Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32 pm

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 9:50 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 7:01 pm
Posty: 3
Witam wszystkich :D
Planuję rozpocząć moją przygodę z samochodami rc. Najbardziej interesują mnie modele spalinowe nitro typu buggy. Na razie nie jeździłem żadnym modelem oprócz samochodów zabawek. Mam już dużą wiedzę teoretyczną na temat modeli rc samochodów, która nabyłem
głównie z tego forum. Ale jako początkujący proszę o pomoc i porady doświadczonych modelarzy.
Chciałbym kupić model nitro buggy w skali 1/8 od razu dobry model zawodniczy tak by nie musieć wymieniać w nim co chwilę wszystkich części na lepsze.
Moje pytanie brzmi: jaki model będzie najlepszym wyborem ? Dodam też że może on być w wersji kit lub używany tylko w dobrym stanie. Ile na dzień dzisiejszy kosztują takie modele?
Proszę Was o odpowiedź i poradę.

Pozdrawiam serdecznie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 5:23 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Osobiście konkretnego modelu nitro 1:8 nie doradzę ale mogę bardziej doradzić na początek modele bezszczotkowe 1:8 ponieważ są cichsze (dla jednych ogromny plus), bardziej trwałe (silnik, elektronika), tańsza eksploatacja, brak potrzeby regulacji (gaźnika itp) i mniej się brudzą (brak paliwa nitro). Jak opanujesz bezszczotki zdecydujesz czy będziesz chciał sprzedać czy ewentualnie mieć 2 modele (bl i nitro). Jeśli nie zgadzasz się z moją opinią niech to będzie dla innych zainteresowanych modelami rc.
Jaki posiadasz budżet bo słowo "zawodnicze" to już co najmniej wysoka półka cenowa.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 8:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 7:01 pm
Posty: 3
Dziękuję za poradę :D
Zgadzam się z tym że modele elektryczne są tańsze w eksploatacji i mają inne swoje zalety, jednak mnie bardziej kręcą modele spalinowe. Ich głośny dźwięk mi wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie :D
Wiem też że modele spalinowe wymagają poświęcenia wiele czasu na docieranie silnika, konserwację itd. ale dla mnie nie będzie to problem gdyż lubię robić tego typu rzeczy.
Tak więc raczej wolałbym kupić od razu model nitro.
Co do budżetu to na razie nie mam ustalonego, pierwsze chcę wybrać konkretny, odpowiedni model a potem na niego zbierać pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 17, 2017 9:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 07, 2009 7:43 pm
Posty: 68
Siema ja moge polecic
KYOSHO MP9 TKI4
HOT-BODIES HB D817
jak dla mnie top :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I masz racjie jesli juz cos kupowac i sa na to srodki to raz a dobrze :D wiem z wlasnego doswiadczenia jak kupilem pierwszy model i polecialem na tor to pierwszego dnia byly awarie :lol: :lol: :lol: i nici z jazdy :?
kwestia tylko dostepnosci czesci do tych modeli w PL

_________________
ISHIMA M1.OS
CASTER FUSION EX-1
HPI VORZA FLUXHP

2017
KYOSHO MP9 TKI4 KIT



STOCKHOLM RC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 22, 2017 10:04 am 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 22, 2017 7:01 pm
Posty: 3
Tak nie chcę popełnić tego błędu co niektórzy początkujący kupując tani model RTR, żeby mieć z nim potem od początku same problemy i dokładać do niego dużo kasy na wymiany części i naprawy.
Co do modelu KYOSHO MP9 TKI4 który polecasz jest to model z najwyższej półki i chyba jeden z najlepszych w tej kategorii niestety jego cena też jest bardzo wysoka i długo bym musiał na niego oszczędzać.
Chciałbym kupić model zawodniczy ale trochę tańszy za powiedzmy ok. 2000 zł. Może wybrać jakiś model od marki Losi, Ofna czy LPR?
Zależy mi na tym żeby samochód był mało awaryjny, szybki i dobrej jakości. Co sądzicie o wymienionych firmach, czy produkują dobre modele, czy może są inne lepsze? Który model moglibyście mi polecić?
Dziękuję za porady.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 26, 2017 4:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 9:41 am
Posty: 82
Mugen kolego myślę byłby odpowiedni, tutaj masz model od jednego zawodnika:
https://www.olx.pl/oferta/mugen-mbx7-ni ... mIqA4.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:32 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL