Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj

Teraz jest Śr gru 11, 2019 1:55 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: N wrz 08, 2013 5:43 pm 

Witam wszystkich.
O sukcesach Artura, bezinteresowności, pomocy udzielanej na zawodach oraz miłości jaką pałał do modelarstwa pisać nie trzeba, każdy kto go znał wiedział dobrze, że modele samochodowe to jego życie. Mówienie o śmierci nie jest łatwe, a dzisiaj przychodzi mi poinformować Was, że 8 września 2013 zmarł nasz wieloletni kolega Artur Dzierzęcki.
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 12 września. Miejsce i godzinę podam, gdy będą mi znane.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N wrz 08, 2013 9:33 pm 

Banalnie mówiąc od dzisiaj Modelarstwo Polskie nie będzie już takie samo. Zostawił Nas kolega,ale chciałbym powiedzieć przyjaciel wszystkich tych ,którzy zainteresowali się modelarstwem. Dziesięć lat temu kiedy Filip zaczął startować, jednym z "przewodników" był Artur. Zapamiętam go jako zawsze uśmiechniętego gotowego do pomocy. Były sytuacje kiedy na forum wymienialiśmy kontrowersyjne zdania. Ależ z kim ja nie polemizowałem. Nigdy to jednak nie miało odbicia w kontaktach osobistych. Artur pomógł nam stawiać pierwsze kroki w Off-road. To dzięki niemu sukcesy jakie osiągał Filip należały po części do Artura. Silniki ,które przygotowywał nigdy nie zawiodły takiego "zgredowadego" serwisanta jak ja. Był On-road, Artur też był na miejscu. Nie było pytania, które pozostawałoby bez odpowiedzi. Zawsze chętnie służył radą.
Artur był też prekursorem nowoczesności. Był uczestnikiem powołania niezależnej organizacji jaką miał być PKMS. Interesował się zmianami.
Wielokrotny Mistrz Polski,który nigdy nie okazywał wyższości. Po prostu kumpel.
Nie jest dobrze jak kumple odchodzą bo zaczynamy odczuwać samotność. Jednak myślę,że zawsze kiedy ,przynajmniej ci którzy go znali, będą stawiali model na torze, ciepłym słowem wspomną o Arturze. A w myślach niczym Kronika Filmowa ,przemkną chwile kontaktu z nim.
To właśnie dzięki Arturowi PMMS RC "zainteresowały" się klasą 1:12. My organizatorzy cieszyliśmy się zawsze kiedy mogliśmy gościć go na naszych zawodach,mając świadomość ,że pasja bierze górę nad cierpieniem.
Cześć Jego Pamięci.

Ps.chaos w tym co napisałem wynika z tego,że chciałoby się napisać jak najwięcej,ale z drugiej strony nie możemy się pogodzić z zaistniałym faktem. Artur jesteś wśród Nas.Musisz nam jeszcze tyle pokazać...

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 9:55 am 

Mimo iż nie znałem Artura tak długo jak przedmówcy, to jednak również chciałbym o nim napisać kilka słów.
Wiele by pisać, więc po prostu... To był Artur. Zawsze skory do pomocy, zawsze gdzieś obok. Miałem zaszczyt ścigać się z nim w klasie. Niewątpliwy zaszczyt rozwijać z nim 12tkę w Ścinawce. Wiele jego cytatów można by tutaj przytczać. Gdy potrzebowałem pomocy z modelem, nie było gadki o tym, że jest zajęty, rzucał wszystko i patrzał co w modelu siedzi. Gdy inni zawodnicy krzyczeli, żebym się nie obijał po bandach i jechał równiej, Artur mówił: "Spokojnie, on też się musi nauczyć"

Arturze, modelarstwo bez Ciebie już nigdy nie będzie takie samo. Dziękujemy za wszystko.

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:06 am 
Administrator forum

Artura miałem przyjemność poznać kilkanaście lat temu, kiedy leżąc w szpitalu, napisał do mnie,że chętnie pomoże przy opisywaniu ładowarek na raczkującej wtedy stronie RC-AUTO.

Potem to się potoczyło samo. Widzieliśmy się na wielu zawodach. Jeździliśmy razem w klasach micro (Scalpel, Open, zawody 6h dla Micro).

Można pisać w nieskończoność, ale jedno jest pewne: Artur był dla wielu guru, Mistrzem, który dzielił się swoją wiedzą z każdym i wszędzie.

Artur - będzie nam Ciebie brakowało.

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 10:36 am 

Obok takich osób jak Artur poprostu nie dało się przejść obojętnie. Moją uwagę zwrócił na zawodach w Ścinawce, wcześniej w klasie E18 potem w E12. Właśnie spotkanie z Arturem w klasie E12 to było coś niesamowitego. Nie było pytań pozostawionych bez odpowiedzi, zawsze miał czas, chętnie udzielał nam wszelkiej pomocy.

Mam w poczcie Artura ostatni e-mail w sprawie docierania tarcz w R12, dziś jak go czytam ...

Cześć Kolego!

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 11:23 am 

Drogi Arturze.
Dla mnie i dla Pawła to był zaszczyt być TWOIM znajomym.
Dzięki za wiele cennych rad.
Dzięki za gościnę i serdeczność jaką nam okazywałeś.
Możesz być pewien że w naszych ( i całego środowiska modeli RC ) wspomnieniach pozostaniesz na zawsze.
Rodzinie Artura składamy kondolencje i łączymy się w jej bólu
Tadeusz i Paweł Żelazo.

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 12:46 pm 

Każdy z nas znał Artura na swój sposób ale jedno jest pewne takiego człowieka trudno znaleźć ze świecą. Artur był jeden i nikt i nic go nie zastąpi. Ja znałem go stosunkowo krótko ale to dzięki niemu zakupiliśmy naszego spaliniaka którego teraz będziemy uruchamiać. Nie dane nam było już się spotkać w Rudzie, gdzie umówiliśmy się na pierwsze odpalenie silnika.

Tak jak pisali wcześniej Inni, modelarstwo bez Ciebie nigdy już nie będzie takie same …..

Rodzine Artura składam szczere kondolencje

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 3:03 pm 

Artur
Nie mam slów zeby wyrazic swój smutek i żal poprostu dziekuje Ci za wszystko
Żegnaj Kumplu

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 3:15 pm 

Nigdy w takiej sytuacji słowa nie są w stanie opisać tego co czujemy. Co ja czuję. Choć już czynnie nie uczestniczę w zawodach, swoje pierwsze kroki stawiałem w Kłodzku pod jego okiem (właściwie kto nie był pod jego okiem...:)?).

Niesłusznie i przedwcześnie odszedł człowiek, którego wiedza i umiejętności dawały wsparcie i motywacje kolejnym pokoleniom nowych modelarzy. Każdy chciał wypaść lepiej niż On, pokonać go na torze a wieczorem posiedzieć i pogadać o tym. Zawsze miał jakieś patenty, narzędzia własnej konstrukcji, zawsze czymś zaskakiwał i zawsze jego model jechał dokładnie tak jak byśmy chcieli żeby jeździły nasze.

Prywatnie? Skromny człowiek z wielką pasją, kolega.

Żegnaj Arturze

PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 5:50 pm 

Artura znałem tylko 5 lat - dusza człowiek.
Wielki żal, że tacy ludzie odchodzą tak wcześnie ...
Moją pamięć o nim wyraziłem w filmie pt. "Pamięci Artura Dzierzęckiego".
Smutek...
Szczere kondolencje dla całej Rodziny Artura.

PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 10:14 am 

Witam wszystkich.
Msza pogrzebowa odbędzie się kościele pw Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Jelczu o godzinie 13, natomiast pogrzeb będzie miał miejsce na cmentarzu parafialnym przy ulicy Stawowej o godzinie 14. Na chwilę obecną zamówione są dwa wieńce - jeden z klubu Jelcz-Mikrus, drugi od modelarzy z portalu rc-auto. Jeżeli macie chęć złożyć kwiaty - ustalcie to proszę we własnym zakresie. W przypadku pytań, problemów z dojazdem proszę o kontakt z numerem tel 697 654 771 (mój numer). Pozdrawiam.

PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 2:20 pm 

Był wielkim człowiekiem , uśmiechnięty i lubiał wygłupy:)

Trzymaj się i nie zapomnę Cię.

PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 6:51 pm 

Nie ma słów aby opisały stratę Artura.

Żegnaj kolego.

Szczere kondolencje Rodzinie.

PostNapisane: Wt wrz 10, 2013 7:29 pm 

Brak mi słów i dalej jest mi ciężko uwierzyć w to co się stało...
Nauczyłem się od Artura, że zawody wygrywa się dzięki dobremu przygotowaniu modelu.
I tak mi to nie wychodzi ale idea w pamięci pozostanie na zawsze. Autor również.
Szczere kondolencje dla rodziny Artura:(

PostNapisane: So wrz 14, 2013 6:06 pm 

W czwartek pożegnaliśmy Naszego Kolegę Artura Dzierzęckiego. Ostatni hołd oddała dość duża grupa modelarzy.W zasadzie z całej Polski.Przybyli koledzy z Warszawy ,Tarnowa,Opola ,Poznania.Jeśli kogoś nie wymieniłem to po prostu wynika z dużych emocji towarzyszących piszącemu podczas pogrzebu.
Byli też przedstawiciele SMS.
Oficjalną Laudację odczytał Dawid Głowacki ukazując wiele wątków modelarskich z życia Artura.
Po Dawidzie ,pozwoliłem sobie ja na wygłoszenie, łamiącym głosem,kilku słów ,które podpowiadało serce:

" Artur…
I znów stajemy dzisiaj na finiszu Twojego wyścigu, ostatniego wyścigu.
Niestety tym razem nie udało się. Przegrałeś.
Nie zgadzamy się z takim wynikiem.
Przyzwyczaiłeś nas do zwycięstw i zawsze ciekawi byliśmy Twojego następnego startu, następnego sukcesu.
Niestety tym razem nie mogłeś przygotować się w swoim warsztaciku do tego ostatniego wyścigu tak żeby pokonać tego przeciwnika.
Gorycz tej porażki spłynęła na Nas wszystkich.
W tym biegu nie ma zwycięzców.
Wszyscy jesteśmy przegrani.
Byłeś kumplem od wspólnej pasji.
Pasji ,która dla ciebie była ważniejsza od cierpienia.
Dzisiaj zostawiasz Nas.
Czujemy się samotni.
Ale z drugiej strony wierzymy, że tam gdzie teraz jesteś nie spoczniesz na laurach .
Może właśnie tam, dzięki twojej wiedzy, anioły zaczną latać szybciej, lepiej.
Pozostaje nam wierzyć, że spotkamy się jeszcze przy jakimś torze i będzie okazja przybić piątkę, po biegu…I przekażesz nam to czego nie zdążyłeś tutaj, bo jesteśmy głodni Twojej wiedzy.
Żegnaj…nie do zobaczenia.

Dla w tkich ,którzy w czwartek nie zdążyli obejrzeć filmu podaję linka: http://youtu.be/8F7ca1_QK6I

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona