Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 5:18 am

Teraz jest N cze 28, 2026 5:18 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 1:42 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 25, 2007 4:06 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Kalisz Auto Tamiya TNX 5.2R
hello ;]
mam dylemat gdzie kupic model Tamiya TNX 5.2R, czy zakupic go w polsce drozej, czy w USA lub UK, tylko nei wiem jak jest teraz ze cłem? w UE jak jest z cłem? ktos wie? lub sie orientuje?
jak kupic za granica to przez paypal? np. na ebay'u?

pozdrawiam K!oB

_________________
gg 6362681
Counter-Strike 1.6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 2:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
W UK sie nie opłaca;) Najlepiej w USA. Tylko źle, że nie ma gwarancji(ostatnio koledze padł silnik w kyosho - nawet do nie dotarł dobrze. Gwarancja by sie przydała a on kupil w USA albo HK).




Pozdrawiam

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 17, 2006 2:07 pm
Posty: 1125
Lokalizacja: Gabryelin
Spróbuj kupić z amainhobbies.Ja do nich napisałem czy wyślą mi paczkę bez faktury.No zobaczymy,jeśli się zgodzą nie będzie vatu.Ty też możesz spróbować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:15 pm 
Offline

Dołączył(a): N gru 12, 2004 10:40 pm
Posty: 532
Lokalizacja: Ostrołęka
Amain nie wysyla bez faktur i nie zaniza cen.

_________________
KYOSHO TEAM ORION


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2006 9:34 pm
Posty: 1322
Lokalizacja: Ze świata czterech stron
Zawsze można przecież wysłać do rodzinki w USA a ona wyjmie faktury i wyśle do ciebie do PL Jest jedna wada trzeba mieć tam rodzinę albo znajomego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
albo z ebay, tam łatwo dogadać się ze sprzedającymi, po za tym to serwis aukcyjny wiec każda cena/wartość jest prawdopodobna (jakby pytali w UC) , No i płatność za pomocą paypal, nic to nie kosztuje, a w razie problemów mamy pełna pomoc ze strony paypal'a

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:42 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Z zagranicy sie opłaca jak nie musisz placić Vatu ;) Ja wole kupić w PL 200zł drożej i mieć z głowy te cale nerwy i trzykrotne jeżdżenie na pocztę celną itp.


PS:
Czy robiąc tak, że kupując np na TH i wysyłając do znajomego w USA prosząc go żeby wywalił fakturę, (czyli wsłał jako przesyłkę zwykłą (np. jak paczkę ze słodyczami :P) ) Da się ominąć płacenie VATU?

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 25, 2007 4:06 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Kalisz Auto Tamiya TNX 5.2R
po pierwsze trzeba miec rodzne/znajomych w USA :D :P

a jak chodzi o pl to ten model chodzi w granicach 2300zl a np. w usa ok.1250zl albo Uk 1500zl i do tych cen offcours przesyłke trzeba dodac
wiec sie zastanawiam gdzie kupic

_________________
gg 6362681
Counter-Strike 1.6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
A, no skoro taka róznica to bierz z USA nawet jak zapłacisz te cła i vaty to wyjdzie dużo taniej :P

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 4:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 12:13 pm
Posty: 937
Lokalizacja: Szczecin
Wiktor, gdzie ty mieszkasz ? W Rosji czy Polsce ?

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
W Rosji jeszcze 3 lata ale wszystko zamawiam do Polski i jak ktoś jedzie to mi przywozi ;)

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 5:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Wiktor Sułek napisał(a):
Z zagranicy sie opłaca jak nie musisz płacić Vatu ;) Ja wole kupić w PL 200zł drożej i mieć z głowy te cale nerwy i trzykrotne jeżdżenie na pocztę celną itp.


Chyba ta nieznajomość odstrasza ludzi przed kupowaniem za granicą. Nie jeździ się do żadnego urzędu celnego (poczty ?) Jeśli urząd ocli nam towar, odeślę go nam pocztą wraz z nakazem zapłaty, czyli odbierając paczkę u listonosza bądź na poczcie płacimy tak jak za paczkę za pobraniem, czasem jednak się zdarza że urząd celny podsyła nam dokumenty celne do tłumaczenia, wtedy tłumaczymy i odsyłamy do urzędu celnego i czekamy na paczkę. Są to jedyne formalności, nie musimy stawiać się w urzędzie celnym itp. Dlatego bez nerwów, nie jest to ani trochę trudne.

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 5:09 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 25, 2007 4:06 pm
Posty: 92
Lokalizacja: Kalisz Auto Tamiya TNX 5.2R
Marek Byrczak napisał(a):
Wiktor, gdzie ty w końcu mieszkasz ? W Rosji czy Polsce ?


moze u roskich moze u nas :P co to za roznica?

ale jeszcze trzeba sie dogadac z kolemsiem co prawda ... ale ja nie znam perfekto angielskiego ;]

np to jest z UK
http://cgi.ebay.ie/New-Tamiya-TNX-5-2R- ... dZViewItem

a z USA'a
http://cgi.ebay.com/Tamiya-TNX-5-2R-1-8 ... p1638.m118

usa. na dzisiejszy kurs dolca 1220 zl sam model, a w UK 1470 to jest koszt samego auta bez przsylki

_________________
gg 6362681
Counter-Strike 1.6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 5:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 09, 2007 7:18 pm
Posty: 311
Lokalizacja: Olsztyn
Gieroll napisał(a):
albo z ebay, tam łatwo dogadać się ze sprzedającymi, po za tym to serwis aukcyjny wiec każda cena/wartość jest prawdopodobna (jakby pytali w UC) , No i płatność za pomocą paypal, nic to nie kosztuje, a w razie problemów mamy pełna pomoc ze strony paypal'a


Jeśli zakwestionują wartość przesyłki w Urzędzie Celnym to poproszą Cię o przedstawienie w postaci dokumentu zakupu i jeśli był to ebay+paypal zażądają dokument stwierdzający wartość przedmiotu czyli wydruk płatności z konta paypal. Przerabiałem to już wiele kupując sprzęt na ebayu.
Nie ma tak słodko. Istnieje szansa że paczka się prześliźnie przez cło, ale jeśli nówka to na bank czepną się. Można próbować zakupów przez firmę Polamer ale trzeba im płacić prowizję. W ten sposób jest duża szansa że się prześliźnie ale co z tego jak trzeba zapłacić za pośrednika i model minimalnie taniej wyjdzie.

Według mnie dla świętego spokoju lepiej kupić model w Polsce bo masz gwarancję, znam 2 przypadki kiedy silnik padł w nowym modelu podczas docierania albo krótko po dotarciu i nie u początkującego.

_________________
Team RcWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 13, 2007 5:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Gieroll napisał(a):
Wiktor Sułek napisał(a):
Z zagranicy sie opłaca jak nie musisz płacić Vatu ;) Ja wole kupić w PL 200zł drożej i mieć z głowy te cale nerwy i trzykrotne jeżdżenie na pocztę celną itp.


Chyba ta nieznajomość odstrasza ludzi przed kupowaniem za granicą. Nie jeździ się do żadnego urzędu celnego (poczty ?) Jeśli urząd ocli nam towar, odeślę go nam pocztą wraz z nakazem zapłaty, czyli odbierając paczkę u listonosza bądź na poczcie płacimy tak jak za paczkę za pobraniem, czasem jednak się zdarza że urząd celny podsyła nam dokumenty celne do tłumaczenia, wtedy tłumaczymy i odsyłamy do urzędu celnego i czekamy na paczkę. Są to jedyne formalności, nie musimy stawiać się w urzędzie celnym itp. Dlatego bez nerwów, nie jest to ani trochę trudne.


Pewnie masz rację, ale raz kupowałem coś na ebay i na Urząd Celny tata musiał jeździć 3 razy. Swoje też musiałem sie nasłuchać że wogole bez sensu itp ;) Nie mówie ze kupowanie za granicą jest nieopłacalne, tylko należy sprawdzić i porównać z cenami krajowymi. Bo za różnicę 100zł nie warto robić sobie zachodu, prawda ;) Co do modelu w temacie to z USA opłaca się w 100% bo model wyjdzie trochę taniej ;)

Cytuj:
Według mnie dla świętego spokoju lepiej kupić model w Polsce bo masz gwarancję
Świętę słowa, ale to nie dotyczy modeli Tamiya ponieważ w Polsce są co najmniej 2 razy droższe niż w HK albo USA (przykładem ATA)

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 5:18 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL