Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:29 am

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:29 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: Wt lut 28, 2017 5:47 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:13 pm
Posty: 53
https://www.youtube.com/watch?v=fa6CkBnHonI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 28, 2017 6:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
A może lepiej kupić dwa modele , jeden dla syna i dla siebie .
Mając dwa modele jest więcej zabawy .
Mam dwóch synów 5 i 9 lat obaj szybciej zaczęli jeździć modelami niż nauczyli się chodzić . Polecam naprawdę rozważyć zakup dwóch modeli .
Np. Slash 4x4 dla taty ( oczywiście jak portfel na to pozwala to i dla młodego taki sam model ) .
Stampede / Telluride 4X4 na szczotce ,dla syna , później jak syn Dorośnie do Bezszczotki to wystarczy zmienić kombo napędowe , a nastąpi to bardzo szybko :) .
Mój młodszy od zeszłego sezonu pomyka modelem wyposażonym z zestaw BL .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 28, 2017 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Uwagi z autopsji. Miałem 1 e-maxxa, 2 e-revo i przelotnie 7 summitów. Wszystkie są fajne, ale e-maxx ma kilka słabych punktów (z tyłu), e-revo nie ma takich błędów konstrukcyjnych i moim zdaniem jest ładniejszy. Summit to zupełnie inna bajka, podłoga od e-revo z nieznacznymi zmianami, ale możliwości tego modelu są bardzo duże. Jak masz ochotę to poczytaj moją relację z "ulepszeń" summita. Ten model nie ma praktycznie konkurencji. Oczywiście jak jest do wszystkiego to na pewno nie jest tak dobry jak typowy crawler i tak samo nie jest tak dobry jak truggy, ale radość z użytkowania można czerpać wiadrami ;)
Słuszną uwagą jest zakup dwóch modeli. Wiadomo, koszty wzrosną ale poziom zabawy również. Kwestia tylko jakie modele ? Czy dwa takie same ? Czy dwa różne ? Z drugiej strony używanego Summita w rozsądnym stanie można kupić za ok 1500-1800zł, więc można mieć dwa w cenie jednego nowego.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 28, 2017 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
He
czym dalej w las tym więcej drzew . Zamiast się rozjaśniać to coraz większy mętlik w głowie
@Ralf2107 widziałem Twoją modyfikację super, ale pewnie przewyższyła ona cenę nowego modelu :-) chociaż może oto w tym chodzi :-)

Odnośnie slashy bardzo fajnie wyglądają, a jak wygląda ich wytrzymałość, który jest bardziej wytrzymały 4x4 z TSM czy Ultimate z TSM?

Dwa modele, fajnie by było zobaczę jak już coś ustalę, jakiego/jakich szukam Wtedy usiądę z kalkulatorem i zacznę liczyć.

A co sądzicie o modelach HPI np savage ?? Czy są lepsze od Traxxasów ?? a może coś z innej marki?

A możecie podać jakie są dobre akumulatory (tzn firma)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 01, 2017 9:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Tunning jest wpisany w zabawę tymi markami :)
Oba slashe są tak samo wytrzymałe, ultimate ma kilka opcjonalnych elementów ale najbardziej istotnym są amorki big bore, bo standardowe lubią się giąć.
Musisz przemyśleć co chcesz od modelu, gdzie nim będziesz jeździł. Jeśli ma być dość szybki na piasek, trawę, asfalt to slash jest dobry. Jeśli na cięższy teren to e-revo, e-maxx czy np. HPI Savage Flux, a jeśli coś bardzo uniwersalnego o dużych gabarytach to tylko Summit :)

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 7:27 am 
Offline

Dołączył(a): N paź 19, 2008 8:21 pm
Posty: 217
Lokalizacja: Białystok
To i ja dodam kilka swoich spostrzeżeń.

Mój syn zaczynał przygodę z modelami rok temu mając 3,5 roku od Sava Fluxa Xs na 2s.Bardzo szybko ogarnął temat i przesiadł sie na E-revo na zasilaniu 4s. W tej chwili majac 4,5 roku nie chce nawet zbytnio patrzeć na Sava :wink: Savek czeka teraz na córke która majac niecałe 3 lata zaczyna sie juz interesować modelami.
Jeżeli chodzi o Erevo to uważam że to bardzo fajna opcja.Jest wytrzymały,ma fajnie regulowane zawieszenie,multum części w PL i na Mambie przy 4s robi naprawde fajna robote.Ceny nowych modeli w PL jakie są każdy widzi.Kupujac uzywke zawsze jest ryzyko wtopy.
Ze swojego doświadczenia powiem Ci że jeden model dla Ciebie i synka to głupi pomysł. Po prostu nigdy sie nie najeździsz :lol: My jadac pojeździc zabieramy ok 20 pakietów.Syn wyjeźdza swoje i cześć moich bo zawsze mówi "tato daj pojeździc swoim " :wink:

Co do Xmaxx,to fajna opcja ale w wersji 8S. :twisted:

_________________
Baja 5T, Baja 5B FLUX,X-MAXX 8S, E-REVO BL, Savage XS FLUX, Jammin X1CRT BL ,Lauterbacher SuperCross


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 9:10 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
Witam
Chyba powoli przekonuję się do Traxxasa E-revo
Ogólnie Traxxas jak bardzo popularny, z mnóstwem części dostępnych w Polsce (chociaż wiem że części do Arrmów w Polsce mają się wkrótce pojawić)

zacząłem zastanawiać się też nad kupnem używki, zaoszczędzone pieniądze mogę przeznaczyć
na np zakup dodatkowych akumulatorów, lub części, aby ulepszyć model,
Więc co sądzicie o następujących modelach:

https://www.olx.pl/oferta/traxxas-e-rev ... 5366c7ebc7
https://www.olx.pl/oferta/rc-traxxas-e- ... 7;promoted
https://www.olx.pl/oferta/traxxas-e-rev ... 5366c7ebc7
http://allegro.pl/traxxas-e-revo-brushl ... 18937.html
http://allegro.pl/traxxas-e-revo-mamba- ... 09680.html

czy któryś wydaje się godny kupna, albo jest jakiś faworyt z powyższych może znacie jakieś lepsze okazje??

Jeszcze raz spróbuję zapytać o akumulatory (jakoś nikt nie chce odpowiedzieć ) ale może tym razem bardziej konkretnie, co polecacie np do E-revo?
Jakiej firmy są najlepsze (lub które mają najlepszy stosunek jakość do ceny ? czy opłaca się kupować te o większej pojemności czy lepiej mieć więcej z mniejszą ?

Edit:
Mam jeszcze pytanie o jakim prądzie powinny być baterie do E-revo ? i jakie maksymalnie wchodzą (wymiar w mm lub pojemność)

Edit:
czy ładowarka o takich parametrach wystarczy ? chodzi mi też o przyszłość
Zasilanie: sieciowe: 100-240V, 11-18VDC;
Maksymalna moc ładowania: 100W;
Maksymalna moc rozładowania: 12W;
Maksymalna prąd ładowania: 0.1-10.0A !!!;
Maksymalny prąd rozładowania: 0.1-5.0A !!!;
Akumulatory LiPo/LiIo/LiFe: od 1-6 cel;
Akumulatory NiCd/NiMH Battery: od 1-15;
Akumulatory Pb napięcie: 2V-24V (1-12cel);
Prąd balansowania: 400mAh/cela na kanał
Tolerancja banalsowania: ±0,01V;
Wbudowany zasilacz laboratoryjny: Tak
Ilość niezależnych portów ładowania: 1

Czym kierować się przy wyborze ładowarki? Czytałem trochę w dziale o ładowarkach, ale posty z opisami są dosyć stare :-(

Pozdrawiam
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 6:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Moim zdaniem ten ostatni jest warty uwagi, wisi już chyba z rok ale zaczynał od 2400. Reszta wygląda na mocno dojechane.
Co do pakietów to proponuję kupić coś od 150A, a najlepiej 200A wzwyż ciągłego, ponieważ te parametry są bardzo zawyżane. Teoretycznie im większa pojemność tym lepiej, ale zdarzają się wadliwe serie. Poszukaj coś od Turnigy, Zippy, Tornado.
Ładowarka 100W jest już w stanie naładować pakiet 4s w godzinę, czyli to minimum jakie bym brał pod uwagę.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 03, 2017 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Ładowarki szukał bym uniwersalnej i dualnej. Tak zebys mogl ladowac dwie baterie na raz pradem 5A. Docelowo zeby przyjemnie pojezdzic potrzebujesz ze trzy komplety baterii a jak bedziesz to ladowac pojedyncza ladowarka to zejdzie ci z 6h...

Pakiety tornado sa dobre, do e-revo przydadza sie te o duzym pradzie wiec minimum to 25C a najlepiej cos powyzej 35C.

Akumulatory jesli kupujesz wiecej to oplaca sie z https://hobbyking.com/ tylko wybieraj magazyny EU.

Ja mam turnigy, zippy, yuki, tornado, a teraz kupilem gensy. Wszystkie spisuja sie w sumie niezle. Wymiary sobie sprawdz w instrukcji E-revo.

Z tych modeli co pokazales to chyba tez mi sie podoba najbardziej ten ostatni, tylko te kola mimo ze sa wysmienite to przy wiekszych predkosciach beda masakrycznie balonowac :) same te kola to koszt 400zl :)
Wiec odrazu dokupil bym sobie jakis komplet na asfalt, bo tych poprostu troche bedzie szkoda.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 04, 2017 10:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
Witam
Podpytam Was o pakiety do E-Revo jakie używacie?
Znalazłem na stronie Traxxasa że wymiar kieszeni to 156mm x 50mm x 29mm czy można ją jakoś powiększyć?
Jak wygląda jakość do ceny w poszczególnych marka? Dzisiaj naczytałem się trochę złych opinii na temat Tornado.
Co sądzicie o pakietach Dualsky?
Możecie podać jakie pakiety macie w E-Revo i ile na nich da się pojeździć? Wiem że to też w dużej mierze zależy od stylu jazdy.

Co sądzicie o bateriach LiFe wiem że wymagają ładowarek odsługujących ten typ baterii.
Jaki powinien być typ złącza Traxxas DENA-T czy tym się nie przejmować i po prostu dokupić przejściówkę.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 05, 2017 7:59 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 9:41 am
Posty: 82
Popatrz sobie za pakietami Gens Ace, ja właśnie je kupiłem gotowe z wtykami TRX ( Traxxas) nie Polecam zbytnio przejściowek w modelu, do ładowania tak ale w modelu różnie to bywa i łatwiej o rozpiecie pakietu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 05, 2017 7:39 pm 
Offline

Dołączył(a): So cze 25, 2016 3:13 pm
Posty: 53
Turnigu nano-tech sa niezle, zwlaszcza seria ultimate.

Wtyczki warto zmienic od razu, np na 4mm bullet gold


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 05, 2017 8:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
A co sądzicie o takich:
http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/A ... An&od=DESC
korzystał ktoś z nich?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 05, 2017 9:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Takie do E-Revo się nie nadają.
Kable wychodzą do góry, a tam nie ma miejsca na to.

Obrazek

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 24, 2017 8:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
Witam
Ponieważ jeszcze nie wybrałem modelu, ostatnio brak czasu, dzisaj usiadłęm do poszukiwań po długiej przerwie.
Chciałbym podpytać się o modele firmy Losi np
Losi LST XXL2-E 4WD Monster Truck 1:8 BL AVC Model RTR,
Losi TEN SCTE Troy Lee Designs 2 Model RTR AVC 1:10,
lub Losi 8ight-E Buggy 1:8 4WD AVC Model RTR.
Wiem że te trzy modele są zupełnie różne, ale chodzi mi głownie o jakość wykonania .
Jak przedstawia się ona na tle Traxxasów? Jaka jest dostępność części?
Znalazłem kilka sklepów z częściami do Losi, chociaż do ilość sklepów do Traxxasów nie ma co porównywać.

Ogólnie jak wygląda jakość poszczególnych firm względem siebie Traxxas, HPI, Arrma, Losi?

Pozdrawiam
Krzysiek


Ostatnio edytowano N mar 26, 2017 3:53 pm przez Krzysiek1979r, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:29 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL