Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:54 am

Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:54 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: N sie 25, 2013 5:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Sobotni poranek po mocnej Espresso sprzyja przyjrzeniu się wydarzeniom na Świecie i nie tylko. Nieopacznie ,a może z premedytacją trafiłem na jedynie słuszną stronę. Wprawdzie jest ona w stanie agonalnym ,którego nie zmieniła nawet próba defibrylacji dokonana przez Kol.Wasilewskiego,pojawiają się na niej informacje o zawodach pod egidą LOK.
Jakież to moje ogromne zdziwienie wzbudziła informacja ,że najbliższe zawody w Pacanowie organizuje obok innych szacownych instytucji, jakiś :Polski Związek Modelarstwa Kołowego i Pływającego. O LOK ani słowa.
Od razu pomyślałem,że zadufani w dolnośląskim zaścianku przeoczyliśmy coś co ma zapach świeżości,nowa organizacja modelarska.W popłochu z drżącymi rękoma zacząłem wystukiwać tę nazwę w okienku powszechnie służącym do T.z.guglowania. I nic .Nazwa ta funkcjonuje w kilku tematach,ale nic merytorycznego.No może poza jednym w którym przewinęło się nazwisko Posła Tomaszewskiego. Nie ,nie tego co to Anglikom...ale innego,którego kariera polityczna swoje źródła ma w czasach świetności LOK.
Była to interpelacja nr.18323 z dnia 24.maja 2013 r http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Interp ... y=583336E2
Jak się okazało bardzo ciekawa lektura. A co jest najbardziej interesujące,oczywiście to z jaką precyzją Poseł SLD wymienia wszystkie te okoliczności ,których LOK nie spełnia ,żeby móc zostać Związkiem Sportowym.
A kwintesencją tych faktów jest zdanie: Ustawa z 25 czerwca 2010 r.o sporcie ,w rozumieniu jej przepisów,w obecnym kształcie eliminuje LOK z pozostawania Polskim Związkiem Sportowym Modelarstwa Kołowego i Pływającego. Pominę te inne wątki jaki to zbawienny wpływ ma LOK na regionalne działania Klubów.
Po przeczytaniu zacytowanego zdania ,natychmiast jak w doświadczeniu Pawłowa włączyła mi się czerwona lampka,a na "ślinę" przypomniały mi się słowa wiecznie stojącego na stanowisku Komandora Bernadego:
W związku z licznymi wątpliwościami zawodników dotyczącymi organizacji zawodów w modelarstwie samochodowym, kilka informacji związanych z sezonem letnim 2013.
1. Zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Sportu - CKM LOK dalej posiada status Polskiego Związku Modelarstwa Kołowego i Pływającego.
2. W związku z powyższym uprawnionym organem do nadawania tytułów Mistrza Polski jest w dalszym ciągu Liga Obrony Kraju.
3. W sezonie 2013 obowiązują w dalszym ciągu licencje zawodnicze, które będzie można przedłużać na zawodach lub bezpośrednio w Wydziale Sportów Modelarskich ZG LOK w Warszawie ul.

Kojarząc te dwa fakty ,nasuwają się też dwa alternatywne pytania. Czy Posłów mamy tak "ograniczonych",że dnia 25.05.2013 pytają się Pani Ministry o coś co T.Bernady opublikował 27.04.2013.? Czy brak odpowiedzi ze strony Ministerstwa w dniu 25.07.2013 http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/interp ... 82004E8D55 może świadczyć o niedoinformowaniu Pani Minister?
A może drugie pytanie,bardziej logiczne. Czy Tadeusz Bernady za pomocą kłamliwych słów,nie mających poparcia na stronach sejmowych,nie wprowadził całej rzeszy zawodników w błąd, celem wyłudzenia pieniędzy za licencje.
Moja logika (może Kalego) mówi mi,że skoro Poseł na sejm Rzeczypospolitej w swojej interpelacji stwierdza,że coś nie jest Związkiem i namawia P Ministrę Muchę i cały Sejm do złamania prawa ,chcąc wprowadzić zmiany w ustawie potwierdza fakt,że pobieranie opłaty za licencje jest nie uzasadnione.
Póki tych zmian się nie przelobuje (słynna literka i -czasopisma) LOK od dnia 25.06.2010 nie jest żadnym związkiem.
Żal mi tych wszystkich osób,które uległy tak nikczemnej manipulacji ,której nadrzędnym celem było wyłudzenie kasy od zawodników.
W dwójnasób żal mi tych osób,które nieświadome współuczestniczyły w tym brudnym procederze.(pozdrawiam Szczecin).
Starty na zawodach organizowanych przez pasjonatów,zostały nikczemnie wykorzystane przez LOK i ich funkcjonariuszy w celu zdobycia nienależnej kasy.
Ps.Pan Poseł przytaczając w ostatnim zdaniu inne Związki przeoczył fakt ,że PZW zajmuje się rybami,a Aeroklub samolotami.Natomiast LOK trzyma przysłowiowe 10 srok za ogon celem zdobywania dofinansowania i to go właśnie najbardziej dyskredytuje jako Związek.
Mam nadzieję,że to da do przemyślenia.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 27, 2013 11:15 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Tu jest wykaz osób ,które opłaciły za licencje.Ciekawe czy to pokrywa się z faktem rzeczywistym. http://www.rcauto.pl/licencje.html
Jak się okazuje wielu zawodników sklasyfikowanych w rankingu,w aktualnym wykazie figurueą ze słowem "nie" co świadczy o niezapłaceniu za licencję.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 27, 2013 7:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Ponieważ sprawa jest delikatnie emanująca odorem ,odpowiedzi postanowiliśmy szukać u źródeł:
http://www.rcauto.pl/ministerstwo.pdf
http://www.rcauto.pl/posel.pdf

Oczywiście dla potwierdzenia wspaniałej pracy w terenie jako załącznik dołączono "donos" LOK do Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 04, 2013 9:25 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Poseł jako pierwszy odpowiedział. Mamy przykład jak wygląda polityka w Naszym kraju...marionetki .

Szanowny Panie,

Dziękuje za list z dnia 28 sierpnia br. dotyczący funkcjonowania LOK.
Założenia do mojej interpelacji dostarczyli mi działacze LOK z Wielkopolski.
Przyjmuję do wiadomości i szanuję Pańskie poglądy wyrażane w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,
Tadeusz Tomaszewski
Poseł na Sejm RP

Taka odpowiedź daje satysfakcję,ale chyba najbardziej Panu Posłowi.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Zapewne mam więcej wrogów niż entuzjastów. Ale to nie jest najważniejsze.Satysfakcję dają reakcje "betonu" LOK-owskiego. To w Kłodzku jako pierwsi przestaliśmy oddawać wpisowe na rzecz LOK. Ale nawet dzisiaj mój wpływ na LOk-owców nie pozostaje obojętny.
W informatorze na Finał On-road w Rudzie Śląskiej znalazł się zapis cyt." Do zawodów dopuszczeni są zawodnicy niesklasyfikowani w mistrzostwach zarówno z Polski jak i z zagranicy"
A jeszcze tak niedawno Bernady był pierwszym przeciwnikiem takiej sytuacji. Okazuje się ,że nawet z betonu można próbować coś ulepić.
Małe sukcesiki też dają radość...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 09, 2013 6:02 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Tłumacz jak chcesz...

Nie upatrywał bym tu sukcesu ale spojrzał od tyłu strony - chłopcom brakuje kaski to dopuszczają do startów każdego.

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 18, 2013 9:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Czy to przez LOK ? : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Już się czuję prawie jak Franek Dolas...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lut 07, 2014 7:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Jak wielkimi dyletantami mającymi modelarzy w "życi" są działacze z organizacji,którą Ministerstwo traktuje jak włosy na plecach ,dowodzi tekst z informatora do najbliższych zawodów .
Cyt."UWAGA
W związku z brakiem na rynku akumulatorów LiFe dopuszcza się do startu zawodników w klasie 540 posiadających akumulatory LiPo bez ujmowania ich w rankingu do Mistrzostw Polski.
Od sezonu letniego planowane jest przejści w Klasie E-10 TC 540 tylko na akumulatory LiPo "
Tylko Li-Po.. Czyli jeśli kogoś nie stać na Li-Po i ma Ni-Mh to od sezonu letniego może pojeździć pod trzepakiem albo oczywiście w Ścinawce.

A wystarczy naśladownictwo. My dodaliśmy Li-Po legalnie przed sezonem co dało zawodnikom czas na przygotowanie się. Panowie z LOK co proponują? Możliwość zapłaty wpisowego,a może i licencji za brak możliwości rywalizacji.
Żenada do potęgi n.
Czy tacy ludzie mają decydować na co wydajecie kasę? Zbierzmy się i zawalczmy z tą patologią i niedołęstwem.
Ps.Szkoda mi Wróblika bo myśli ,że znalazł w LOK kartofelek... A bajka dla Niego skończy się tak jak wiersz Hanny Łochockiej,bąbelkiem.
Cyt,:Raz wróbelek Elemelek
znalazł w polu kartofelek.
Nie za duży, nie za mały,
do jedzenia doskonały.
Lecz ziemniaki na surowo
jeść niemiło i niezdrowo.
Znacznie lepsze będą one,
gdy zostaną upieczone.
Skrzesał iskrę Elemelek,
suche liście wokół ściele,
dwie gałązki kładzie blisko
i już pali się ognisko.
A kartofel - czy czujecie?
- tak prześlicznie pachnie przecież,
tak kusząco się nadyma,
że nie sposób wprost wytrzymać.
Nie wytrzymał Elemelek,
chce wyciągnąć kartofelek,
zjeść go szybko, prędzej, zaraz...
-Ajajaj! To ci ambarans!
Macha łapką Elemelek,
a na łapce ma bąbelek.
Choć niewielki bąbeleczek,
jednak boli, jednak piecze...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:54 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL