Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:03 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:03 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
PostNapisane: N wrz 05, 2010 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 6:25 pm
Posty: 151
W eliminacjach nie, przynajmniej według mojej wiedzy, ale często zawodnicy z grzeczności przepuszczają szybsze modele, trzeba wypracować sobie metodę przepuszczania tak aby jak najmniej zjechać z optymalnego toru jazdy, jeżeli ktoś ewidentnie, specjalnie, blokuje przez cały wyścig to wg mnie powinien zainterweniować sędzia ... Co innego w finałach :wink:


Pozdrawiam

_________________
Team Yokomo Polska
RC Wrocław


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 05, 2010 9:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2006 7:41 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Lublin
Nie masz w ogóle obowiązku ich puszczania. Tak naprawdę, często nieumiejętne puszczanie powoduje gorsze szkody, jak nie robienie nic. Na pewno nie powinieneś przeszkadzać. Poprawnym zachowaniem jest utrzymywanie swojego, stałego toru jazdy- jeśli ten za Tobą jest szybszy, to i tak Cię wyprzedzi. możesz też jeśli chcesz zjechać trochę bardziej na zewnętrzną i puścić model po wewnętrznej. ale warto przy tym uważać, by robiąc to nie zajechać mu drogi. po prostu obserwuj odstęp i gdy będzie odpowiedni zjedź na zew. i go przepuść. tracisz wtedy na tym naprawdę bardzo niewiele, a jemu oczyszczasz drogę i na pewno Ci za to podziękuje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 05, 2010 9:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Mimo braku obowiązku puszczania, lepiej jest przynajmniej nie utrudniać wyprzedzania. Nie ma jednak nic gorszego niż nagłe zatrzymanie się lub nieprzewidziane ruchy dublowanego. Najczęściej jednak dublowany nie jedzie aż tak ciasno w zakrętach i można znaleźć miejsce do wyprzedzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 06, 2010 10:32 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
A ja napisze tak - i znów powołam się na zawody w Czechach.

Pomimo tego, że nie ma obowiązku puszczania w eliminacjach, jadąc przed modelem szybszym na krętym torze blokowałem go i sędzia nakazał mi przepuszczenie szybszego modelu.

Chodzi tylko i wyłacznie o to że ten szybszy też walczy z czasem, a wolniejszy jest dla niego tylko zawalidrogą. Faktem jest że oboje walczą o jak najlepszy wynik.

Z doświadczenia wiem że nauczenie sie przepuszczania modeli szybszych prawie bez straty dla siebie to juz delikatnie wyższa szkoła jazdy.

Najgorsze jest na torze spotkanie początkującego, który zaraz po wyprzedzeniu go - nie odczeka 1s dłużej żebys zdążył odjechać - tylko wali w tył modelu bo on już pedzi do przodu.

Generalnie nad wszystkim powinien czuwać sędzia.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:03 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL