Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:35 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:35 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
PostNapisane: N mar 26, 2017 8:34 am 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2016 7:50 pm
Posty: 41
Lokalizacja: SCZ
Traxxas i HPI to bardzo dobre modele w swoim przedziale cenowym, i dla świadomych ich wad i zalet, oraz przeznaczenia, użytkowników. Co jeszcze przemawia na ich korzyść - dostępnośc do części zamiennych
Arrma -bo chyba to miałeś na myśli - bo stosunkowo nowa firma, pełno ich na zagranicznych rynkach i tam tez niestety są częsci poki co. Jakościowo chcą koniecznie być wyżej niż dwie powyższe, ale róznie im to wychodzi - na początku mieli wtopę z reglami 6s, teraz ponoć jest lepiej..
Losi - no to juz wyzsza połka, jakościowo i wykonaniowo - jak Cię nie przeraża cena i mniejsza dostępność do częsci, to nie będziesz żałował :)

_________________
Buggy Flux
Apache C1
X-Maxx
Carbon MBM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 26, 2017 12:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Nie zgodzę się, że traxxas e-revo za 3,5 tyś zł jest dobry w tym przedziale cenowym... Za takie pieniądze można kupić coś markowego np. Losi.
Arrma ma dobre opinie na zagranicznych forach, a że regiel się palił na 6s... mnóstwo Mamb też spłonęło na takim zasilaniu.
Co do wymienionych to 8ight, Ten SCTE i XXL2 to zupełnie różne modele i jak już to celowałbym w XXL2.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 26, 2017 5:54 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
Witam
Oczywiście chodziło o Arrma.
Odnośnie naszych faworytów (młody też wybiera) wygląda to następująco (kolejność przypadkowa)

Traxxas E-Revo cena ok 3100 zł
Arrma Big Rock 6S BLX 4WD cena ok 3700 zł
Arrma Fazon 6S BLX EDC 4WD cena ok 3600 zł (Ten chyba prędzej niż Big Rock)
Losi LST XXL2-E 4WD Monster Truck 1:8 BL AVC cena ok 3200
HPI Racing SAVAGE FLUX HP GT2 2.4GHz cena ok 3100

Ceny przykładowe więc jak widać z wyjątkiem Arrma to ceny dosyć podobne.
Oczywiście do tego trzeba dokupić jeszcze pakiety i ładowarkę.
Dlatego zastanawiam się czy lepiej mieć dostęp do części w Traxxasie lub w HPI (jestem z okolić Łodzi a oni są z Konstantynowa)
czy wybrać lepszą jakość kosztem gorszej dostępności do części.

Plusem Traxxasa jest również możliwość założenia kagańca ( na prędkość i przyspieszenie dla młodego)
z tego co czytałem to w HPI też można przeprowadzać ustawienia poprzez HPI 100573 CASTLE LINK USB PROGRAMMING KIT
a i w Losi też można przeprowadzać jakieś ustawienia.

Tak jak w wczoraj i przedwczoraj, trochę czytam i oglądam w necie to coraz bardziej zaczynają mi się podobać auta typu buggy :-)
Chyba muszę w końcu coś kopić bo zaczynam mocno kombinować :-)

Pozdrawiam
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 26, 2017 9:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Z tych wymienionych to bym wybrał Losi, ponieważ będzie najlepszej jakości, a ceny podobne. W następnej kolejności bym patrzył na Arrma ale np. z za granicy, z niemiec tam powinny być tańsze. Można zrobić jedne większe zakupy np. komplet wahaczy i jakieś tam inne drobiazgi plastikowe i mieć spokój.
Co do buggy to osobiście bym odradził z jednego prostego względu - buggy jest stworzone do wyścigów na torze. Jest niskie i przez to słabo sobie radzi w trudniejszym terenie chociażby piasek na plaży czy żwirowni. Poza tym jest to bardzo mocna, zwarta konstrukcja ale tak jak pisałem stworzona do rywalizacji na torach a nie do zabawy.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 27, 2017 7:22 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
@Ralf2107 odnośnie buggy dobra uwaga. Dzięki :-)

Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu samochodów, a w zasadzie gwarancji.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystkie uszkodzenia mechaniczne nie wchodzą do gwarancji,
natomiast chodzi mi o elektronikę tzn. silniki, regulator, serwo, odbiornik, radio. Jak wygląda sprawa z tymi elementami.
Tak naprawdę to są one najdroższe i chciałbym wiedzieć czy można je reklamować (oczywiście jak nie są uszkodzone mechanicznie) ?
Jak jest żywotność np silnika (bezszczotkowego) serwa, regulatora. zakładając średnie katowanie modelu :-)

Co najczęściej z tych rzeczy się sypie? I jak często?

Edit:
Patrzyłem trochę na części do Losi i Arrmy czy możecie polecić jakieś sklepy z częściami do tych modeli? Najlepiej w Polsce lub EU.
Ja znalazłem takie Losi (http://www.scorpio-polska.pl, http://www.rcwroblik.pl http://germanrc.pl/) oczywiście podałem tylko te Polski
Arrma rcpro.pl rc-team.pteż tylko polskie

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie mocowanie kół ma Losi LST XXL2-E 4WD wyczytałem tyko że koła wielkości 4,1"
Do Arrma Fazona znalazłęm że są to hex17 3,8" więc wszystkie np proline powinny pasować.

Jakie firmy robią części to Losi lub Arrma ? Chodzi mi oczywiście o zamienniki pokroju RPMa czy innych firm trzecich do Traxxasów

Edit2.
Znalazłem Losi w cenie 2690 zł co o tym sądzicie? ktoś podpowie co ztymi kołami do Losi?
http://www.scorpio-polska.pl/katalog/lo ... 39360.html

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 27, 2017 9:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Raczej będą również na hex 17mm.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 4:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Ralf2107 napisał(a):
Raczej będą również na hex 17mm.




Mi wygląda to na 20mm


http://www.scorpio-polska.pl/katalog/lo ... 34249.html

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 9:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Tak jak Rafał się domyśla Losi XXL2-E ma mocowanie koła na hexy 20mm ale ośkę ma 8mm więc nie ma problemu z założeniem hexów 17mm i stosowania najbardziej popularnych felg do tej kobyłki :)

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 10:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 3:52 pm
Posty: 13
Witam
Też mi się wydawało że to 20, ale jak można zmienić na 17 to gajnie chociaż wtedy chba koła trochę mniejsze 3.8" vs 4.1"

A jak wygląda sprawa wałów, zwrotnic, półosi, zębatek czy są metalowe czy plastikow?

Pozd
Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 28, 2017 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Sciagnij instrukcje i poczytaj. Ja zawsze tak robie jak zastanawiam sie nad nowym modelem.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So kwi 15, 2017 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): N sie 24, 2014 9:50 pm
Posty: 1
Witam

Ja kupiłem dla siebie i syna savage xs dwie sztuki + castlelink, aku 6Ah wystarcza na godzinkę zabawy. Na początku ograniczyłem młodemu na 60% i nie było większych problemów. Na gwarancji wymieniono aparaturę, pomimo tego że młody się z nią przewrócił i zaczęła fiksować. W jednym z silników FLUX rozpadło się łożysko, części do silnika nie są dostępne, ale w hurtowni zamówili i silnik dalej śmiga.

Z części które wymieniliśmy to kilka wachaczy, piny je trzymające i trzecia już obudowa. Jeździmy w błocie, głębokich kałużach i śniegu. Naprawdę nie mają lekko. Kąpiel w wiaderku z wodą, konserwacja i kolejna jazda.


Jeżeli miałbym wybierać jeszcze raz to w gre wchodziłby jeszcze duży savage lub e-revo.

Osobiście uważam że do małego savka pakiet 2S wystarcza na w zupełności, na 3S ciężko to opanować.


Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:35 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL