Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:27 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:27 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: So maja 16, 2009 5:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Mam kilka pytań, szczególnie do zawodników ze Spec`a. W jakie mniej więcej przełożenie całkowite celować przy silniku 9,5t . Interesuje mnie zarówno przełożenie na hali jak i na asfalcie. Wiem, że to zależy od wielu czynników, ale w jaki przedział celować?. Drugie pytanie dotyczy opon, jakie firmy są godne polecenia? jakich twardości najczęściej się używa na asfalcie i na hali? Jaka jest żywotność opon (ile biegów)? Co powiecie o Sweep`ach - są dosyć tanie, Aha- jeszcze jedno jakiej firmy silnik byłby odpowiedni, po danych technicznych wywnioskowałem, że CS 9,5t byłby niezły. Jakieś inne propozycje?. Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 17, 2009 6:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 3:10 pm
Posty: 28
Lokalizacja: Tarnów
Co do przełożenia na hali dla silnika cs to zalecałbym w granicach 5.4 do 6.5 oczywiście zależy przede wszystkim od toru i timingu. Na asfalcie to w granicach 5.0 - 5.8. Co do opon to ciężko jest doradzić, ponieważ każdy musi sobie dobrać opony do swojego stylu jazdy i pod nawierzchnię. tak więc nie będę polecał tylko powiem na jakich mi się dobrze jeździło, na asfalcie much more absolute 32(temperatura toru 30-40 stopni) lub 28 (15-30stopni), take off 27 całkiem fajnie się trzymały, przy dosyć zimnym asfalcie tak 10-25stopni na vtec`ach 27 dobrze mi się jeździło , a teraz jak tor będzie miał powyżej 40 stopni będę testował sorexy 36. Natomiast na hali bardzo dobrze mi się jeździło na vtec 27 (w specu na hali nie jeździłem na wielu typach opon ponieważ vtec 27 się trzymały idealnie próbowałem jedynie sweep 24 i 28 oraz take off 27 ale nie jeździło mi się dobrze, natomiast w 540 świetnie się trzymały absolute 24). Co do żywotności to ciężko odpowiedzieć (zależy jakie opony,warunki ,asfalt) jedne mi wytrzymały 3 zawody inne ledwo jedne. Moje wrażenia odnośnie sweep`ów 28 na asfalcie ani na hali mi się nie trzymały, a 24 na hali jeszcze w miarę (tylko uwaga na felgi bo są kruche). Teraz trochę tych silników jest więc wybór to trudna sprawa sam przeszedłem z speed passion na cs i śmiga nieźle więcej na ten temat nie powiem bo miałem okazje jeździć tylko na cs i speed passion.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:27 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL