywo założone koło, wyrwany przełącznik. To już boje się myśleć jakie rzeczy on robił jeżdżąc tym bulleciakiem, i co on ma w środku, przedni dyfer też się chyba szykuje do wymiany.


Postaram się wrzucić filmik, pokazujący usterkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 10, 2012 5:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
I znowu przerwa. Nowa ładowarka i jakoś nie umiem się nią obsługiwac ;/ wszystko jest pisane skrótami. Narazie staram się chociaż naładować pakiety.

Następna Jazda: po naładowaniu pakietu


Ostatnio edytowano Cz maja 10, 2012 10:23 pm przez mckoxiku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 10, 2012 10:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
up up :) :) umiem już łądować :) póki nie odpiszą z serwisu hpi.pl to jeżdżę na 2wd (tylni napęd) jutro moja druga jazda bulleciakiem i ,,oranie trawy"
Jak pisałem, napęd w nim nie jest aż tak zły, wheelie robi spokojnie (wtedy chyba byl juz 2wd) jak będzie z powrotem 4wd, to napiszę Wam, czy wheelie robi na 4wd czy tylko 2wd.

Następna jazda: 11.05.2012 15:00- 16:00


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz maja 10, 2012 10:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
aaa normalnie wstyd na całego...

Rozebrałem model do gołej płyty, wszystkie śrubki odkręciłem. A powodem napędu na 2wd było... wypadła mi jedna śrubka trzymająca kubek do ośki... po tym jka ją odkręciłem(czyściłem model) to składając bulleciaka za słąbo ją przykręciłem i widać, ze to nie wina bulleta tylko moja :D:D ale przedni dyferencjał, chyba dokładniej któraś z zębatek poszła. Gdyż jak kręce jednym kołem, to drugie sie nie kręci. Zna ktoś może powód?

Następna jazda 2WD: 11.05.2012 15:00- 16:00

Następna jazda 4WD: jak dojdzie śrubka, ewentualnie jak zębatki nie są zmielone to będe musiał czekać na kolejne


Ostatnio edytowano Pt maja 11, 2012 4:14 pm przez mckoxiku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 3:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
Wróciłem z jazdy, po lesie. Jakieś hopki też były, żwir, dołki i nic nie puściło, ani nic się nie ukręciło. Zauwazyłem, że puścił jeden amorek, i wylał się olej. Amorek już dokręcony, tylko teraz jaki olej lać?

Rekord skoku: 1,5m

Następna Jazda: 12.05.2012 12:00-16:00


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 6:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2012 7:38 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Poznań
Załóż se bloga a nie spamujesz.

_________________
E-revo 1/16 vxl. (2s tornado power 2250mah 50C) rc4max
Masz pytania?
GG:4839797

Galeria:
https://picasaweb.google.com/1102876462 ... Revo116Vxl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 7:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
chciałem tylko udowodnić, że bullet jest w sam raz dla początkujących. Wszyscy odradzają, więc postanowiłem napisac kilka postów, gdzie będzie opinia właściciela bulleta, a nie kogoś kto słyszał od kogoś tam który słyszał od kogoś który wyczytał ze bullet ma slaby naped itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 7:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2012 7:38 pm
Posty: 335
Lokalizacja: Poznań
Też prawda ludzie oceniają modele których nawet nigdy nie widzieli na oczy w realu.A co dopiero wspominać o jeździe.

_________________
E-revo 1/16 vxl. (2s tornado power 2250mah 50C) rc4max
Masz pytania?
GG:4839797

Galeria:
https://picasaweb.google.com/1102876462 ... Revo116Vxl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 7:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
ja go najpierw kupiłem, później dopiero przeczytałem o nim opinie. Chcąc sprawdzić, czy to prawda, bo wyglądał solidnie, wyciskałem z niego co się da. Na pakiecie 4400 zamiast 30 min(spokojnej jazdy) jezdzilem 10-15 min. skakałem, leciał na zderzaki,koła i nic mu nie jest. Stójki i żaden wałek nie ukręcony. Jedynie co to źle dokręcona ( przeze mnie) śrubka, która się zgubiła. I rozklejony amorek, to skleiłem go kropelką, i znowu ładnie działa.

Więc dlatego polecam go początkującym modelarzom, w pudełku dostaje się instrukcje, w niej spis częsci która każda ma swój numer. Wchodzi się w hpi sklep, w wyszukiwarce wpisujesz część i koniec ganiania po Polsce za jedną śrubką.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 8:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
mckoxiku napisał(a):
bullet ma slaby naped itd

W bulecie siedzi ezrun 35A lub w późniejszych 60A i silnik klasy 380, więc jest to słaby napęd.
Nie chodzi o to, że się nie podniesie na tylne koła, tylko o to, że po kilku lub kilkunastu jazdach się spali i tyle.
Miałem ten zestaw i wiem co mówię.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 11, 2012 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
Ok, thx za info. Ogólnie miałem zamiar zamienić go na mambe, po uzbieraniu kasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 28, 2012 9:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 5:52 pm
Posty: 166
Combo w bullecie ma wyjeżdzone u mnie 50 pakietow, i pewnie drugie tyle u poprzedniego właściciela, i ma sie dobrze. Wiec jak najbardziej polecam go poczatkujacym


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest N kwi 28, 2024 4:58 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL