Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:24 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:24 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: So mar 16, 2013 6:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Kiedyś gdzieś usłyszałem z "czarnoskórych ust" słowa: cyt.Polska to taka dziwna kraj....
Wówczas Odezwał się we mnie gdzieś głęboko schowany duch narodowościowy,byłem zbulwersowany.
Dzisiaj po przeżyciach z ostatniej chwili byłbym w stanie na znak pokory umyć nogi tamtemu murzynowi.
Otóż jako Prezes Klubu RC Wrocław dostałem pewien dokument do wiadomości : http://www.rcauto.pl/tory/paszkwil.pdf
Po otrzymaniu tego dokumentu jakież to emocje targały moim organizmem tego wieczora. Złość,oburzenie ,gniew,ale po chwili śmiech, żałość ,a nawet momentami litość. Oczywiście takie odczucia natychmiast uruchomiły moją wybujałą wyobraźnię. Przed oczami ukazały mi się LOK-owskie urzędasy miotające się w konwulsjach z zaślinionymi kącikami ust wykrzykujący :" jak im wyrwać nóżkę... jak ,co mamy zrobić z tym ,że oni są normalnie działającymi pasjonatami,a nam kasa się kończy..." Sytuacja miała miejsce na ul.Chocimskiej,a tam jak wiecie są sale pamięci młodego żołnierza,są wystawy rożnych militariów. Być może to stało się przyczyną kolejnej wizji: " nagle eksplozja,blask wywołany wybuchem.Po chwili w opadających dymach ale w aureoli pojawił się ten ,który już kiedyś pokazał że wie co nie co o życiu ,z kamienną tablicą na której widniał napis : "Panowie donos to metoda w której czujemy się najlepiej." Czytelnik zada pytanie, a kto to,a kto to...Odpowiedź jest prosta ,może to Tadeusz Bernady,niegdysiejszy inicjator donosu do EFRA.
Być może tak było.Powracając jednak do świata realnego można jednoznacznie stwierdzić,że kryzysowy sztab LOK wybrał nie skargę, nie zażalenie nie inne metody domagania się wątpliwej racji,oni wybrali "DONOS". Może z pominięciem mundurów "moro" ale przy sztabowych mapach wybrano najbardziej strategiczny punkt dla banitów z Dolnego Śląska-ich Marszałka jako zapewne źródło wszelkiego dobra.
Niestety,jako wnuka przedwojennego pułkownika ogarnął mnie wstyd. Ktoś zrobił idiotę z Oficera Wojska Polskiego w osobie Pułkownika Jarząbka,który podpisał ten donos. Otóż wywiadowcy z LOK bez analizy miotani ,spanikowani nie dociekli do faktu,że Marszałek Jurkowlaniec patronuje Naszą inicjatywę od dwóch lat. Zawody w Nowej Rudzie są między innymi eliminacją cyklu objętego patronatem i pseudo działaczom wara od tego. Żeby jeszcze bardziej upokorzyć miałkich LOK-owców mogę dodać,że w związku z donosem ,Marszałek nawet o grosz nie zmniejszył źródła finansowania naszego działania.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy.Czy czasem członek Naszego Rządu w osobie Pani Ministry J.Muchy nie został kolejny raz wprowadzony na minę. LOK w myśl nowej ustawy o sporcie jest takim Związkiem Sportowym,jak rozgrywki III ligi Hokeja czy losowanie finalistów Pucharu Polski w Piłce Nożnej. Powoływanie się na 13 art. Ustawy wymaga jeszcze spełnienia kilkunastu artykułów upoważniających do takiego prawa.
LOK nie spełnia żadnych.
Powracając do kwestii rasizmu to murzyni swoich oponentów po prostu zjadali ,ja kąska zjełczałego działacza bym nie przełknął.Wybieram więc słowiańską metodę odreagowania.Pójdę coś łyknąć ,a na smutnych Panów spuszczę zasłonę z ciepłego,żółtego płynu,pozostając w przyjaźni z Murzynem za jego trafną ocenę naszych realiów.
Ps.na zakończenie ... Dopóki organizatorzy/handlarze i zawodnicy solidarnie nie zbojkotują LOK’u to będą się oni chwalić nawet jednymi zawodami i jednym zawodnikiem, i dalej będą mogli swoimi ubeckimi metodami szkodzić innym, takim jak my, Wielkopolska, Mazowsze i.t.d.Dalej będzie tak jak na ostatnich zawodach w Tarnowie gdzie kwintesencją był "wczorajszy"Pan Janek...
Czy naprawdę o to chodzi w tym sporcie ?

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 6:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 9:09 am
Posty: 411
Lokalizacja: Nysa
O najważniejszym niezapomnieli w tym piśmie.
Pod piękną czerwoną krechą widnieje nr konta bankowego. :D
Wypadało by na koniec tego posta swój nr konta podać może by coś wpadło. :lol:

_________________
http://www.pmmsrc.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 6:52 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Reasumując: http://www.youtube.com/watch?v=tfBGQDiE ... u.be&t=23s

Tak to jest jak LOK ma 86 osób w całorocznym rankingu wszystkich klas, a do Rudy na 1 imprezę zapisane jest już 119 osób i ciągle rośnie.

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Ostatnio edytowano So mar 16, 2013 7:21 pm przez Maciej Nowak, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 28, 2008 4:53 pm
Posty: 508
Lokalizacja: Vratislavia
Ja podsumuję pismo Lok-u innym "klasykiem": http://www.youtube.com/watch?v=cVj1jexGdog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 7:21 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Czerstwe dziadki to i pismo takie samo :)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Podstawa to wzajemny szacunek.Zawodnik-organizator ale przede wszystkim organizator-zawodnik.
Nie nos dla tabakiery,a tabakiera dla nosa. Nie najważniejsze jest żeby zebrać za licencje i nic za to.W piśmie powołują się na członkowstwo w EFRA czy NAVIGA.Jeśli chodzi o tą drugą organizację i łódkarzy to tam wpompowano kasę. Jeśli chodzi o EFRA to pamiętajmy,że jeszcze do niedawna w spisie członków figurował PKMS.LOK jest od niedawna ,ale też za pieniądze zawodników. Każdy startujący sam płaci za licencję i za startowe.Wolne,darmowe licencje idą na pokrycie wpisowego.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 16, 2013 8:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 7:56 am
Posty: 757
Lokalizacja: Ludwikowice Kłodzkie
Zaremba Lesław napisał(a):
Otóż jako Prezes Klubu RC Wrocław dostałem pewien dokument do wiadomości : http://www.rcauto.pl/tory/paszkwil.pdf


Napiszę tylko : żenada...
Jak widać w niektórych kręgach zwyczaje minionej epoki są nadal żywe, eeech.......

_________________
pozdrawiam
Irek Działkowski
http://www.facebook.com/pages/zabawa-mo ... 0466587537


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 17, 2013 5:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 14, 2009 6:45 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Opole
Niestety sprawy osobiste nie pozwalają mi na zbyt długie przebywanie na forum. Od jakiegoś czasu tylko pobieżnie przeglądam działy aby je poprawić.
Ale po tym co przeczytałem to wręcz grzechem jest nie napisanie kilku słów.

Tak szczerze mówiąc powinienem zacząć od dużej ilości wulgaryzmów pod adresem twórców pisma z "nadrzędnej" :lol: organizacji , która jak zawsze stara się podpiąć pod czyjąś pracę.
Jednak wiadomo jak jest i poprzez użycie kilku niewłaściwych wyrazów , moja osoba może stać się źródłem dochodu dla nich.

Naprawdę kiedy to przeczytałem to zastanawiam się czy z nimi jest wszystko dobrze. Po prostu przechodzi to wszelkie normy etyczne i kulturowe.

To teraz tylko taka mała wiadomość dla twórcy tego pisma , oraz mała informacja dla Prezesa Klubu Wrocław.

Pismo jest pomówieniem. Z tego co pamiętam art. 212 kk. Zostaje w nim oczerniony klub Rc Wrocław gdzie w informatorze jasno jest napisane , że organizatorem zawodów w Nowej Rudzie jest Polska Federacja modeli Samochodów Zdalnie Sterowanych, Dolnośląskie Środowisko Modelarskie, CTS Nowa Ruda, Miasto Nowa Ruda, GCKSiT Radków. Nie ma nic mowy o klubie z Wrocławia.

Z art. 212 kk. obowiązuje grzywna zasądzana zazwyczaj na poczet jakiejś organizacji np. PCK , a dodam tylko , że nie są to niskie kwoty.

Dodatkowo można podpiąć to pod jeszcze jeden artykuł. Pomówienie można połączyć z art. 286. § 1. Czyli pomówienie w celu pozyskania korzyści materialnej. Za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat.

I teraz takie moje trochę zdziwienie. Człowiek, podpisujący się pod tym pismem ma tytuł magistra ba co lepsze jest wysokim stopniem oficerem. Dla młodych nie wiedzących pułkownik to stopień przed generałem. Dopuszcza się takich czynów. Fakt z jednej strony Panie Leszku można powiedzieć, że jest to donos. Natomiast z drugiej strony pomijając normy kultury osobistej jest to ewidentne łamanie prawa. Wydaje mi się , że takie zachowania powinny w końcu nie odbijać się pustym echem.

Pozdrawiam

_________________
FORTAsport - Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 17, 2013 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Tomek ...i inni.
Okazałem się cynicznym,wyrafinowanym draniem. Bo nie właściwie oceniłem pismo-donos. Litość i współczucie po stokroć, to trzeba okazać.
Panowie dotknięci geriatrycznymi dolegliwościami z legalnej ostoi komunizmu , urzędujący w budynku ,w którego korytarzach zagnieździł się duch Alzheimera jak się okazało już rok temu przygotowali Swój donosik. Świadczy o tym data na dokumencie.
Widocznie jakiś "sklerotyk" zapomniał go wysłać w terminie ,albo demencja odcięła go od reala i nie wie ,że jest rok 2013.
W dokumencie znalazło się też zdanie :cyt." Uważamy ,iż organizacja w/w. imprezy zmierza do wprowadzenia..."
Panowie nie rozgraniczyli,że my organizujemy zawody,a nie "imprezy" takie np.jak ostatnia w Tarnowie.
Ponadto wyżej wymieniona została tylko jedna impreza,jakieś Mistrzostwa Świata łódek. My tego nawet bez donosu robić nie chcemy.
No cóż litość i współczucie . http://www.punktzdrowia.pl/psychika-i-u ... alzheimera
Myślę,czy nie przelecieć się na Naszych zawodach z puszeczką na wolne datki. Mogli byśmy Panom coś za sponsorować z tej strony : http://www.doz.pl/apteka/k127-Dla_seniorow
To nie są drogie rzeczy. Co Wy na to.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 3:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Deklaruję 200 zł na mecenasa, może będzie więcej osób ktore wspomogą ten pomysł.
Już jedno pomówienie ze świata modelarskiego które zakończyło sie w sądzie znam . Pomimo że sprawa dotyczyła dwóch zawodników i podziału sprzętu z puli LOK to nie zmienia to faktu pomówienia i braku odpowiedzialności za pisane i wypowiadane słowa. Tutaj nie ma immunitetu. Myślę , że czas zakończyć tolerowanie takiego zachowania, niewiedzy, nietolerancji, braku szacunku, bezczynności, bezszczelności, zaniedbania i samochwalstwa. Nie wierzę że to była inicjatywa płk. Jarząbka, poznałem go i dziwię się ze dał się wkręcić w taki kwiatek. Ma bardzo niemądrych doradców.

P.S. Tylko wiek i stan zdrowia zdecydował ze nie podsumowałem imprezy z cyklu Eliminacji Mistrzostw Polski która odbyła się w Tarnowie , to co tam zastałem przeniosło mnie do lat 90. Dzisiaj oceniam to jak brak szacunku dla mnie i innych podobnych którzy tam przyjechali, wydali kasę i chcieli się ścigać ale.....
Zaledwie 10 km dalej są Koszyce Wielkie, tam zastałem inny , normalny świat zawodów. Dlaczego innym zależy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 18, 2013 3:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Oczywiście,że sprawa nabierze innego obrotu. Nie tylko tego tutaj. Dobrze,że taki dokument wysłano i to jeszcze w jednoznacznym celu. W celu zaszkodzenia czemuś co jest wynikiem społecznego działania. Być może są to zjawiska pokroju "i czasopisma" .
Nie można pozwolić na eskalację bylejakości w imię rzekomego prawa.
Uruchamiamy różne ścieżki prawne,poselskie ,medialne w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Zostaliśmy oskarżeni w piśmie LOK o działalność nielegalną. Ktoś w Państwie demokratycznym jakim jest Polska będzie musiał wyjaśnić dlaczego zaangażowanie społeczne w celu służenia pewnej grupie społecznej i jej integracji w myśl sportowej rywalizacji jest nielegalne.
Ps.Wiara to siła,że to co się robi jest słuszne. Nawet wróbel jak uwierzy,może zacząć latać z orłami zamiast skakać wokół srok.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 10:45 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Serial pod tytułem "LOK-owska destrukcja" trwa dalej. Panowie pod dowództwem oficerów rezerwy ,być może tych samych którzy spacyfikowali Polskę w 1981 roku,swoje działania sabotażowe rozwijają.Teraz za cel obrali organizatorów Otwartych Mistrzostw Polski klas Off-road w Warszawie w dniach 20-21.04.2013 . Otóż jeden z "Talibów" przeniósł ich "imprezę" na ten sam termin. Czy Panom z LOK wydaje się ,że tym działaniem zakłócą organizację zawodów ATA? Mam nadzieję,że świadomość zawodników stale rośnie i zawody LOK na miarę zawodów w Tarnowie zostaną odpowiednio potraktowane. Zastanawiające kto jest też swoistym ,przysłowiowym "volksdeutschem" i podpisał lojalkę na organizowanie tych zawodów ? Przecież można służyć zawodnikom ,a nie LOK-owcom.
Chciało by się powiedzieć w duchu okupacyjnej poezji: Tylko Ćwok,
Współpracuje i popiera LOK.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 4:00 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Sprawę pisma dotyczącą LOK i donosu nie będę komentował bo szkoda słów i czasu,
jednak myślałem że takie cuda zdarzają się tylko na Bałkanach, a tutaj niespodzianka...

Moje pytanie bo czegoś nie rozumiem, jakim cudem i jakim prawem LOK na sezon letni 2013
w harmonogramie planuje "Mistrzostwa Polski" i "Puchar Polski",
czy prawdo do takiej imprezy nie powinna udzielać nowo powstała Federacja?

PS. Że LOK umiera naturalną śmiercią wydać po ilości zawodników startujących,
nawet nasze Wielkopolskie zawody gdzie się walczy o złotą pietruszkę mają większą ilość uczestników :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 20, 2013 6:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Sytuacja jest nieco skomplikowana. W myśl ustawy o sporcie z 2010 roku Modelarstwo Kołowe przestało być sportem kwalifikowanym. Międzynarodowa organizacja (EFRA) nie należy do MKOL,a taki jest wymóg dla Polskich Związków Sportowych.
Na stronie głównej Ministerstwa: http://www.msport.gov.pl/polskie-zwiazki-sportowe LOK figuruje na samym dole jako "Inne Organizacje Sportowe". I to jest prawidłowe.
W związku z tym nie ma w Polsce "Polskiego Związku Sportowego Modelarstwa Kołowego" Tytuł Mistrza może nadawać każdy.
LOK w 2010 roku dostał dwuletnią karencję na dostosowanie swoich struktur do nowych warunków ustawy. Dwa lata minęły i nic w strukturach LOK się nie zmieniło. LOK wg.swojego Statutu jest stowarzyszeniem o szerokim ,przede wszystkim paramilitarnym działaniu. Modelarstwo jest pod nich podpięte tylko dlatego ,że za komuny nie wolno było mieć nawet pilota do garażu.
Jeśli oni są Związkiem dla Modelarzy to i dla strzelectwa bo w swoich strukturach mają taką sekcję.
Przez wiele lat bazowali na jednym argumencie,na modelarstwie pływającym.
Mała populacja zawodników ,duże rozczłonkowanie było powodem sukcesów na arenach międzynarodowych. Łódkarze wracali do kraju utytułowani z zawodów na których było po 15 klas w których startowało po 8-10 zawodników.W tym często 5 Polaków.
To dawało LOK-owi przez wiele lat atu w "dojeniu" kasy z Ministerstwa. Ogromna cześć tych pieniędzy była pompowana w układziki kolesiowskie na sprzęt. Korzystali na tym i handlarze hołubiący LOK-owców.
Samochodziki to był taki dodatek na poczet ,którego można było coś dodatkowo "wyszarpać".
Zawody organizowali pasjonaci.Działacze przyjeżdżali ,kasowali wpisowe,za licencje,przywozili "magnificencje" sędziów dwóch,żądali fikcyjnych Faktur na posiłki,pozostawiając często organizatorów z problemami opłat za puchary czy inne koszty.
W między czasie były chęci zmian. Pamiętny PKMS. Duże zaangażowanie modelarzy (składki finansowe,zakup wykładziny,AMB) nie poparte działaniami działaczy spaliło na panewce. To być może pozostawiło piętno ,które dzisiaj hamuje otwartość na nowe.
Dzisiaj LOK wie,że na ten rok dostaną jeszcze jakieś grosze,ale co dalej?
Były pomysły na CKM-ach dodatkowego opodatkowania zawodników oprócz licencji. Nie przeszło to właśnie przez hołubionych łódkarzy.To oni są przyzwyczajeni by brać,a nie dawać.
Jeśli nie będziemy żywić "gada" swoją pracą t.j.organizowaniem zawodów dla nich,Jeśli zawodnicy nie będą zasilać kasy opłatami za licencje,przekonamy się wszyscy jaki to kolos na glinianych nogach.
Na dzień dzisiejszy modelarstwo to sport dla pasjonatów i to po obu stronach i działaczy i zawodników. Nie ma w nim miejsca dla funkcjonariuszy.
Właśnie takie inicjatywy jak Wasze zawody trzeba popierać. Sami wiecie,że bez LOK lżej. Zresztą z Wielkopolski pochodzi jeden ze starych opozycjonistów do LOK ,Roman Bielerzewski .

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 21, 2013 8:45 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Podobna sytuacja jest w Polskim Związku Wędkarstwa. Na forach dyskutuje się o problemach podobnych do Naszych. http://forum.wedkuje.pl/f,czy-powstanie ... 908,0.html
PZW podobnie jak LOK miał dwa lata i się nie zrestrukturyzował chociaż tam problem wydaje się prostszy bo chodzi o rozdział wędkarstwa sportowego od amatorskiego. W przypadku LOK chodzi o oddzielenie modelarstwa od reszty działań statutowych LOK.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:24 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL