Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So kwi 20, 2024 8:39 am

Teraz jest So kwi 20, 2024 8:39 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 09, 2005 9:31 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Michał Karpiński napisał(a):
ile kosztuje takie urządzenie, pytam z ciekawości bo prawdopodobnie bedziemy musieli kupić w Murowanej


Skontaktuj się z Norbertem

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 09, 2005 1:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Przypominam jeszcze raz o kabelkach. Parę osób zamówiło juz u mnie kabelki i w poniedziałek składam zamówienie. Na zawodach będę miał kable , ale znacznie droższe.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 09, 2005 3:42 pm 
Offline
IWAN
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 24, 2004 10:15 pm
Posty: 339
Lokalizacja: Gdańsk
Dawid Głowacki napisał(a):
Koszt nowej pchełki to 90 zł.

_________________
Stowarzyszenie Pomorskich Modelarzy Helipad TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 09, 2005 5:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Czy jest szansa zanabyć przed lub w trakcie zawodów takową pchełkę? Stawiam na Norberta, ale w katalogu produktów KO Propo nic takiego nie znalazłem?
Dopytam się jeszcze dla formalności. System jest cyfrowy i wspiera pchełki indywidualne?

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 9:35 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
Dawid Głowacki napisał(a):
Łukasz Kowalczyk napisał(a):
Bardzo mi sie nie podoba to co napisales w swojej wypowiedzi Dawidzie. Sugerujesz ze jak cos nalezy do Lok lub Pkms to mozna to bezkarnie zniszczyc?


Drogi Łukaszu. W swej wypowiedzi nie miałem na celu uświadomić wszystkim, że jak coś naley do LOK'u lub PKMS'u - to można to bezkarnie niszczyć. Pisząc post miałem na myśli raczej natychmiastowe wyciąganie konsekwencji od zawodnika, który uszkodzi transponder. Jak ogólnie wiadomo pchełka poprawnie zamontowana w modelu i zabezpieczona zapewnia jej długą żywotność i sprawność. Kolejna sprawa - mam do Ciebie pytanie - jak myślisz, dlaczego pchełki od starego AMB wyglądają tak jak wyglądają? - czyli wogóle nie wyglądaja? Odpowiedź jest jasna - w przypadku urządzenia (nie wiem czyje ono jest - tyle razy sie składałem na nowe ze nie wiem) które działa na zawodach po dziś dzień, w sytuacji jakiejkolwiek awarii pchełki z winy urzytkownika oczywiście nie były wyciągane żadne konsekwencje. A pchełka niestety nie potrafi upomnieć sie o swoje prawa czyli spokojną pracę. Zawodnik, który uszkodził pchełkę pozostawał bez winy - i dlatego teraz każda działająca pchełka jest na wagę złota. To miałem na mysli pisząc post o transponderach, ale oczywiście jak zwykle jest wiele ludzi którzy siedząc w domu i nie mając co robić łapią ludzi za język.


Ok nie bede lapac Cie juz za jezyk mimo ze wg mnie jednoznacznie wyrazasz sie o traktowaniu sprzetu nalezacego do LOK. To ze nikt nie wyciaga konsekwencji za zle traktowanie pchelek nie upowaznia nas do ich r*********a.
Co prawda moze to nie moja sprawa bo nie mam modelu spalinowego i nie powinienem w ogole sie tutaj wypowiadac ale widze pewna niekonsekwencje w tym co robicie. Piszesz ze za wyciecie pletwy we wtyczce na koncu kabla od pchelki beda wyciagniete konsekwencje takie jak za zniszczenie nowej pchelki. Wszedlem na strone Norberta, otworzylem plik "ontaż transpondera" i co tam widze, otoz widze zachete do obcinania pletwy do wspolpracy z pewnymi odbiornikami. Zatem zawodnik zrobi cos wg instrukcji podanej przez organizatora zawodow i ma zostac za to skasowany na 90zl? Chyba nie tedy droga panowie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 10:21 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Łukasz Kowalczyk napisał(a):
Dawid Głowacki napisał(a):
Łukasz Kowalczyk napisał(a):
Bardzo mi sie nie podoba to co napisales w swojej wypowiedzi Dawidzie. Sugerujesz ze jak cos nalezy do Lok lub Pkms to mozna to bezkarnie zniszczyc?


Drogi Łukaszu. W swej wypowiedzi nie miałem na celu uświadomić wszystkim, że jak coś naley do LOK'u lub PKMS'u - to można to bezkarnie niszczyć. Pisząc post miałem na myśli raczej natychmiastowe wyciąganie konsekwencji od zawodnika, który uszkodzi transponder. Jak ogólnie wiadomo pchełka poprawnie zamontowana w modelu i zabezpieczona zapewnia jej długą żywotność i sprawność. Kolejna sprawa - mam do Ciebie pytanie - jak myślisz, dlaczego pchełki od starego AMB wyglądają tak jak wyglądają? - czyli wogóle nie wyglądaja? Odpowiedź jest jasna - w przypadku urządzenia (nie wiem czyje ono jest - tyle razy sie składałem na nowe ze nie wiem) które działa na zawodach po dziś dzień, w sytuacji jakiejkolwiek awarii pchełki z winy urzytkownika oczywiście nie były wyciągane żadne konsekwencje. A pchełka niestety nie potrafi upomnieć sie o swoje prawa czyli spokojną pracę. Zawodnik, który uszkodził pchełkę pozostawał bez winy - i dlatego teraz każda działająca pchełka jest na wagę złota. To miałem na mysli pisząc post o transponderach, ale oczywiście jak zwykle jest wiele ludzi którzy siedząc w domu i nie mając co robić łapią ludzi za język.


Ok nie bede lapac Cie juz za jezyk mimo ze wg mnie jednoznacznie wyrazasz sie o traktowaniu sprzetu nalezacego do LOK. To ze nikt nie wyciaga konsekwencji za zle traktowanie pchelek nie upowaznia nas do ich rozpierdalania.
Co prawda moze to nie moja sprawa bo nie mam modelu spalinowego i nie powinienem w ogole sie tutaj wypowiadac ale widze pewna niekonsekwencje w tym co robicie. Piszesz ze za wyciecie pletwy we wtyczce na koncu kabla od pchelki beda wyciagniete konsekwencje takie jak za zniszczenie nowej pchelki. Wszedlem na strone Norberta, otworzylem plik "ontaż transpondera" i co tam widze, otoz widze zachete do obcinania pletwy do wspolpracy z pewnymi odbiornikami. Zatem zawodnik zrobi cos wg instrukcji podanej przez organizatora zawodow i ma zostac za to skasowany na 90zl? Chyba nie tedy droga panowie.


Oczywiście , może sobie wyciąć - ale we własnej sztuce. Łukaszu , czegoś szukasz i nie bardzo wiem czego. Jak jedziesz na zawody do Pragi to dyskutujesz dlaczego musisz jeżdzić na tym samym typie opon?
Zasady są określone i nie uważam żeby były zbytnio wygórowane.
Co do pchełek AMB to nie ciągnijmy tego tematu, każdy z nas ma swoje zdanie, widział wiele i niech ten temat dalej sie nie rozwija. Powinniśmy sie cieszyć że jest dodatkowe urządzenie.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 6:52 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Nie wiem Łukaszu dlaczego zabierasz głos w tej dyskusji. O ile dobrze pamietam to temat został poświęcony pchełkom, które jako pierwsze w Polsce zostaną zastosowane na zawodach w Jelczu (chodzi o nowe urządzenie). Teraz nie wiem o co CI chodzi? Czy tak bardzo boli fakt, że Jelczański klub po wielu próbach zakupienia urządzenia startowego wkońcu je zakupił?? Czy może boli to, że wszyscy jeźdzą na rozlatujących się pchłach LOK'u a tu nagle Jelcz Mikrus kupuje urządzenie za własne - nie państwowe ani niczyje - tyko własne pieniądze?? Czy to naprawde tak boli?? Myślałem ze ludzie wreszcie odetchną z ulgą, bo wreszcie będą mogli pościgać sie na zawodach w pewności, że żadna pchła nie przestanie liczyć ani nic z tych rzeczy. Ale nie - jeszcze sie taki nie narodził, który by polskim modelarzom dogodził.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 7:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Panowie, mam wielką prośbę. Jeśli nie macie ochoty udzielać konstruktywnych odpowiedzi tylko toczyć jakąś bezsensowną dyskusję to przenieście ją do forum Dowolne tematy o wszystkim. Tam jest odpowiednie dla tego miejsce. Pragnę przypomnieć, że jeszcze nie na wszystkie merytoryczne pytania zadane w tym wątku pojawiła się odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 7:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Tomek Massalski napisał(a):
Panowie, mam wielką prośbę. Jeśli nie macie ochoty udzielać konstruktywnych odpowiedzi tylko toczyć jakąś bezsensowną dyskusję to przenieście ją do forum Dowolne tematy o wszystkim. Tam jest odpowiednie dla tego miejsce. Pragnę przypomnieć, że jeszcze nie na wszystkie merytoryczne pytania zadane w tym wątku pojawiła się odpowiedź.


Tak jest Tomku. Nie mam jeszcze dużo informacji na temat tego urządzenia, z pewnościa nie współpracuje z AMB bo sprawdzałem.
Pchełka jest bardzo mała i lekka. Trzpień do mocowania ma 6mm średnicy i spinka pasuje od 1/10. Chrzest bojowy w Jelczu.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 7:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Bardziej chodziło mi o ewentualną możliwość nabycia, ale te informacje są rownież ważne.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 7:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Tomek Massalski napisał(a):
Bardziej chodziło mi o ewentualną możliwość nabycia, ale te informacje są rownież ważne.


W tej kwestii proszę do Norberta R.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 10, 2005 7:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Widzę, że pytanie legło w toku dyskusji.
Cytuj:
Dopytam się jeszcze dla formalności. System jest cyfrowy i wspiera pchełki indywidualne?

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 11, 2005 8:34 am 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Tomek Massalski napisał(a):
Widzę, że pytanie legło w toku dyskusji.
Cytuj:
Dopytam się jeszcze dla formalności. System jest cyfrowy i wspiera pchełki indywidualne?


Odpowiedź już znam więc się podzielę.
System nie wspiera pchełek indywidualnych.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 11, 2005 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 30, 2003 2:31 pm
Posty: 452
Lokalizacja: Pabianice
Tomek Massalski napisał(a):
Tomek Massalski napisał(a):
Widzę, że pytanie legło w toku dyskusji.
Cytuj:
Dopytam się jeszcze dla formalności. System jest cyfrowy i wspiera pchełki indywidualne?


Odpowiedź już znam więc się podzielę.
System nie wspiera pchełek indywidualnych.


nie do konca ... na dzien dzisiejszy tak to mniej wiecej wyglada jak piszesz, ale mysle ze sie to zmieni w niedalekiej przyszlosci, problem polega na tym ze jest to najnowszy wyrob Kondo Kagaku jesli chodzi o ARC bo juz trzecia wersja i samo urzadzenie do sledzenia sygnalu oraz program sa do tego przystosowane ,lecz na dzien dzisiejszy Kopropo nie produkuje wiecej niz 10 podstawowych transporderow .... jestem pewien ze tak jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 11, 2005 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 25, 2003 11:13 pm
Posty: 949
Lokalizacja: Murowana Goślina - Wielkopolska
słuchajcie przecież jest to znacznie prostrzy system od najnowszego AMB więc nie bedzie z nim współpracował działa przecież zupełnie na innej zasadzie!

_________________
HWD


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest So kwi 20, 2024 8:39 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL