Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:37 am

Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:37 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2007 9:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 29, 2004 9:24 pm
Posty: 436
Lokalizacja: walbrzych
Masz jakis link zeby zobaczyc co pisza o Lodzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 23, 2007 10:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Rc przegląd modelarski-wypowiedż Patryka Raczyńskiego i Łukasza Kowalczyka,ale na szczęęście wcześniej jest artykuł a przy nim zdjęcia z Ursusa gdzie walił się podest,serwis był w zatęchłych korytarzach,kawa w tekturze kosztowała 6 zł, a do sędziów trzeba było przejść przez sklep.
Ale jak się płaci to się mówi co potrzeba...tym bardziej,że Łódż była konkurencyjna pod każdym względem i to bolało.Ale przynajmniej LOK powinien stanąć w obronie i pochwalićzawody w Łodzi,bo ma osobiste powody...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 24, 2007 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Do Zbyszka Ćećwierza-Zbyszek masz kolejnego malkontenta co do KP-Gosia zresztą Roberta niejakiego demokratę.
Powiedz mu na ucho,bo masz niedaleko żeby nie pisał o KP bo przecież to Wy zabraliście w Łodzi całe wpisowe co do grosika i obowiązek wydania KP leżał po Waszej stronie.Czy tego GOŚcia porąbało,robi wam wisielczą przysługę,demokrata wielki...

Ps.Mikro liga ,cykl samo wystarczalny,na takich imprezach kawa,a nawet ciasteczka są za darmo,a koszty imprez ponoszą zawodnicy i organizator

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 9:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Paweł Żelazo napisał(a):
Poniewaz w tym dziale brakuje medaratora przypominam wszystki "dyskutantom" że temat dotyczy opłat za licencje ( zawodnicze ).
Tadeusz Żelazo


No to słuchamy,pewnie jako były członek Komisji dużo więcej wiesz od Nas. :D Chętnie wysłuchamy tych informacji,powracając do sedna sprawy ignorując,destruktora P.Gosia.Ciekaw jestem też Twojego zdania w tej dyskusji.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 10:02 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Lechu, bylym czlonkiem Komisji to ja jestem :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 10:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Artur Dzierzęcki napisał(a):
Lechu, bylym czlonkiem Komisji to ja jestem :lol:


Tadeusz też tylko nikt nie raczył o tym powiedzieć...
Ps.no i ty byłeś za czasów kiedy to jeszcze LOK nie był Teoretycznym Związkiem

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Artur Dzierzęcki napisał(a):
Lechu, bylym czlonkiem Komisji to ja jestem :lol:


Artur,

Święta są, czas wybaczania, więc to będzie Ci wybaczone, chciałeś chyba dobrze, a wyszło ... :)

Adam Różycki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 9:51 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 18, 2003 8:56 am
Posty: 1529
Lokalizacja: Lublin________ Auta: dtm + micro
Leszek Zaremba napisał:
Cytuj:
Ciekaw jestem też Twojego zdania w tej dyskusji


Moje zdanie jest nastepujace.
40 zł opłaty rocznej za licencję nie jest dużą kwotą.
Nie jest dużą kwotą zarówno w porównaniu w naszymi innymi wydatkami na "zabawę". Nie jest też wysoka kwotą w porównaniu z opłatami w innych Związkach Sportowych. Dla przykładu w PZKosz opłata za licencję to 20 zł, ale do tego dochodzi obowiązkowa składka członkowska w jakimś klubie. Czyli rocznie na pewno grubo ponad 40 zł. Ale na przykład w PZSiat za licencję roczną dla zawodnika piłki plażowej opłata licencyjna wynosi 80 zł. Nie znalazłem ich forum, dlatego nie wiem jakie mają zdanie w tym temacie.
Zupełnie bez związku z głównym tematem podam że opłata licencyjna W Czechach wraz z obowiązkową składką członkowską dla klubu, którą posiada Paweł kosztowała nas 130 zł.

Resumując - 40 zł nie jest wysoką opłatą za licencję i jej koszt jest porównywalny z opłatami pobieranymi w innych związkach sportowych.

Ale jest pewne ALE.
Lok jako stowarzyszenie podpada pod ustawę o rachunkowości. Czyli musi prowadzić tzw pełną księgowość. I nie może się wstydzić upubliczniać pełne dane o osiągniętych dochodach i wydatkach. Dlatego uważam że narozstropniej było by gdyby p.Ciećwierz podał do publicznej wiadomości ile i skąd miał przychodów i jak je rozdysponował.

Tadeusz Żelazo

PS. Ponieważ wątpię aby wspomniana wyżej informacja ujrzała światło dzienne:
1. Liczę na wnikliwą pracę powołanej Komisji Rewizyjnej
2. Informuję że zebrane przez ZW LOK opłaty startowe w kwocie około 1840 zł zostały w całości wydane na nagrody w Finale MP. Zebrana opłata za używanie pchełek z listwy w kwocie ponad 500 zł została przekazana przedstawicielowi ZG LOK.

_________________
Too Fast Team
X-ray Team PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 9:53 am 
Offline

Dołączył(a): So paź 18, 2003 8:56 am
Posty: 1529
Lokalizacja: Lublin________ Auta: dtm + micro
Artur Dzierzęcki napisał:
Cytuj:
Lechu, bylym czlonkiem Komisji to ja jestem


Ja też jestem byłym.
Tadeusz Żelazo

_________________
Too Fast Team
X-ray Team PL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 11:07 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Paweł Żelazo napisał(a):
...
Zupełnie bez związku z głównym tematem podam że opłata licencyjna W Czechach wraz z obowiązkową składką członkowską dla klubu, którą posiada Paweł kosztowała nas 130 zł.......


Tutaj tak jak się spodziewałem,dostaliśmy merytoryczną wypowiedż.
Właśnie o to chodzi,że wysokość opłaty za licencje jest najmniej istotna,tylko coona daje.
Tak jak napisałeś w Czechach należy opłacić składkę klubową i wtedy licencje.Tak samo jest w Niemczech.To daje wpływy klubom lokalnym,które działają na rzecz modelarzy.Pewnie z tych pieniędzy opłacają ubezpieczenie Swoich zawodników(co zresztą jest też zapisane w Naszych przepisach).
W Naszych warunach pominięto całkowicie Kluby i lokalne środowiska.Bazuje się jedynie na jednej Firmie dając jej niewłaściwe uprawnienia.I to jest patologia działania.Kto bliżej,ten poliże...
Dużo rzeczy dzieje się tak jak za czasów kiedy to z teczki wyjmowano gotowce,bez demokracji.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Ostatnio edytowano So gru 29, 2007 11:29 am przez Zaremba Lesław, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 11:39 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Paweł Żelazo napisał(a):
...
Zupełnie bez związku z głównym tematem podam że opłata licencyjna W Czechach wraz z obowiązkową składką członkowską dla klubu, którą posiada Paweł kosztowała nas 130 zł.......


Witam,

Dołączam się w pełni do zdania Leszka Zaremby. działania każdego związku sportowego, czy też organizacji koordynującej rywalizację sportową, która takim związkiem formalnie nie musi być, jest Klub Sportowy. Jak zauważył Pan Żelazo niezależnie od dyscypliny sportu, której to dotyczy. To te kluby rozwijając na swoim terenie daną dyscyplinę sportu przyczyniają się do jej popularyzacji również w skali ogólnokrajowej. Wszelkie decyzje podejmowane centralnie uwzględniają zdanie tych klubów i dotyczy to również opłaty licencyjnej, której wysokośc w tym wypadku jest sprawą drugorzędną.

... i jeszcze jedna bardzo istotna rówżnica, dotycząca kwestii pobierania opłaty startowej. Podam tu przykład Niemiec, bo akurat ten znam b.dobrze. Tam opłata startowa należy i jest pobierana całkowicie przez Klub Sportowy, który daną imprezę organizuje. Pozwala to przede wszystkim zrekompensować koszty organizacji tej imprezy i jest pewnym źródłem dochodu dla tego klubu. U nas doszło do kuriozum, Stowarzyszenie LOK, dające niejednokrotnie tylko szyld zbiera opłatę starową, mając w poważaniu (głębokim) osoby, które poświęciły swój czas i pieniądze aby daną imprezę zorganizować.

Podając przykład Niemiec w kwestii licencji wypada nadmienić jeszcze fakt, że zawodnikiem w tym kraju może być tylko i wyłącznie członek klubu sportowego, co jest również formą wymuszania członkostwa w tych klubach ale również zabezpieczeniem zawodnika, który jako członek klubu opłacający składkę klubową i opłatę za licencję jest np. ubezpieczony.

Dyskusja ta, jak i wiele innych pozostanie bez echa, tj. nie liczę, że ktokolwie z przedstawicieli LOK'u odpowie nam wszystkim na powyższe (Pan Ciećwierz zamilkł od 20.12.07 - a ja ciągle czekam, aż wytłumaczy chłopakom z Jelcza, na co wydał 1000,00 zł, które to LOK jakoby do tej imprezy dołożył po rozliczeniu skasowanego wpisowego) ale jesteśmy zdeterminowani aby przenieśc ją na szczebel oficjalny.

Pozdrawiam
Adam Różycki
Klub Sportowy "RC Jelcz"


Ostatnio edytowano N gru 30, 2007 12:14 am przez Adam Różycki, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 12:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 12:44 am
Posty: 663
Lokalizacja: Warszawa
Paweł Żelazo napisał(a):
Moje zdanie jest nastepujace.
....
Resumując - 40 zł nie jest wysoką opłatą za licencję i jej koszt jest porównywalny z opłatami pobieranymi w innych związkach sportowych.


Panie Tadeuszu,

Nikt tutaj nie neguje ze oplata licencyna moze istniec.
Problemem jest tylko metoda ustalania jej wysokosci.

Nie jest zgodne z prawem ustalanie jej na zasadzie glosowania albo porownania do oplat licencyjnych innych zwiazkow.

Ta oplata moze jedynie wynikac z kosztow jej wydania.

Pozdrawiam zycze pomyslnosci w nowym roku,

Marek Pleskacz


Ostatnio edytowano So gru 29, 2007 12:41 pm przez Marek Pleskacz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 12:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Tu był post,który po noworacznych porządkach stał się nieaktualny,a możliwości usunięcia nie mam.
Tak więc z pozycji tego posta pozdrawiam noworocznie wszystkich modelarzy kołowych...

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Ostatnio edytowano N gru 30, 2007 2:43 pm przez Zaremba Lesław, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 12:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Odniosę się tylko do wypowiedzi Adama Różyckiego.
Myślę że nie byloby w ogóle tematu na temat KP gdyby w calości oplata startowa pozostawalaby u organizatora imprezy i jest to dla mnie jasne. Natomiast wówczas powstaje pytanie co LOK doklada do imprezy, czy może wystarczy żeby nie zabieral ale.... gdzie wtedy jest jego miejsce??
Sprawa Licencji.
Może ona kosztować więcej ale:
-ubezpieczenie jakie bylo do tej pory zawierane to jest lipa, bo nie dotyczy ono zawodników a LOK
-niejasnośc rozliczeń , nieprzewidywalnośc decyzji, krótkowzroczność, kumoterstwo i wiele innych przypadlości sprawia że jestem jak i inni moi koledzy robieni po prostu w balona .
Żeby cokolwiek dostać ( nawet odrobinę zaufania) to najpierw trzeba dać coś od siebie i przy obecnej sytuacji jestem przeciwny tak wysokiej kwocie licencji. Jeżeli poznam cele na jakie zostaną przeznaczone te środki to zmienię zdanie.
Wszystkim nam życzę Wesolego Nowego Roku i nowego spojrzenia na nasze sprawy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 12:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Marek Pleskacz napisał(a):
Nikt tutaj nie neguje ze oplata licencyna moze istniec.
Problemem jest tylko metoda ustalania jej wysokosci.

Nie jest zgodne z prawem ustalanie jej na zasadzie glosowania albo porownania do oplat licencyjnych innych zwiazkow.

Ta oplata moze jedynie wynikac z kosztow jej wydania.

Pozdrawiam,

Marek Pleskacz


Marek bardziej istotne jest funkcjonowanie w ogóle w tej formie licencji.Wzorcem zachodnich i południowych sąsiadów zawodnik powinien "przejść"przez klub,czyli zostać jego członkiem.A wysokość składek za licencje,ale również inne istotne sprawy powinny być podejmowane właśnie przy współudziale przedstawicieli tychże klubów.
Na razie jest to Totalitarny układ w Państwie demokratycznym,gdzie jednostki nie wybrane ,ale powołane decydują co dla Nas jest dobre.
Nie ma Związku ,a mówi się o kadrze i o pieniądzach na nią.
To chyba nie ta kolejność...Trzeba zacząć od organizowania potencjału i to składającego się z infrastruktury,ludzi zaangażowanych itp.Szersze rozmowy i jeszcze raz rozmowy i to nie pomiędzy laikami.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Teraz jest Pt kwi 26, 2024 2:37 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL