Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:31 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:31 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
PostNapisane: So cze 03, 2017 3:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Witam. Jakieś 7-8 lat temu miałem model 1:10 do driftu i obecnie chciał bym spróbować znowu.

W ręce poniekąd wpadło mi podwozie Reely RD-01 kompletne z napędem na pasku.
Do kompletu potrzeba serwa, regulatora z silnikiem, oraz odbiornika z nadajnikiem.
Mam mało czasu na posiedzenie przy PC i zagłębienie się w temacie, bo praca albo do wieczora, albo trzeba poświęcić czas małemu dziecku, a posiedzieć przy kompie mogę z doskoku.

Całość chcę dokończyć powiedzmy możliwie jak najmniejszym kosztem i nie mam nic przeciwko używanym częścią. Chodzi o to, czy się wciągnę, czy może cała moja "euforia" polega na kompletowaniu modelu, a nie na zabawie nim i po uruchomieniu całości mi się odechce.
Jak mnie to nie wciągnie, to całość sprzedam i tyle, tak więc nie chciał bym utopić w tym za dużo na początek. Jak się wciągnę, to powymienia się to i owo na lepsze po kolei.
Całość ( np. bez karoserii ) chciał bym złożyć przed końcem wakacji, a rodzinka na utrzymaniu, same wakacje, auto do mechanika trzeba wstawić będzie w tym miesiącu ( trochę na to pójdzie ), ubezpieczenie i ogólnie życie. Dla tego liczą się koszta obecnie.

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego razu. Trochę pozmieniało się też na rynku ( chociażby od groma dronów itp. ) i też nie pamiętam co z czym się "je".
Teraz do rzeczy:

Serwo - analogowe i cyfrowe - czy takie, czy takie i czy można stosować je zamiennie, czy może ich rodzaj podyktowany jest rodzajem pozostałej elektroniki ?
Aparatura - tu przede wszystkim skłaniał bym się ku używanej. Kwestia ilości kanałów. Potrzeba 2Ch, ale czy 3Ch też może być, bo takie też widziałem z drugiej ręki i wykorzystuję tylko 2Ch x tych 3, czy może taka aparatura nie pasuje do elektroniki w takim modelu.
Silnik i regulator - tutaj chciał bym wydać max 300zł i na co zwracać uwagę ? Zastanawiałem się nad bezszczotką Leopard 60A, ale nie musi być to bezszczotka.
Regulator ilu amperowy, do szczotkowca, a jak to wygląda przy bezszczotce. Jeżeli chodzi o silniczek, to czy każdy podejdzie, czy jakieś konkretne modele i jak dobierać wersję 10T,15T itp. do regulatora ( jak ugryźć ten temat ).
Ładowarkę i pakiet zostawiam raczej na koniec.

Pewnie coś jeszcze bym wyskrobał i jakieś pytania miał, ale trzeba żonę z dzieckiem na spacer itd. zabrać.


Z góry dziękuję za zainteresowanie moim tematem i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 04, 2017 12:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Obecnie przeglądam głównie zestawy regulator + silnik na aliexpress i zastanawiam się nad bezszczotką i szczotkowcem ( kwestia ceny ).
Jeżeli chodzi o silnik, to do driftu czym się kierować przy wyborze silnika. Czy 10T, czy 13T, 15T, 17T, czy może jeszcze coś innego.

Zastanawiam się nad zestawem Leopard V2, którego można kupić za około 200zł u chinoli. Tak samo aparatura u nich jest nie droga.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 7:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Serwo już mam. Za parę groszy kupiłem TowerPro na mosiężnych zębatkach. Du...y nie urywa, ale na początek myślę, że starczy. Jak nie, to jest to jedna z nie najdroższych rzeczy w modelu i się wymieni na coś lepszego, a to co jest wykorzystam tak czy owak przy jakimś projekcie elektronicznym ( na co też mam coraz mniej czasu ), oraz małego "pomocnika", co też nie ułatwia pracy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2017 10:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
No to serwo to slabe... znaczy dziala super ale szybko sie pala..

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 07, 2017 8:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
W koncu jakas jedna duszyczka odpisala. Dzieki za zainteresowanie.

Serwo kupilem nowe w cenie dwóch paczek fajek, wiec nie bedzie szkoda. Jak wytrzyma miesiac, półtora to ok.
Po rozmowach w sklepie RC zdecydowałem się na zakupy u chińczykow.
Obecnie kompletuje zamowienie: silnik+regulator, radio. Jeszcze ladowarka bez zasilania, bo zasilanie 12V mam do wyboru do kolou w przekroju od 1A nawet do 106A. Pakiet/pakiety kupie na miejscu w sklepie. Do jazdy starczy i będzie można robić jakąś budę do tego.
Teraz idę świętować dzień 7 czerwca jak ktoś wie o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 10, 2017 1:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Zamówienie już poszło na silnik, regulator, 2 pakiety, ładowarka, oraz aparatura z odbiornikiem i teraz czekanie.
Jeszcze zostało zdecydować się na jakąś budę ( sporo tego co w sklepach internetowych, to "brak towaru" ) u ją wykończyć i poskładać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 16, 2017 6:39 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Przyszły kolejne zamówienia. Tym razem z krjoewego sklepu parę rzeczy:
Buda od HPI Toyota Supra - wcoraj lakierowana. Nieststy przednie śiatł muszą poczekać bo srbrna farba jąką kupilem RC CAR miala zamieniony kapsel i jest to inny kolor.
Parę żębatek do przeróbki CS-a od różnych modli ( kilka 13T, 15T, 16T, 22T ) co do parę różnych przełóżeń do wypróbowania wraz z oryginalnymi zębatkami.
Napinacz do paska itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 17, 2017 9:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Nie pomyślałem i okazuje się, że zamówione pakiety Li-Po z Chin płyną statkiem.
W sumie logiczne, bo niby towar ten nie jest za stabilny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 18, 2017 4:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 5:55 pm
Posty: 87
Jakie lipo kupiłeś? W Polsce też można całkiem tanio kupić :P

_________________
SC18 Asso CC sidewinder micro 5300kV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:31 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL