Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:23 pm

Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:23 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: Śr cze 28, 2017 6:21 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
Witam serdecznie

Jestem zainteresowany zakupem 2 modeli w skali 1/10 , bardzo wazne zeby jeden byl spalinowy a 2 elektryczny o zblizonych osiagach.

Spodobaly mi sie modele firmy HSP linki:

1. http://s.aliexpress.com/umaQnUNn
(from AliExpress Android)
2. http://s.aliexpress.com/NzaaqUJV
(from AliExpress Android)

Chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej o serwisowaniu o firmie hsp i rozeznac temat bardziej przed zakupem za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i przepraszam za bledy, pisze z telefonu.

Jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o tematyke rccar wiec od razu pojawia sie u mnie pytanie jaka zywotnosc ma taki maly spalinowy silniczek ile pali i czy po okresie docierania z nitro mozna samemu mieszac paliwo i olej bez nitro zeby nie meczyc silniczka?

Pozdrawiam Adam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 29, 2017 7:35 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Poczytaj troche forum, zobacz kilka filmikow z spalinami nitro na YT
Bo nie namieszasz paliwa... silnik markowy zyje ok 25L paliwa, taki chinczyk po taniosci moze i docierania nie wytrzymac.
No i zobacz jak z czesciami bo inaczej bedziesz zawsze czekal na nie 3 tygodnie ???

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 29, 2017 8:12 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
Czyli moge liczyc ze silniczek 25l paliwa posmiga a ile to wychodzi mniej wiecej motogodzin bo nie mam bladego pojecia ile tak mala poj. Moze palic. Filmikow naogladalem sie az za duzo dlatego tak sie podjaralem. Jezeli chodzi o czesci to jest kazda nawet najmniejsza dla tych 2 blizniaczych modeli nie wiem czy sa dostepne w polsce i nie interesuje mnie to godze sie z 3tyg. Okresem oczekiwania za nizsza cene o jakies 5 razy. To jest moja propozycja prosze przedstawic swoja jestem otwarty na zmiany jak mowilem nie jestem w temacie wiec sie nie znam jednak moj budzet to 1400 zl za 2 modele spalinowy i eletryczny o podobnych parametrach. To jest pierwsze podejscie wiec nie chce od razu wydawac 5k na cos czego nie jestem do konca pewien (polecam paste o latarce bawi i uczy :) )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 29, 2017 3:59 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Ja doradzę na początek TYLKO model elektryczny.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 29, 2017 7:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Nie mam wielkiego doświadczenia jeżeli chodzi o ujeżdżanie modeli RC, jedyne co przerobiłem to chińskiego szczotkowego buggy 1/16 oraz w aktualnym posiadaniu monstertruck na bezszczotce (Himoto).

Himoto, HSP i tym podobne, to wszystko klony o identycznej wytrzymałości i wadach.

Ogarniesz jedno, zaskakuje drugim :D Wytrzymałość to temat rzeka, bo jednym razem jeździsz bez problemu, innym razem... lekko stukniesz i masz mały remont.

Oczekiwanie na części 3-4 tygodnie to udręka, uwierz mi :D Zwłaszcza jak poczujesz frajdę jaką daje nawet głupie jeżdżenie "w tę i we w tę" po kostce bez większego celu :D
Jeżeli fascynowało Cię samo oglądanie modeli w akcji, ich użytkowanie sprawi dużo więcej frajdy, nawet jeżeli nie będzie równie ekstremalne.


Oglądałem tego szczotkowego buggy i już widzę, że jest to to samo co mam ja w MT EMXT-1, różni się jedynie wahaczami i długością amortyzatorów, no i kołami. Z grubsza reszta to to samo, w końcu na tej samej płycie podłogowej.

Co mogę powiedzieć?
Ja osobiście koniecznie muszę wymienić olej w amortyzatorach - dobija podwozie jak puści się model z 50-75 cm. A wyobraź sobie, tutaj są 4 amortyzatory na oś a i tak to za mało, tyle że długie.
Mechanizmy skrętu wymagały regulacji, bo na pełnym skręcie w pewnych okolicznościach dochodziło do krzywienia wahacza i generowaniu naprężeń na elemencie rozdzielającym skrętna oba koła, bo drążek kierowniczy opierał się na podwoziu - musiałem ją ściąć w kilku punktach.
Skręt się poprawił, ale zaczęły wypadać półosie z jednej strony.

Koła w buggy są dość niskiego profilu, a co za tym idzie, mocniejsze uderzenie przenosi bardzo dużo energii od razu przez felgę prosto na elementy plastikowe - warto to mieć na uwadze.

Zastosowany plastik jest fajny, elastyczny, ale kruchy - zwłaszcza przy piastach i zwrotnicach. Dasz je w aluminium? Wytrzymają, ale może puścić co innego np. i rozwalić serwo skrętu, albo servosaver.
Mnie wyrwało kielich mocowanie drążka kierowniczego z servosavera i teraz czekam 3 tyg na przesyłkę... boli bardzo, bo człowiek chciałby pojeździć a nie może :D

Dasz alu? śrubki zaczynają się same rozkręcać, ale i bez tego rozkręcają się nawet nakrętki samokontrujące :lol: Konieczne jest stosowanie kleju do gwintów i to w zasadzie wszędzie gdzie tylko da radę, warto kapnąć.
Wkręty w plastik wchodzą na ciasno i częściowo ściągają lekko sprężynując, ale ich wytrzymałość jest niższa.

Ale zaraz czego my się spodziewamy, prowadząc modele osiągające nawet 50 km/h? Przecież one ważą po 3 kg i to są jedne z najlżejszych.


Przy elektryku dolicz do niego ładowarkę, choćby najprostszą z funkcją balansera 150-200 złotych, + pakiet. A o dorobieniu do niej zasilacza pamiętasz?
Sam ogarnąłem zasilacz komputerowy, bo mając ładowarkę 6A gdzie dołączono do niej zasilacz 1A... niestety nie pozwolisz jej rozwinąć skrzydeł i ładowanie będzie trwało wieki, bo nie przeskoczymy mocy wyjściowej z zasilacza.

A dolutowanie odpowiedniego wtyku i dobranie odpowiedniej grubości przewodów do zasilacza to sprawa banalna.


Co chcę przez ten mój cały wywód przekazać?

Nie warto kupować nowych chińskich modeli.

Na spokojnie kupiłbym używkę, bo może w zestawie wytargasz jakieś części zamienne?
A nowy będzie po wyjeżdżonych kilku pakietach taki sam jak używany, za pół ceny?
Za zaoszczędzoną kasę zamówisz sobie komplet części zamiennych i nic Cię nie zaskoczy :)

Jam chinola kupionego za grosze, wsadziłem w niego zestaw bezszczotkowy, wymieniłem kilka ***** na aluminiowe i w sumie nie żałuję.
Jednakże jakbym go kupił po cenie sklepowej, czułbym się źle, chyba jak oszukany i chyba nigdy bym się nie przyznał ile za niego dałem :D

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
Bardzo nie lubie kupowac elektroniki uzywanej. Pracuje w branzy zwiazanej mocno z tym tematem i wiem jak sprawa wyglada. Ludzie ktorzy sprzedaja cos czesto gesto lubia sobie jeszcze zarobic na tym a historii nigdy nie poznam.

Uzywane odpadaja jezeli chodzi o elektryka to bralbym bezszczotkowy oczywiscie.

Generalnie mam juz jakies doswiadczenia z modelarstwem. Kiedys z ojcem jeszcze kupilismy samolot sterowany drogi i markowy. To byl blad pomimo ze w zestawie byl na plytce program szkoleniowy. Spadl tylko raz lot trwal moze minute.

Kilka lat pozniej bedac na tzw swoim zapragnolem znowu latania ale nauczony doswiadczeniem kupilem drona jako ze 4 stabilne smigla wydaly mi sie na poczatek bardzo latwe do nauki. Niestety zycie okazalo sie znowu okrutne i dron spadl i to w taki sposob ze myslalem ze to juz koniec... Ale jak sie pewnie domyslacie dronikowi kompletnie nic sie nie stalo od tamtego czasu wylatalem nim okolo 10-20h? Mam juz pakiet baterii na zwyklej chinskiej ladowarce laduje sie ich 6 na raz. Dron spadl mi tak niebotyczna ilosc razy ze sam sie dziwie iz jest w calosci i dziala. Strzelalem do niego z pistoketu na kolki o duzej mocy do tego stopnia ze smigla sie wyginaly ktore potem prostowalem. Wlatywalem nim kiedys po pijaku w siatke(ogrodzenie) ku uciesze tlumu bo fajnie sie zaczepial i to zeby raz! Powiem tak traktowalem go i nadal to robie bardzo i to bardzo niedbale moge wkleic zdjecie dla niedowiarkow jaki jest pokiereszowany a on dalej lata. Dron jest chinskiej firmy syma nie jest to absolutnie reklama tylko takie wytlumaczenie skad moja zajawka na tego typu sprzecik wlasnie z chin.

@up
Dzieki za swietny komentarz na prawde wiele mi dal. Utwierdzilem sie w zakupie elektrycznego buggy bezszczotkowego albo monstera z wiekszym przeswitem i podwojnymi amortyzatorami.

Tak jak pisales tego sie nie oszuka te modele wystawione sa na ogromne predkosci a elementy sa malutkie to sie musi psuc czy bedzie drogie czy ekonomiczne ja jednak wole na poczatek nie przecholowac z kasa zeby nie bylo zawodu i czesci tak jak pisalem wytrzymam bo kupowalbym 2 modele z tej samej firmy

Rozumiem tez ze skoro nikt nie podal modeli to nie da sie nic innego kupic w tej cenie?

Co do soalinowca poczekam moze ktos jeszcze napisze cos ciekawego. Traktuje to bardziej nie jako pomoc w zakupie tylko czy ktos z szanownych panow bedzie w stanie argumentami mnie odwiesc od zakupu i komentarze typu (chinskie nie wytrzyma nawet dotarcia automatycznie dla mnie kosz). Wlasne uprzedzenia bez faktycznego doswiadczenia schowajmy prosze do kieszeni bo to nie pomaga mi wcale :)

Dziekuje za opinie czekam nadal moze ktos jeszcze cos doda od siebie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 12:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Adamrcc napisał(a):
komentarze typu (chinskie nie wytrzyma nawet dotarcia automatycznie dla mnie kosz). Wlasne uprzedzenia bez faktycznego doswiadczenia schowajmy prosze do kieszeni bo to nie pomaga mi wcale
uwierzysz czy nie ale tak właśnie jest, wystarczy popatrzeć ile kosztują SAME markowe silniki a Ty chcesz do tego jeszcze 2 podwozia nowe. To nie ma prawa się udać i nie zniechęcamy Ciebie tylko doradzamy żebyś wydał "niemałe" pieniądze i się cieszył a nie co każdy wyjazd denerwował się i czekał na części które w ostatecznym rozrachunku wyjdą tyle co markowe. To jest moje zdanie i tyczy się każdego aspektu życia.
Twoje pieniądze, twoja decyzja.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 1:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
Czym oryginalny silnik rozni sie od tego? Jest wykonany z adamantu? Moze maszyny ktore go wycianaja sa za slabej jakosci nie wiem na prawde sie nie znam nie chce popelnic bledu zeby nie zabic sobie frajdy ale wybraz sobie sytuacje ze kupie 3x drozszego i sie zatrze przy docieraniu a producent powie "zle uzytkowany" i wtedy jak mi sie frajda szybko skonczy a bol utraty dla mnie 2k jest odczuwalny. Niestac mnie na taki wydatek a chcialbym tego sprobowac wiec jakie rady panowie? Uzywany spalinowy to mi smierdzi sado maso ale moge sie mylic.

Po za tym na stronie ktora podalem sa komentarze i nie ma ani 1 negatywa a nie sadze ze ludzie wystawiali od razu po wplaceniu kaski sam czekam conajmniej 2tyg jak kupuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 3:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 9:41 am
Posty: 82
Zacznij kolego od elektryka , chcesz kupić model spalinowy i będzie to twój pierwszy i sam go chcesz docierać ?
Stanowczo odradzam pomimo oglądnięciu i przeczytaniu na temat tego wszystkiego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 4:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
Crazy383 napisał(a):
Zacznij kolego od elektryka , chcesz kupić model spalinowy i będzie to twój pierwszy i sam go chcesz docierać ?
Stanowczo odradzam pomimo oglądnięciu i przeczytaniu na temat tego wszystkiego.


Takie komentarze dzialaja na mnie jak plachta na byka :D kto nie ryzykuje ten nie pije szampana czy szanowni panowie chcieliby przebieg relacji z uzytkowania tych ze modeli bo czasem sie zdaza ze nawet taki chinczyk potrafi zdziwic i to wlqsnie ja moge byc pionierem i przetrzec szlaki dla wszystkich nowych i amatorow tego pieknego sportu, albo trafic do kategorii serwis i naprawy haha wiec szukujcie manuale wielki maly swiecie hobbystow rc nadchodze :D

Aha ale nadal watek prosze uwazac za otwarty najwczesniej kupie po wakacjach nie moge ryzykowqc ze paczka mi wroci do chin :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 30, 2017 9:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Adamrcc napisał(a):
kto nie ryzykuje ten nie pije szampana

Już niejeden próbował, o wynikach można przeczytać w starszych postach.
O ile jeszcze niektóre modele trzymają się to można znaleźć takie co chyba specjalnie zostały zaprojektowane żeby się tylko psuły.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2017 8:27 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Spalina jest super, ale wymaga sporo pracy zazwyczaj dwa razy wiecej niz elektryk. No i czasem potrafi mocno zdenerwowac jak ty sie naszykowales na jazdy a tu cos sie psuje i kicha.
Oczekiwanie 3 tygodnie na czesci to jak dla mnie dramat... ale jak bedziesz mial dwa modele takie same to bedziesz mogl "pozyczac" czesci wiec nie jest zle.
Napewno te modele jakosciowo beda gorsze, ale na poczatek wystarcza.
Silnik "nitro" 3,5cm3 pali przy ostrej jezdzie ok 1L paliwa na godzine.

Jak bedziesz mial jakies jeszcze pytania to smialo.
Przejezdzilem z 10 silnikow i z 5 spalin :-)

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2017 5:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 11:18 am
Posty: 6
To moze od razu co najczesciej wymieniasz w swoim modelu? Kupie sobie od razu moze zestaw amortyzatorow 4 ale co jeszcze najcxesciej wymaga uwagi? Jakie paliwo na poczatek w sensie na okres docierania i potem po okresie tzw. Przygotowania? Jaki olej do filtra kupic? Jak czesto go wymieniac (wkladki do filtra). Jak jezdzisz robisz przerwy? Do jakich temp. Moze dojsc i jakiego termometru uzywasz polecisz cos? Dzieki za odpowiedz :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 01, 2017 8:40 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
To sie tak nie da, zawsze jest tak ze jak cos kupisz na zapas to popsuje sie cos innego.
Do jednego z modeli co posiadam kupilem na zapas wahacze, no i leza juz rok... za to pekl mi metalowy pin...

W spalinie to czesto pada szarpanka albo lozysko jedno kierunkowe, potem pojawiaja sie przedmuchy itp.
A to uszczelka wydechu, a to lozysko sprzegla, a dobre kosztuja po 10zl i sa dwa... nighy nie wiadomo co bedzie.
Ja z jednym drogim silnikiem walczylem z tydzien chyba, az sie okazalo ze nowy gaznik uszkodzony i znow kombinacja.
Dobry gaznik to podstawa spaliny, a taki moze kosztowac i 100zl wiec nie dziw sie ze Ci odradzaja model za 700...
Spalina bedzie drozsza w obsludze i czasochlonna.
Paliwo w PL to najlepiej Rapicon 16% i na docieranie i na jazdy. Jak chcesz poczuc moc to mozna 25% ale wtedy silnik bardziej dostaje po d...
Olej do filtra jakikolwiek, przy takim uzytkowaniu nie ma to znaczenia, byle dedykowany, ale uzywaja i rycynowego i tez dziala :)
Wkladki do filtra zmieniasz jak brudne, ja piore i uzywam ponownie, ale sa tacy co wywalaja ;)
Ja jezdze po dobrym dotarciu i godzine, chyba ze ostre upaly to czasem przerwa.
Temp nie przekraczaj lepiej 135stopni, termometr mam najtanszy za chyba 80zl dziala z dokladnoscia do 2-3 stopni, to nie ma znaczenia.
Zmiana pogody o 5 stopni zazwyczaj wymaga regulacji gaznika, ogolnie dobrze miec elektryka, jak spalina nie zadziala to wkladasz baterie i jazda :)

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:23 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL