Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:31 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:31 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 12:26 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 26, 2009 9:43 pm
Posty: 58
tylko GS Storm Evo spełnia, bo ma silnik 3.5 i bak 125ml ? przecież zmodyfikować inny model co by spełniał takie wymagania to nie problem (i chyba nie duży koszt?)... jak pisałem, modyfikacje,dłubanie,składanie - lubię :)

co do kolejnych kosztów, zdaję sobie sprawę że będą, ale nie chce kupić topowego modelu tylko po to żeby po miesiącu okazało się że nie mam na to czasu.
dlatego pytam się o model najbardziej 'rozwojowy', przy którym ja się będę uczył oraz który umożliwia takie modyfikacje, że za jakiś czas, jak się wkręcę i go zacznę ulepszać to nie będzie odstawał od modeli reszty zawodników (zamiast kupować nowy lepszy model)

jakich zawodów jest najwięcej w okolicach wawy, też ic-8 buggy ? :)

a może pomyśleć o elektrycznym offroadzie? ale to chyba wyjdzie drożej.. (dobry regulator, silnik, pakiety, ładowarka...)

zatem, który z tych? a może jakiś ciekawy przeoczyłem ?
GS Storm Evo
GS CL-1
GS XUT
HPI Hellfire (już trochę droższy)
HPI Trophy 3,5 (moża wyczytać że ten model to ma głównie dobrze wyglądać :) )
OFNA Ultra LX One
OFNA Hyper 7 RTR (14326) (znalazłem w tym przedziale cenowym nową)
HOT BODIES LIGHTNING STADIUM SPORT

_________________
Sprzedam Savage X 4.6 + ulepszenia, dużo części


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 8:21 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 1:39 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Czernichów k/Krakowa
razorjack - chodzi bardziej o to że w IC-8 Buggy startują modele w skali 1/8, buggy a np. Firestorm jest Stadium Truckiem w dodatku a w skali 1/10 na to też trzeba zwrócić uwagę. Co do rozwojowości modelu to np. Savage jest rozwojowy a raczej jest modelem stale modernizowanym i co chwilę wychodzą nowe wersje z nowymi rozwiązaniami, które potem można kupić osobno do swojego modelu. Tylko że to Monster a tobie chyba chodziło o buggy?

_________________
Modele: E-Firestorm 10T + eZRun 35A, Savage 3.5

Time Edge (klik)
GG: 11304258


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 8:42 am 
Offline

Dołączył(a): Cz mar 26, 2009 9:43 pm
Posty: 58
tak, wiem że wymieniłem modele z różnych klas (ogólnie chodzi mi o zawody off-road), hellfire to byłby IC-8MT Open lub IC-8 Truggy ? (chociaż piszesz że jest 1/10, myślałem że 1/8)
monster trucki wydają mi się przesadnie duże i wysokie i kojarzą mi się ze słabymi osiągami na zawodach (za wysokie, za wywrotne, modele dla szpanu), ale może się mylę ? :)

_________________
Sprzedam Savage X 4.6 + ulepszenia, dużo części


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 9:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 1:39 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Czernichów k/Krakowa
Z tego co piszę Hellfire to skala 1/8 i chyba by pasował do kategorii IC-8 Truggy, a kategoria IC-8MT Open jest dla monster trucków takich jak Savage jest jeszcze IC-8MT Standard z tego co pamiętam w Standard są ograniczenie co do silnika więc jest bardziej spokojna.

EDIT:
Mam sava i jest wywrotny ale można to zawsze poprawić, byłem pooglądać sobie w tamtym roku zawody pod M1 w krakowie, momnstery też tam startowały i nie wywalały się na zakrętach więc można :) . Na pewno modele typu buggy, truggy, oferują większą prędkość w standardzie ale za to monster ma większe możliwości terenowe co w moim przypadku było ważne.

_________________
Modele: E-Firestorm 10T + eZRun 35A, Savage 3.5

Time Edge (klik)
GG: 11304258


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 10:53 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 23, 2009 5:22 pm
Posty: 100
Dla początkujacego ja proponuję kyosho DBX lub DST. Sa bardzo łatwe w regulacji, odpaleniu i niesprawiają kłopotów oczywiście jak na spalinę. Można je tez kupić w bardzo przystępnej cenie na http://www.auta-rc.pl/samochody-spalino ... =2&sort=2a

linki do producenta

http://www.kyosho.de/?page=shop/flypage ... etlang=deu

http://www.kyosho.de/?page=shop/flypage ... etlang=deu

_________________
kyosho lazer zx-5


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 1:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Wakacyjna promocja na www.hpi.pl/sklep
Zapraszamy :D

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 02, 2009 1:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Tak i łamać wahacze co sekunde i wyginać połośki w rękach w tym DBX... :roll: To napewno nie jest model odpowiedni dla kogoś, kto nie chce się zrazić...

Bierz GS'a albo coś od HPI, są części w Wawie, zawody w Piasecznie (11.07 wpadnij do RcMonster pooglądać).

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 2:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 16, 2009 6:28 pm
Posty: 160
Czy musi być końecznie model hpi ? Hellfire'a odradzam w 100% ! Model bardzo źle skonstrułowany. Mój znajomy na zawodach hpi (przy hali) nawet nie skończył jednego biegu ;/ Po 5 minutach dyfry poszły (przed zawodami zakładał nowe). TROPHY to podobno to samo co LIGHTNING. Trophy moim zdaniem dobry na początek. Savage nie polecam. Może kup hyper st bardzo dobry model ?

Pozdrawiam

_________________
Łódzki Klub Modelarstwa Sportowego
Novarossi plus 4 i wiele innych--->SPRZEDAM !
http://rcauto.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=51375&sid=ddb5f4c3fb1249a7a010f152bda69f55


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 2:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Hyper ST Pro bardzo dobry model, potwierdzam :)

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 15, 2009 4:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 14, 2009 1:25 pm
Posty: 1
Trophy to "uboższa" wersja Lightning'a dwójki. Jak na początek to bardzo dobry model, wiem bo mam. Ale według mnie jeżeli decydujesz się na spalinkę to dobrze mieć kogoś znajomego znającego się na tego typu modelach. Gdybym miał sam docierać, regulować to pewnie model byłby już w koszu. Tak się składa, że mam sąsiada który siedzi w tym wszystkim od lat, taki "nauczyciel" :) . Trzeba też zwracać uwagę na kursy walut, ja kupowałem model gdy euro było prawie po 5 zł. Teraz kursy spadły i wychodzi na to, że wyrzuciłem w błoto ok. 250 zł za które mógłbym dokupić paliwa jakieś narzędzia itp. Jeśli kupujesz trophy 3,5 i nie posiadasz "osprzętu" (akumulatory, grzałka, narzędzia, ładowarka ) to bez problemu zmieścisz się w 1300-1400 zł. też dysponowałem taką kwotą i jeszcze mi trochę zostało. Pieniądze wziąłem ze stypendium (1000 zł ) reszta to to co nazbierałem przez rok (urodziny, święta, kieszonkowe). Mam 15 lat więc do pracy nie chodzę a wiem, że modelarstwo to dość drogie hobby. Każda wydana złotówka była przemyślana i staram się wydawać je rozsądnie. To tyle ode mnie. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2009 11:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 04, 2006 10:16 am
Posty: 202
Lokalizacja: Kraków
Adrian Łusiak napisał(a):
Czy musi być końecznie model hpi ? Hellfire'a odradzam w 100% ! Model bardzo źle skonstrułowany. Mój znajomy na zawodach hpi (przy hali) nawet nie skończył jednego biegu ;/ Po 5 minutach dyfry poszły (przed zawodami zakładał nowe).

Pozdrawiam


Model bardzo źle skonstruowany? Bzdury panie kolego Pan wypisuje, a co do dyfrów, to ten kolega chyba je coś kiepsko poskładał, bo w moim Hellku SS trzymają się już pełne 2 sezony i na zębatkach nie ma śladu zużycia. Przez ten czas wymieniłem tylko 1 łożysko i 2 najbardziej wypracowane kielichy ( zabieraki półosi ) + wewnętrzne O-ringi dyfrów.
Błędem konstrukcyjnym, a właściwie materiałowym są aluminiowe uszczelki dyfrów..., trzeba je dodatkowo uszczelnić silikonem, lub od razu zakupić inne i po kłopocie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 10:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Nawiązując do tematu głównego „Spalinowe modele off-road do 1300-1400zł” chciałbym zwrócić uwagę na dezaktualizację zakresu cenowego.
Spadające ceny walut i rywalizacja producentów przesunęły pierwotny zakres w dół i obecnie modele z tej grupy jakościowej zaczynają się od 1000/1100 zł.
Głównym sprawcą jest grupa modeli Trophy Buggy i Truggy
Polecam naszą aktualną ofertę sklep.hpi.pl

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 12, 2009 11:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 9:36 pm
Posty: 62
Wykorzystując temat chciałbym ogłosić że za jakiś miesiąc będe sprzedawał HPI Savage Nitro star F4.1 ( Przewidywana cena ok. 1000zł ) . W przyszłości zrobię taki temat na "Sprzedam!"

_________________
Pozdrowienia, Adam Osiewała
Klub sportowy RC Wrocław


Ostatnio edytowano Wt gru 15, 2009 3:33 pm przez Adam Osiewała, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt gru 15, 2009 2:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 13, 2009 2:35 pm
Posty: 31
Co myślicie o hobao hyper 8,5 jest w cenie 1400 zł . Moim zdaniem jest to dobre auto w tej cenie .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz sty 21, 2010 7:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 21, 2009 9:14 pm
Posty: 44
Moze XUTa od GS Racing, jakas promocja jest tutaj
http://www.gimmik.pl/xut-rtr-szarpanka-p-273.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:31 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL