Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:03 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:03 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Pt sty 29, 2010 1:27 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 24, 2006 12:13 pm
Posty: 113
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ja jestem za wprowadzeniem LiFe do 540 jestem zawodnikiem i dla mnie byłoby to duże ułatwienie niż kupowanie kolejnych NiMh.

_________________
Pozdrowienia Jarek ;D
SKM 'Felga' Nowy Sącz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: So sty 30, 2010 3:16 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 02, 2008 6:05 pm
Posty: 116
tak, więc wszyscy postarali si aby w specu, modi i w e12 było dobrze i miło.
a 540 dlaczego została pominięta? dlaczego nie spytano zawodników o ich zdanie?

uważam, że powinna zostać przeprowadzona ankieta wśród zawodników i to jak najszybciej.

proszę o jakieś działania..

_________________
Pozdrawiam Maciej Kamiński

Yokomo BD7
Sanwa M11x
HobbyWing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: N sty 31, 2010 12:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 9:09 am
Posty: 411
Lokalizacja: Nysa
Wprowadziliście zmiany w połowie sezonu w specu to zróbcie też w 540 standart . Niech zawodnik wybierze czy woli nimhy czy life.
w kmońcu to klasa do nauki :)

_________________
http://www.pmmsrc.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: N sty 31, 2010 11:54 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 02, 2008 6:05 pm
Posty: 116
tak, więc koledzy trzeba napisać stosowną wiadomość do Pana Niedźwiedzkiego co da się w tej sprawie zrobić.
Bo jednak patrząc na zasilanie jest to znacznie lepsza i tańsza droga.

_________________
Pozdrawiam Maciej Kamiński

Yokomo BD7
Sanwa M11x
HobbyWing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: N sty 31, 2010 2:12 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 27, 2008 5:40 pm
Posty: 154
Szanowni Panowie!
Najlepiej gdyby w tej sprawie wypowiadali się tylko zawodnicy tej klasy bądź ich opiekunowie.

Maćku, mimo, że pierwotnie sam byłem za szybkimi zmianami w tym zakresie, mam obawy, że przy okazji zasilania zostaną nam zafundowane również inne nowinki np. silniki BL. W tym sezonie są jeszcze tylko zawody w Krakowie i finał w Warszawie. Trzeba wziąć również pod uwage zdanie innych zawodników, którzy postulują, by wprowadzić LiFe pod warunkiem sprawdzania napięcia pakietów przed biegiem. Proponuję poczytać dyskusję dziale " silniki elektryczne"/jakie silniki BL w 540". Jest tam też wątek o LiFe.
Na zawodach w Krakowie jest również planowane spotkanie wszystkich zawodników jeżdżących w 540 na temat przyszłości tej klasy. Każdy będzie mógł osobiście wypowiedzieć się na ten temat. Może jednak poczekajmy jeszcze trochę z pisaniem postulatów?

_________________
----------------------------------
Pozdrawiam

Tomasz Wójcik - Tarnów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 4:12 am 
Offline

Dołączył(a): N lis 02, 2008 6:05 pm
Posty: 116
Co do BL było to ustalane, że to ulepszenie nie wchodzi w grę. Jak wiadomo regulatory z VT zrobią kosmos z każdego silnika BL, więc 540 stała by się walką na sprzęt. Chodź mam regulatory i silniki BL uważam, że ktoś kto zaczyna byłby bez szans, a nie o to tu chodzi.
Inaczej jest z akumulatorami. Sam od dawna używam LiFe. I jest to naprawdę świetna sprawa. Na LiFe trenuje, tylko podczas eliminacji i finałów kiedy trzeba używam nimh.
Wszyscy wiedzą jak stoi sprawa z kupnem nimh. Praktycznie jedyną opcją są pakiety za 300zł CS. Przynajmniej dla mnie.
A za 70zł kupiłem nowy LiFe Turnigy (w Chinach), który równa sie bez problemu z najdroższymi selekcjami a będzie można go używać ponad 10 razy dłużej.. Są bezpieczne, inaczej - najbezpieczniejsze.
Co do napięcia wiem o co chodzi, sprawa ładowania LiFe programem do LiPo. LiFe żyje dalej bez problemu a na biegu ma niesamowicie podbite napięcie.
Wnikliwa kontrola i z głowy.

I dlatego chcę aby była przeprowadzona ankieta - niech zawodnicy zdecydują a nie kilka osób, którym się to podoba. Mi po prostu bardzo pasuje perspektywa nie martwienia się i dbania całe zawody o pakiety.
Jeśli LiFe nie zostanie wprowadzone, trudno. Widocznie większość nie chciała. Ja mam świeże pakiety więc do końca sezonu pociągnę :D.

Po prostu myślę, że każdy kto się uczy zamiast siedzieć nad pakietem, wyrównywać, sprawdzać temperatury, ładować o idealnej porze - mógłby zając się jazdą i nauką ustawiania modeli.

Wracając do tych BL. Gdy zawodnicy, którzy się uczą, usłyszą o wydatkach i walce zbrojeń przy silnikach bezszczotkowych - jestem pewien, że nie będą za. :) W końcu wszyscy maja swój rozum.

_________________
Pozdrawiam Maciej Kamiński

Yokomo BD7
Sanwa M11x
HobbyWing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Pn lut 01, 2010 10:39 am 
Offline

Dołączył(a): So gru 27, 2008 5:40 pm
Posty: 154
Przypominam zawodnikom jeżdżącym w klasie 540 o spotkaniu w Krakowie :

viewtopic.php?f=11&t=46917

_________________
----------------------------------
Pozdrawiam

Tomasz Wójcik - Tarnów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Śr lut 10, 2010 10:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 2:59 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Niema cwaniaka na Warszawiaka
Zaremba Lesław napisał(a):
Klasa 540 ma być klasą w której przepisy powinny stać w obronie przed wyścigiem zbrojeń,powinna to być klasa pierwszego kontaktu


Zawracanie d***. Jak sie komuś nie podoba bo za szybko to niech se jeździ w lokalnych zawodach, a nie odrazu na MP . Może osm usunie 540 i zrobi z speca klasę POCZĄTKUJĄCĄ.

Life - TAK ! Tańsze, łatwiejsze w eksploatacji i tak samo bezpieczne.

Bezszczoty - Nie jak ktoś rżnie silniki swoim stylem jazdy to trudno , a malo kogo stać na fajans bezszczotkowy a wogule to gdzie można kupić bezszczoty 17,5 t bo 23,5T to beznadziejny pomysł . Bo będzie za wolno!

(jeżdze w 540!)

_________________
Automobilklub Polski
tel : 534392689 Warszawa
email : marcgadomski@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 8:19 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Marek Gadomski napisał(a):
Zawracanie d***... a wogule to gdzie można kupić bezszczoty ...


Dobrze,że nie napisałeś całego słowa "dupa",bo pewnie było by przez "Ó",skoro wogóle jest przez "U".
Ps.Ile masz lat,że nie rozumiesz treści pisanej...Jak nie chcesz w 540 to idż do Speca....albo poczekaj na ustalenia zawodników w Krakowie...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Cz lut 11, 2010 12:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 25, 2009 11:49 am
Posty: 78
Marek Gadomski napisał(a):
Zaremba Lesław napisał(a):
Klasa 540 ma być klasą w której przepisy powinny stać w obronie przed wyścigiem zbrojeń,powinna to być klasa pierwszego kontaktu


Może osm usunie 540 i zrobi z speca klasę POCZĄTKUJĄCĄ.



Hahaha, dobry pomysł... A jak się naucze dobrze jeździć to zostaje mi tylko iść do moda? :lol:

_________________
Team Associated TC5R


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Pt lut 12, 2010 6:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 2:59 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Niema cwaniaka na Warszawiaka
Zaremba Lesław napisał(a):
.Jak nie chcesz w 540 to idż do Speca....albo poczekaj na ustalenia zawodników w Krakowie...


Że pan jeździ x lat mnie to nie interesuje i że jazda w specu jest da pana latwa . To moze przejde do speca, a 540 usuną i w specu będzie plastikowy złom w stylu tt-ki lub hpi e10, (a w przyszłości może i Modified'a).

A co do ustaleń zawodników to zawodnicy 540-ki sami nie zrobią kolejnej plasktikowej klasy .

_________________
Automobilklub Polski
tel : 534392689 Warszawa
email : marcgadomski@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: Pt lut 12, 2010 7:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Marek Gadomski napisał(a):
Zaremba Lesław napisał(a):
.Jak nie chcesz w 540 to idż do Speca....albo poczekaj na ustalenia zawodników w Krakowie...


Że pan jeździ x lat mnie to nie interesuje i że jazda w specu jest da pana latwa . To moze przejde do speca, a 540 usuną i w specu będzie plastikowy złom w stylu tt-ki lub hpi e10, (a w przyszłości może i Modified'a).

A co do ustaleń zawodników to zawodnicy 540-ki sami nie zrobią kolejnej plasktikowej klasy .

Ja nie jeżdżę,jeżdzi mój syn.Przeszliśmy wszystkie klasy jakie były od 7 lat.Zmiany można wprowadzać ,ale uczciwie.To nie jest zabawa jeśli chodzi o rozgrywanie MP.Masz w Awatarze logo firmy,która jest w ofercie Proximy.Oni dopasowują się elastycznie do wszystkiego.Może to są zawody dla Ciebie.W ramach MP chyba musisz poczekać na zmiany przeprowadzone w uczciwy sposób i w odpowiednim terminie.Klasa 540 na pewno będzie istnieć w takiej lub innej postaci....
P.s.Bardzo wielu zawodników w kraju zaczynało na tych modelach do ,których masz taką pogardę,ale zapewniam Ciebie,że kolorowy awatar i model z pod jego znaku ni jak nie ma się z wynikami...Węgiel początkującemu zawodnikowi może pomóc co najwyżej na biegunkę...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: LiFe w 540
PostNapisane: So lut 13, 2010 9:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 25, 2009 11:49 am
Posty: 78
Wygrał... szkoda tylko, że finał D :wink:

_________________
Team Associated TC5R


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:03 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL