Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 2:16 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa/Przemyśl
Pytanie: czego tu sie bać w LIPO? Bo nie rozumiem...

_________________
Pozdrawiam:
Adam Smuk
GG: 1170
No team!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 8:36 am
Posty: 294
Lokalizacja: Nowy Sącz
Masz rację nie należy sie bać LiPo ale jest jedna rzecz.... wyobrażasz sobie tych 12 - 15 latków "dłubiących" przy takich bateriach?

_________________
pozdrawiam
Piotr Fortuna
================
SKM Nowy Sącz
HPI Racing Team Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:38 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Świete słowa, Piotrze.

Zwłaszcza z ładowarkami noname.

Ale do rzeczy. Nikt sie nie boi. Problem w tym że pakiet NI-CD lub NI-MH padnie jak przegniesz z przełożeniem, a LI-PO da prądu tyle ile trzeba :) az padnie silnik.

Tworzymy klasy, kłócimy sie o przepisy zamiast skupić sie na 3-4 klasach (modi, spec, 540, 12).
Niepotrzebnie moim zdaniem rozdrabniamy wszystko patrz Formuła jako klasa pokazowa - oczywiście kosztem 1 eliminacji na zawodach bo jakoś inaczej tego nie widzę.

Skupmy się na najważnieszych klasach bo za chwile dla każdego trzeba będzie osobną klasę stworzyć :P

Jak ktoś chce promować F1 (patrz ATA - bo stamtąd jest propozycja Formuły) - to niech ją robi jako swój cykl, podobnie z DTM Junior i L&G. Niech ustali przepisy.

Coraz częściej wydaje mi sie że temat przepisów dla F1 jest tematem na rozmydlenie dyskusji o przepisach w SPEC i odwróceniem uwagi od grzebalców w 540.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 9:45 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 10, 2005 8:36 am
Posty: 294
Lokalizacja: Nowy Sącz
Święte słowa Marku
ale argumenty do nikogo nie trafiają.

_________________
pozdrawiam
Piotr Fortuna
================
SKM Nowy Sącz
HPI Racing Team Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 10:24 am 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 29, 2008 10:42 am
Posty: 196
Lokalizacja: Warszawa
Panie i Panowie
Czasami odnoszę wrażenie że jedna grupa Leśnych Dzadków chce zastąpić drugą taką grupę, która była bee, a My będziemy inni, lepsi, bo wiemy lepiej! Za zmianami opowiadają się Ci co jeżdżą i tych zmian chcą i się nie boją. Zwracam uwagą oponentom, że doświadczeni zawodnicy którzy jeżdzą i walczą w rankingach mają większe doświadczenie od psełdo działaczy, nawet nie próbują się wypowiadać - dlaczego? Może dobrze by było wybrać np. 5ciu najlepszych zawodników i im zostawić decyzje w sprawie przepisów technicznych. Myślę że w tej kwesti mają większy autorytet wśród pozostałych zawodników niż My rodzice, działacze, dilerzy i inni.
Pozdrawiam
Rysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 11:06 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Rysiu jedno (chociaż)nazwisko mistrza Formułki i to nie takiego wyplątanego z pajęczyn i odkurzonego...
W kwestii przepisów powinna być wybrana grupa ludzi nie związana biznesowo i decydować.Mogą to być zawodnicy i działacze.Chociaż zawodnika,byłego ,odpowiedzialnego za przepisy już przerabialiśmy Jan Matukin.Nie bardzo się sprawdził.Ja myślę,że powinniśmy się,pomimo Naszej dumy Narodowej rozglądać dookoła...co robią inni.Co do Formułek to na najbliższych zawodach w Trutnowie będzie pokaz Formułki z silnikiem chyba 17,5 na Li-Po.Ponieważ chyba tam będziemy to coś opowiemy....Jak się okazuje oni robią nie gadają tworząc pianę....

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 11:09 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Rysiek, dobry żart ale to nie 1 kwietnia :)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 1:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 2:16 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa/Przemyśl
Piotr Fortuna napisał(a):
Masz rację nie należy sie bać LiPo ale jest jedna rzecz.... wyobrażasz sobie tych 12 - 15 latków "dłubiących" przy takich bateriach?

W myśl tej wypowiedzi równie dobrze, dwunastolatek może grzać NIMha 10 amperami, końcowy efekt może być podobny.
Ale faktycznie ten argument trafia do mnie najbardziej...
Dla jasności, ja jestem jednym z potencjalnych odbiorców i nie mam żadnego interesu w tym czy coś będzie lub nie, poza jednym - oczekiwaniem, że coś co mnie interesuje jako hobby bedzie sie rozwijało. Problem w tym, że na razie widać starcie jakichś nieczystych sił, które upatrzyły sobie przepisy dotyczące f1 i targają je z kąta w kąt (a może z konta w konto :mrgreen: )
PS: Tak ogólnie do hard userów forum, czy za każdym razem musi dochodzić do tych dziwnych konfrontacji? Nudne to już jest...

_________________
Pozdrawiam:
Adam Smuk
GG: 1170
No team!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 2:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Była dyskusja czy wprowadzić równolegle do Speca Li-po.Sprawa ucichła , a to jest pewnie temat zastępczy...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 3:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Zaremba Lesław napisał(a):
Była dyskusja czy wprowadzić równolegle do Speca Li-po.Sprawa ucichła , a to jest pewnie temat zastępczy...


Tak, zastępczy.

Moim zdaniem powinno być tak:
1) w tym sezonie dobijamy to co mamy, czyli NIMH + 9,5T w specu, nimh w modified
2) ustalamy że od nowego sezonu asfaltowego jedziemy na LIPO w specu lub ewentualnie LIPO w modi jako
test dla zawodników, spec zmienamy od NASTEPNEJ hali
3) proponujemy zmiany w klasach elektrycznych on-road od nowego sezonu halowego tj:

spec -> lipo + 13.5T lub inny silnik
modified -> lipo i open
E12 -> lipo 1S (tak to jest to!)

540 zostaje bez zmian, jako klasa dla początkujących lub następuje jej całkowite zlikwidowanie
i dajemy 21.5T + lipo 2S

Proste jak robienie dzieci, znając życie, za 5 lat jak moje bliźniaki zachcą jeździć dalej bedziemy w tym samym
miejscu, Śląsk kontra reszta świata jak co każdego lata.

Kolego Lesławie, ciagle piszesz o toczeniu piany, jednak nasuwa mi się wniosek, że bez toczenia piany w każdym wątku
nie jesteś w stanie przeżyć.

Jakoś wnioski które podajesz toną w pianie którą wydzielasz. Nie podoba się LOK, OSM, KMK,
AUTOMOBILKLUB, Dowolna Inna Organizacja, to kurde wreście zrób tę niezależną organizację, pokażcie tam na Śląsku,
że oprócz gadania potraficie coś zrobić. Patrz zajebista robota Mindugasa i Evaldasa w Wilnie, z niczego zrobili
coś, tylko że ONI nie gadają, a robią.

Dla mnie liczy się jazda, ponieważ mój prywatny czas się skurczył to na żadnej eliminacji
w tym sezonie halowym na 99.9% nie będę, więc ten kocioł w melksach zaczyna mi zwisać i powiewiać, czytaj E12.

Pozdrawiam,

m.
ps: mam nadzieję, że za 5 lat nie będziemy w tej samej głębokiej dupie!
ps1: nie jestem sponsorowany ani związany z OSM, JM, TB, ATA.
ps2: nawet jak załatwisz wejście LIPO + 10.5T do speca to też będzie dobrze, nie załatwisz, tak samo dobrze,
z tymi co sie kumpluję mówią że lepiej już E12 jeździć, przynajmniej jest coś konkretnego, bez zbędnego pier.... o lipo w DTM

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 3:49 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Abram,

Klasa MODI i E-12 to klasy EFRA - jak chcemy cokolwiek znaczyć w światku RC to nie ma tu nic do gadania odnośnie tych klas. Wyznacznikiem jest EFRA.
Możemy tylko w ramach eksperymentu spróbować na jakis GP zrobic tak czy inaczej (inne zasilanie itp)

Klasa SPEC: do zmiany na 2 rodzaje zasilań i 3 rodzaje silników (jeden szczotkowy 19T)
540 - łapy precz od tej klasy

Formuła - dać sobie z nia spokój - niech sie dystrybutorzy dogadaja miedzy sobą jak chca modele w tej klasie sprzedawać. Nie beda potrafić - trudno.

Ograniczyc tytuły MP do klas: MODI, SPEC, E-12 - bez podziału na kat. wiekowe, 540 - podział na junior i senior (junior do 16 lat, powyżej - senior)

Jak bedziemy tworzyć sztucznie nowe klasy to bedziemy jeździć jak kiedyś - 3x5 minut w eliminacjach i jka dobrze pójdzie 3x5 minut w finałach.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 4:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał,a jednak dyktatura warszawska...
Może przy tak nikłym ,Twoim doświadczeniu w robieniu dzieci,powinieneś powołać się na _"proste jak budowa cepa",bo pewnie oryginał znalazłby się w rejonach wzorcowych dla Ciebie.
Nasza propozycja nie jest wydumana,jest zaczerpnięta od tych,którzy są nieco dalej od Nas i w kierunku południowym,czy zachodnim...
Ps.Li-Po 1s w E-12 wymaga podbicia napięcia lub specjalnych regulatorów ,odbiorników czy serw...
Podaj linki na te urządzenia... :D

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 5:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Zaremba Lesław napisał(a):
Michał,a jednak dyktatura warszawska...
Może przy tak nikłym ,Twoim doświadczeniu w robieniu dzieci,powinieneś powołać się na _"proste jak budowa cepa",bo pewnie oryginał znalazłby się w rejonach wzorcowych dla Ciebie.


Bliźniaki, potrafisz lepiej? Chłopaki!!!!
Tak wiem, mieszkam w Raszynie, a do cepo landii mam stosunkowo blisko na Wiejską.
Btw popracuj nad "mistrz ciętej riposty" ostatnio nic zabawnego nie wymyśliłeś ;-)

Cytuj:
Nasza propozycja nie jest wydumana,jest zaczerpnięta od tych,którzy są nieco dalej od Nas i w kierunku południowym,czy zachodnim...

Pamiętam jak dziś, Śląsk i OSM zrobi zajebiste zawody, PTC dla całej Polski, pamiętam jak dziś, że od samego początku
było 9.5T/5 celek + 10.5T/Lipo 2S. To co się stało Kolego Lesławie, że się zesrało??? To, że nagle zmieniły się nazwy zawodów,
to kij, mogły zostać nowe lepsze przepisy dla speca. Ale jak widać się zesrało i nie zostało. Pianki natrzepali, wiaterek dmuchnął i
zostało po staremu. Jak widać praca od podstaw poszła w las. Jest po staremu w specu, a mogło być lepiej jakby zainteresowani
w zmianach działali od początku. Oczywiście nie przewidzieliśmy, że tak nielubiana ATA/OSM skundli się z LOK ;)

Teraz wielkie larum, bo jak to miało być tak pięknie, a jest kupa.
Trzeba było być pierwszym przed OSM do "przejęcia" stajni augiasza LOK, można było ale się "gada coby było jakby babcia miała zarost".
Kolega Lesław Super Czyściciel, a teraz jest Super Maruda ;)

Btw, szklana kula mi mówi, że jak ETS jest na 13.5T/lipo to i w PL będzie tak samo, tylko milczy od kiedy tak ma być.

Cytuj:
Ps.Li-Po 1s w E-12 wymaga podbicia napięcia lub specjalnych regulatorów ,odbiorników czy serw...
Podaj linki na te urządzenia... :D


Wystarczą dwa, trzy?
1) Voltage Booster for BEC za ~5$ -> http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... oduct=7884
2) Novak Smart-Boost LiPo Module ~40Euro -> http://www.wgtshop.com/store/show/NV-5474
3) mały pakiecik lipo 2s lub 5 celek nimh, takie 250mAh-300mAh ;)

m.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Ostatnio edytowano Śr paź 14, 2009 9:00 pm przez Michał Abramowicz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt paź 13, 2009 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał Abramowicz napisał(a):
....Kolega Lesław Super Czyściciel, a teraz jest Super Maruda...


Czyścić na odległość to można konto w banku....Tym czasem Wy macie bliżej do koryta i nad Własnym kretem nie panujecie.To Nam zostaje tylko pomarudzić....

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr paź 14, 2009 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 21, 2006 2:16 pm
Posty: 210
Lokalizacja: Warszawa/Przemyśl
Jaki to kret, ale moge się domyślić że chodzi o OSM. Czas powiedzieć wprost, OSM to jedna z organizacji, która organizuje zawody lub spotkania treningowe.
Czas monopolu upadł już jakiś czas temu, a teraz rządzi wolny rynek nawet w RC przynajmniej u nas, a dalczego bo mamy alternatywy: OSM, RLM, RCliga, no i ostatnio Rc.Warszawa. Mamy wybór, a wybieramy to co dobre, przyjazne, klimatyczne itd. Część angazuje sie bardziej w dany projekt (ma checi, czas, itd), a część jest tylko odbiorcami możliwości jeżdżenia w zawodach lub treningach. Nikt nikogo za nic nie goni! Zapisujesz sie na zawody lub terning, płacisz startowe lub wpisowe i do przodu! Bez jątrzenia, piepszenia o wyższasci kupy nad kopą, itd. Opłaty nie są wygórowane wiec praktycznie każdego kto posiada model stać na uczestnictwo.
Panowie Mistrzowie Prostej i Pióra czas na chwile zadumy...

_________________
Pozdrawiam:
Adam Smuk
GG: 1170
No team!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL